СТРАСТИ - градините в София кампания 2012/2013

  • 10 925
  • 1 004
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 805
Не, сега погледна х и на двете места е с 10 точки - класирана с 10 точки, сега пак чака с 10 точки...

dessia, според мен е грешка на системата или някой някъде нещо не е отбелязал...
Пиши на обратната връзка...

Сещам се и за други варианти - записването е от днес ... т.е. може още да не са се записали, може и да са отказали записване заради документи, може и родителите да са се обадили да кажат че няма да се записват .... тогава мястото е освободено, пуснато е за следващо класиране, но детето не е записано и желанията му и точките си стоят непокътнати....

# 991
  • Мнения: 45
Последното беше обсъждано на РГ. Протоколът още не е излязъл, но по спомен ще важи само за заварените случаи, т.е. децата, к вече посещават. Или имаше някакъв преходен период - не помня точно. Попитайте в обратна връзка.

Именно от обратната връзка така ми отговориха. Важи за деца, записани в СДЯ, която впоследствие е станала ОДЗ. Но предполагам, че нещо може да се промени...

# 992
  • Мнения: 41
Днес останах неприятно изненадана , след като видях в сайта на детските градини , че 9 ЦДГ в Суходол е увеличило бройките за набор 2009 от 25 на 29 .... приело е още две деца по т. 2.2.4 .... има приети 24 деца през системата и 3 по 2.2.4 ....
Очакват и записване на текущо класирано дете .
Въпросът ми е как така изведнъж местата се увеличиха с 4 бройки , които май така и не обявиха ...
И пак се губи едно място  Thinking

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 07:18 от hristowa_

# 993
  • Мнения: 14
Здравейте. Днес се натъкнах на нещо много интересно. Приети деца в 53ОДЗ се разбират с директорката да започнат след 15 октомври. Нормално ли е? Все пак има деца (като нас) ,които чакат всяка седмица следващото класиране с надежда нещо да се промени, а те новоприетите дори не са започнали да посещават ОДЗ-то.

# 994
  • Мнения: 10 547
Какво значение има кога ще посещават ДГ, щом са вече приети?
При познати новоприетата първа група се приема по график, всяка седмица по пет-шест нови деца, за да се избегнат 25 ревящи в един ден.

# 995
  • София
  • Мнения: 4 595
Здравейте. Днес се натъкнах на нещо много интересно. Приети деца в 53ОДЗ се разбират с директорката да започнат след 15 октомври. Нормално ли е? Все пак има деца (като нас) ,които чакат всяка седмица следващото класиране с надежда нещо да се промени, а те новоприетите дори не са започнали да посещават ОДЗ-то.
В нашето ОДЗ за яслената група имаше прием по 1-2 деца през ден. Т.е. приемът се точеше септември и октомври. Че и повече, щото есента тръгват хубави вируси.
В 1-ва градинска - пак имаше график за тръгване на новоприетите деца. Тези, които са били в яслената група, нямаха специален график на тръгване.

# 996
  • Мнения: 45
Здравейте. Днес се натъкнах на нещо много интересно. Приети деца в 53ОДЗ се разбират с директорката да започнат след 15 октомври. Нормално ли е? Все пак има деца (като нас) ,които чакат всяка седмица следващото класиране с надежда нещо да се промени, а те новоприетите дори не са започнали да посещават ОДЗ-то.
Нормално е, навсякъде имат график за прием. В нашата ясла се чакат дечица до началото на ноември. Това няма общо с класиранията.

# 997
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте. Днес се натъкнах на нещо много интересно. Приети деца в 53ОДЗ се разбират с директорката да започнат след 15 октомври. Нормално ли е? Все пак има деца (като нас) ,които чакат всяка седмица следващото класиране с надежда нещо да се промени, а те новоприетите дори не са започнали да посещават ОДЗ-то.
silvona сигурно има предвид, че при тях е належащо тръгването на градина и всяка изминала седмица е загуба за тях, а някои родители пък си отлагат тръгването на градина, защото така са решили, а не защото директорката ги е посъветвала. Разбираемо е в случая да се ядосваш, но за съжаление така седят нещата. Моят син пък миналата година като тръгваше на ясла аз помолих директорката да тръгне от началото на октомври (имах възможност да го гледам до края на месеца тогава), не по-късно, но тя не разреши, като доводът й беше че колко други родители чакат децата им да тръгнат на ясла още началото на септември. Успех на теб и детенцето ти  Hug

# 998
  • Мнения: 68
Не, сега погледна х и на двете места е с 10 точки - класирана с 10 точки, сега пак чака с 10 точки...

dessia, според мен е грешка на системата или някой някъде нещо не е отбелязал...
Пиши на обратната връзка...


....случая които мен ме впечатли продължава да си е такъв - без никаква промяна! След като писах на обратната връзка, отговора им съдържаше описание как да създам нов профил, което за мен не е отговор. Отново им писах, няма нов отговор! Много нарушения и то очевАдни, не ме интересува дали в неделя се записало детето, но защо например след като В условията пише че когато си приет и незапсал се ти се отнемат от точките за желание, не се изпълнява. На това класиране пак ще бъде прието същото дете, а на другото - защо не отново да  е то! Започвам да се питам - съществува ли това дете?! Иначе би влязло едно обикновенно дете с 8,0 точки/по списъка в момента/, толкова ли е трудно?!

# 999
  • Мнения: 4 465
Много нарушения и то очевАдни, не ме интересува дали в неделя се записало детето, но защо например след като В условията пише че когато си приет и незапсал се ти се отнемат от точките за желание, не се изпълнява.

В кои условия го пише това?

# 1 000
  • Мнения: 68
в сайта на ИСОДЗ

# 1 001
  • Мнения: 4 465

В кой документ?

Има Ръководство за родители и Правила, приети от СОС. Не намирам в тях това, което си цитирала.

# 1 002
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536

В кой документ?

Има Ръководство за родители и Правила, приети от СОС. Не намирам в тях това, което си цитирала.

Няма го и в новини. Обсъждано е в РГ, но протоколът още не е качен. А той няма обвързваща сила, не е ясно в какъв акт евентуално ще го обективират - следва СОС да измени правилата.

# 1 003
  • София
  • Мнения: 1 193
Ох ,записах ме се ,камък ми падна от сърцето  Grinning .Дано всичко от тук нататък да бъде наред!

# 1 004
  • София
  • Мнения: 39 921
Нова тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656755.0
Кажете анкетата кога да я спираме.

Общи условия

Активация на акаунт