От коремчето на мама разделени, вече всички СЕПТЕМВРИйчета са във Родени!

  • 27 137
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 639
Честита беба на Лъки!!! Heart Eyes

Аз чета и не гледам часовете  Crazy и направо ахнах от новината. hahaha
В първия момент останах с впечатление, че е писала преди 1 час и вече е с бебе.

Inna_78, успех! Чакаме добрата новина.  Heart Eyes

Пипи Дългото Чорапче, nub55 -  Hug Hug   Heart Eyes

Evvaa, много продължително това раждане!  Crazy Simple Smile
Ама всичко е минало вече.

Вие хубаво го хвалите това Варненско кремче, ама готвите ли се
за куриерски услуги?!  Mr. Green Laughing

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 420
Честито бебче на Лъки Hug
Запис и от мен - искам да се оплача, че пъпчето ни още не е паднало Rolling Eyes

# 62
  • Варна
  • Мнения: 18
Mishony  и аз щях да споделя подобен начин за почистване на нослето(по съвет на педиатърката ни).Аз навивах памуче на фитилче,след което го намокрях леко с физиологичен разтвор и в самата нпоздричка завъртах фитилчето.Така всичко излизаше  Laughing . Понякога си помагах и с помпичката. Hug

# 63
  • Мнения: 1 067
Здравейте, мамчета  Hug Hug Hug
Да споделя че вече и аз съм мама на малката голяма Габриела.Родих на 21.09 нормално 3700г 49см. Вече сме си вкъщи и сме добре. Надявам скоро да мога да се включвам по често и да ви изчета. Честито и на новите мами, да са им живи и здрави рожбите smile3525
Успешен ден от мен  Hug

# 64
  • Мнения: 156
привет момичета  Mr. Green
ние сме добре, понаспивам се за сега, защото беба си спи по 4-5 часа през нощта  Heart Eyes

как сте с килограмите след раждането?? аз съм -9  Rolling Eyes имам още доооста Confused

# 65
  • Мнения: 437
Lucky* Честита принцесаааа! Да е здрава, много щастлива и да радва и вас!  newsm51 stork-girl
whisper__1 Честита Габриела! Бъдете много здрави и щастливи!

eva_82 как са ви завъртяли нещата - всичко ще отмине - радвайте се на малката!

Evvaa Ам-ам-ам, искам всичко да изям - леле колко съм гладна!
mariya2709 хайдеее  Peace Hug
Пипи Дългото Чорапче и твоя ред е дошъл - все ще се появи мъничето! Судокрем ползвам и съм доволна - мажа само като има зачервяване, на следващата смяна няма вече нищо!
anghella за смяна на памперса беба първо вършеше работа веднага след ядене и го сменях тогава - сега го прави по различно време и взех да я сменям преди ядене, че като заспи да не я бутам и будя! А иначе ако ми будува и е нервна - проверявам и сменям.
sentex, сополите с физиологичен р-р ги борим като я усетя, че хрипти- някой път излизат, ама някой май ги смръква навътре.
Аз давам с шишето глюкоза още, ама Мели се мръщи и не пие, та само чат-пат го стерилизирам и сменям глюкозата  Laughing
d_cvetanova и аз така -9 засега, имам амбиции за повече и от качените да сваля, ама ще видим - засега са в застой и не смея много на кантара да стоя - само тея ми ти панталони дето не мога да се гледам в тях  ooooh!

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 420


как сте с килограмите след раждането?? аз съм -9  Rolling Eyes имам още доооста Confused
ох, болната ми тема:) Аз съм "-10", останаха още 8 Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 5
честито на всичките родили мамчета а сега да собщя за моито родилосе момиченце на 25-09-12 тежи трикилограма четиристотин и 50 гр и е  Stop Stopдълга 51сн за име сме избрале НИКОЛ Flutter Flutter Flutter  bouquet

# 68
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
въпрос към ЛЛЛ: как да  накарам бебка ( на 3 дена е) да не хапе само зърното,а и част от ареолата?вече всичко ме боли?като захапе правилно и се дърпа назад

osmiqoblak, здравей!

Никак не е приятно плиткото сучене и е чудесно, че търсиш начин да подобриш това. Има някои неща, които могат да помогнат:
- при засукването нослето да сочи зърното, а гърдата се поема отдолу нагоре - т.е. се поема по-голяма част от долната страна на ареолата, главата е извита назад. Ето две добри снимки от страницата на Ла Лече Лига, които онагледяват казаното:
 
- след като засуче, да придърпаш Александра максимално плътно до тялото ти, корем към корем и да я държиш плътно през цялото време;
- да смениш позите - кръстосана люлка може да е много полезна в такива ситуации. При нея главата на бебето е в дланта на майката и по този начин тя има повече контрол.

Ще се радвам да споделиш, дали тези неща имат ефект. Може да обсъдим и други варианти, ако тези не дават резултат.

