Учени: Родителите да не спят до бебето!

  • 1 586
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 963
вече ми е малко късно за подобно предупреждение, ние си спим заедно от раждането
когато се роди малката имаше накъсано и непостоянно дишане и е спала дори върху мен - мъка за мама, но равномерно дишане за дечо!

# 16
  • Мнения: 1 108
Добре де-у мен възниква логичниятт въпрос-НА КОГО ВСЕ ПАК ДА ВЯРВАМЕ
И едните са ХАмерикански учени, и другите.
Май са по-добре майките, дето нищо ама нищо не четат.
До такъв извод стигнах в крайна сметка. ooooh! Tired

И при мен така

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз все пак предпочитам да се доверявам на природата, където не знам за случай майката да слага малките си в отделна хралупа/гнездо и т.н.....

Иначе, няма спор, че това си е въпрос на личен избор....

# 18
  • Мнения: 1 735
Аз все пак предпочитам да се доверявам на природата, където не знам за случай майката да слага малките си в отделна хралупа/гнездо и т.н.....

Иначе, няма спор, че това си е въпрос на личен избор....

Ха,така!  Наистина няма в природата такива феномени!  Peace Хората сме майстори по отношение на залъгването на собствените си инстинкти... Tired

# 19
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
при нас положението е 50/50 но определено когато спи при нас сънят и е дълбок и дълъг а иначе колкото и да я успивам ,дойде ли момента да я местим веднага се събужда и в доста от случайте се стига до плач и айде наново след няколко безсънни нощи я оставихме да спи при нас и всичко е тип топ
според мен има различни децица и още от бебенца си показват предпочитанията си ако някое бебче може да се забавлява самичко и самичко да се успокоява и заспи няма лошо по-лесно за родителите но има и бебчета който имат повече нужда да усещат родителите си и съответно искат все да са на ръце, да спят с тях и т.н. според мен тези моменти се израстват и естествено всичко е избор на родителя

# 20
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Всеки решава за себе си.За мен е недопустимо да спя на едно легло с малката,а ако имахме и повече стаи-и в една стая.
Напълно подкрепям!

# 21
  • Мнения: 1 866
Мисля, че книгите са хубаво нещо и има неща, които наистина са доказани, но не трябва да забравяме да се доверяваме повече на собствения си инстинкт.

Дъщеря ми спи от 2 месечна сама в нейната стая и никога не е спала в нашето легло. Първо, защото когато съм пробвала не се получава, въобще не заспива. Второ, защото ме е страх да не я затисна, а таткото е направо опасен, даже аз се пазя през ноща от него Grinning Когато ни се налага да спим в една стая, например като сме на почивка, мога да кажа, че просто не спим. Купонът тече цяла нощ. Като ни усети, че сме в стаята, става и започва да се смее и да прави всичко възможно да ни събуди. Когато е сама в стаята си, даже и да се събуди, поиграва малко с играчките в кошарата и пак заспива. А ние не знаем какво е безсънна нощ.

Силно се надявам се и с второто дете така да е.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Малкия спи при нас от доста време и така ми е по- спокойно, и по- лесно.Правилно или не това е нашето решение за нашето дете.Тези учени само се чудят какви глупости да приказват Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 6 323
Добре де-у мен възниква логичниятт въпрос-НА КОГО ВСЕ ПАК ДА ВЯРВАМЕ

На точния превод.
Ей така се насаждат грешни твърдения - с безумни преводи, изнесени като сензация.

Ето оригинален текст от горепосочената статия

Although the reasons for the rise in deaths when a parent sleeps with their infant on a sofa are unclear, we strongly recommend that parents avoid this sleeping environment!


Т.е. причините за смъртността вследствие на спането на ДИВАН са неясни, но специалистите препоръчват на родителите да се избягва спането на този тип мебели.

Статията, така както е преведена и публикувана противоречи на последните изследвания и доказателства, че спането заедно с бебето намалява риска от внезапна детска смърт, подобрява и регулира дишането на бебето, бебетата се чувстват по-спокойни, сигурни и т.н.
Повече информация - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/893/51/

С две думи - изследването е показало, че спането, заедно с бебето върху диван (канапе, кушетка) повишава риска.

За протокола - и аз никога не съм спала с децата си на едно легло и ги отделих в отделна детска стая при първа възможност, но това не ми пречи да чета статиите така, както са написани, а не така, както на мен ми изнася и не ми дава право да отричам изводите от направени изследвания и проучвания.

# 24
  • Мнения: 9 990
Хич не ми пука за учените-мириса на памперса ме влудяваше,и малките ръчички,които те търсят и топлото телце...абе-присъствие на бебе,ухание на бебе-сънят НИ беше пълноценен. Heart EyesСега си спи на нейното легло без никакъв проблем в отучаването от спането на спалнята при мен-казах-вече си голяма-заминаваш там,че тук тясно взе да става.Речено-сторено.Е,мечтая да направя стая,ама няма къде,работим по въпроса,дотогава ще е на нейното легло,но в нашата стая.

# 25
  • Мнения: 1 735
На точния превод.
Ей така се насаждат грешни твърдения - с безумни преводи, изнесени като сензация.
Знаех си ,че има нещо гнило...  Thinking
Новият превод по-ми харесва!  Wink

# 26
  • Мнения: 5 370
М-дам-Мамма, благодаря ти за цитирания оригинален текст.
Все таки, аз лично не бих поела риска да спя заедно със Станислав на едно легло, а и той няма този навик-вече е големичък. Причините-първо, татето хърка, второ, аз заспивам бързо и дълбоко, което много ме притеснява. Намирам се сутрин в най-вероятни пози, без ни най-малкия спомен кога съм се обръщала.
За сметка на това обаче креватчето му е точно на една ръка разстояние от мене и скоро няма тенденция да го изнесем от нашата стая поради липса на място.
Така че-се оказвам някъде в "златната среда". Flutter

# 27
  • Мнения: 6 206
Аз все пак предпочитам да се доверявам на природата, където не знам за случай майката да слага малките си в отделна хралупа/гнездо и т.н.....

Иначе, няма спор, че това си е въпрос на личен избор....
Наистина става въпрос за инстинкт.
Колкото и да ми е неприятно да си го призная, и аз и бебето спим по-добре когато сме един до друг. Само как ще я прекратявам тази практика, не ми е ясно.

# 28
  • Мнения: 2 663
Цитат
Аз все пак предпочитам да се доверявам на природата, където не знам за случай майката да слага малките си в отделна хралупа/гнездо и т.н.....

Иначе, няма спор, че това си е въпрос на личен избор....

  newsm10 newsm10 newsm10 smile3521
 

# 29
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз все пак предпочитам да се доверявам на природата, където не знам за случай майката да слага малките си в отделна хралупа/гнездо и т.н.....

Иначе, няма спор, че това си е въпрос на личен избор....

Точно така! Не е ли логично, че ако, не дай Боже, детето ти спре да диша в съня си, има по-голяма вероятност да го усетиш, отколкото ако е на майната си в друга стая, че дори и на отделен креват! Не че не е правилно детето да си спи в отделно креватче, но какво пък ще ми стане ако си спи при мен през първите няколко месеца? Аз не мога да оставя Боби да спи сам, просто не мога и това е! Не мога да мигна ако не е до мен. Мъж ми взе да протестира, но хич не ме интересува! Wink

Общи условия

Активация на акаунт