# 69
  • Мнения: 39
Я да се запиша и да почвам да храня малкия беб,че голям глад.После ще ви дочитам  Hug

# 70
  • Мнения: 4
сополи и аз чистя с физ.разтвор и клечка за уши  Mr. Green

кг почти съм си върнала теглото от преди бремеността, останали са +3кг, основно корем и любовни дръжки  Mr. Green нямам нито една стрия, а гърдите ми са още чашка Б, въпреки че дребчо е на кърма

трябва да спортувам, но не ми се занимава  newsm78

# 71
  • Мнения: 2 096
За кг съм точно толкова колкото като забременях - -8кг. И с Нико заковах по същия начин.
Мели не е ли много време с това пъпче. Какво мисли педиатъра? И аз нямам търпение да пада, че е е много гадно. Пък предните два дни имаше и някаква миризма, познайте моя гнусност как го почиства.
За хремата - на толкова малки бебета се получава едно нормално хъхрене на носа от засъхнали секрети, от лежането или върната кърмичка. Хич не се филмирайте, едва ли е хрема. Почистването с фитилче е удобно. Аспиратор за нос е поредната тъпа приумица на бебешката индустрия, която аз лично отказвам да толерирам.
Алекса - кремче за подсичане. Има 3м срок на годност, а като разфасовка е колкото Бочко. Аз лично го ползвам само при зачеряване.

# 72
  • Мнения: 2 802
Охххх .. добро утро  ooooh! от сутринта не мога да драсна два реда ... използвам докато дребното дремне за малко да свърша някоя работа, щото след 15 минути пак ще изреве - заради гадните колики  #Cussing out

Почвам от зад напред  Mr. Green

hahaha всеки чака някой  Mr. Green
аз трябваше да предам щафетата за да родя  Mr. Green
Ха ха е та и тя така!!! Бейби вест:

 Joy Ето това се казва новинаааа ... Браво Лъки, браво миличка и честита дъщеричка  Hug Трябваше по-рано май да си взема темата, за да не се измъчваш  Mr. Green Hug Тя госпожицата това е чакала ...  Hug
А име имаме ли?  Rolling Eyes Mr. Green

Хайде сега и Инка да те последва ... и всички останали необебили се  Praynig Hug

Ева ... аз вече два пъти ги рязох ... много бързо раста ми се струва  Crazy Тези дни пак ще ги режа май  Heart Eyes

Анхелче браво за кърмата  Hug И аз се старая, но не успявам всеки път да събера по толкова. Те тези малките струйки докато напълнят шишенцето  Blush Mr. Green
Всъщност да питам цедящите се мами ... от колко каналчета ви излиза кърмата и силна ли е струята  Thinking
Иначе сменям памперс преди всяко хранене, но и по-често, че ни е голям пикливко Joy
И стерилизирам поне по два пъти на ден  #Crazy Mr. Green

Мария ... айде днес да е деня, че с тези контракциииии  Heart Eyes

Пипи Аз имам и Судокрем и Бочко, но в момента не мажа заради подсеценото ... нали имат цинк, а той трудно се мие и хептен ще ни падне кожата от свивчиците ooooh! За сега ползвам олиото на ХИП, както и шампоанчето за коса и тяло и съм доволна  Heart Eyes

Сентекс
... аз съмвзела от онези джуджавки дето изсмукват сополчето  Mr. Green но още не съм го пробвала как работи  Crazy

Толинка ... викаш лудницата е пълна  Mr. Green Hug

Мели ... ще падне мила ... слагай спирт по няколко пъти на ден  Hug

Охооооо whisper__1 Честита Габриела!   Hug

Цанка ... честита ви Никол и на вас  Hug

За кг .... 55 в момента, а влязох в болницата 63  Crazy

# 73
  • Мнения: 0
Честита принцеса на Лъки! Да й е жива и здрава и да расте много щастлива!
Да ви споделя и аз за вчерашния преглед, никакво разкритие, шийката тварда още, бебо не иска все още да излиза, записаха ми час за 4.10, ако не родя до тогава влизам в болница за предизвикване на раждане.
Дано се реши вече момъка, че не искам да стигам до 4ти.

# 74
  • Мнения: 2 802
Честита принцеса на Лъки! Да й е жива и здрава и да расте много щастлива!
Да ви споделя и аз за вчерашния преглед, никакво разкритие, шийката тварда още, бебо не иска все още да излиза, записаха ми час за 4.10, ако не родя до тогава влизам в болница за предизвикване на раждане.
Дано се реши вече момъка, че не искам да стигам до 4ти.

Ох как добре ви разбирам милички ...  Tired Hug
Тези септемврийчета се оказаха доста търпеливи и не им се излиза нещо  Crazy
Пък сега с тази везна ще се чудят още повече  hahaha  Hug

Общи условия

Активация на акаунт