Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 4

  • 37 062
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Аз за ТВ в детската градина НИКОГА няма да дам пари, квот щат да си говорят майки и бащи после... грам няма да ме притеснят, така да се каже!
За моливи и флумастери нямам против и всеки месец да давам пари, колкото кажат...
Слава Богу такива теми сме нямали за обсъждане на дневен ред....
sisi_f, в същото положение сме и ние- брат и сестра са стая до стая. Сега го отчитам не като плюс, а като минус. Като я види плаче, защото се сеща за нас...
На моя дребосък пък в петък някой татко (или мама) му е прибрал пижамата...   Crazy Сега трябва да ида да купя нова, че утре ако не се появи или се появи неизпрана, няма да има с какво да спи...  Tired

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 711
И аз съм по скоро против децата да гледат анимации.В групата на сина ми от миналата седмица вече работят по така наречения им "учебник",всеки ден имат различна тема и на децата им раздават работни листи .Денислав ми разказва всеки път какво са обсъждали.В петък госпожата го похвали,че е и е изпял цялата песничка,която учат в момента  Crazy

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 4 519
Не че се заяждам с някой, ама у вас децата никога ли не гледат  телевизия? Laughing

Последна редакция: нд, 30 сеп 2012, 10:13 от Горгона

# 49
  • у дома
  • Мнения: 965
Аз също съм против гледането на ТВ в ДГ. На мнение съм, че с децата трябва да се работи, да се пеят песнички, да оцветяват, да излизат навън, да играят. Още повече, че в градината децата гледат като зомбирани в екрана - т.нар. пасивно гледане, при което, не им се обяснява това, което гледат, нито ситуациите на екрана. Да не говорим за влянието на ТВ на очите. У дома децата гледат мах 40 мин до час. Каката сега тръгна на училище и дългите филми са разрешени само събота и неделя. И при нас в ДГ няма телевизор. Ако се стигне до  там да се сложи ТВ в занималнята, смятам да информирам РИОКОЗ.   

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 519
Какъв РИОКОЗ, бе Вале? На какво основание  Laughing Технологията на новите модели телевизори и влиянието им върху очите няма нищо общо с тази от нашето детство.У вас сигурно им обеснявате точно какво гледат, вместо да ползвате минутите да си направите салата и да сложите вечерята или просто да ползвате WC.Аз не съм обеснявала кой знае какво, обаче от Baby TV Борис започна да учи думички на английски и да ги ползва редом с българските, факт.Не пропагандирам нон стоп висене пред телевизорите, не ме разбирайте погрешно, но това ми звучи малко като - "не пускайте климатика, ще се разболее детето" Mr. Green.

# 51
  • у дома
  • Мнения: 965
  Mr. Green Heart Eyes Ми, ние в къщи и климатик и микровеле нямаме, нали знаиш?
Разбира се, че обяснявам какво гледат, докато готвя и правя салата - нали съм суперуоман  bowuu
А РИОКОЗ, трябва да се намеси, защото има Наредба за това по колко време може да се виси пред ТВ и компютър, ама сега излизаме на бънжито, като се върна ще я търся.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 4 519
Знам, че има наредба бе, ама все пак тя ги не ги забранява тотално, това имах предвид.Ай, приятно ви бънджи  Hug

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Не че се заяждам с някой, ама у вас децата никога ли не гледат  телевизия? Laughing
Като наоколо го няма "цербера" гледат! При Г...чето метър не минават. Такъв им бил късмета на моичките да се родят при мен...
Сега се боря да ги отуча да ми пипат телефона и Ipad-a. Като зомбита стават като им попадне едно от двете в ръцете. Без да се церемоня ги изтръгвам от там, обаче мъжът ми ме дразни, че не е толкова стриктен като мен и затова се опитват да ми се качат на главата де...

# 54
  • Мнения: 1 701
Що не свиркате на заплеса, че нова тема има? Crazy

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 4 519
При мен интересът към телефона мина точно с безцремонно изтръгване от ръцете,разправии и една нокия жертва.Сега на дневен ред е лапотопа.

# 56
  • Мнения: 720

На моя дребосък пък в петък някой татко (или мама) му е прибрал пижамата...   Crazy Сега трябва да ида да купя нова, че утре ако не се появи или се появи неизпрана, няма да има с какво да спи...  Tired

newsm46
нямаш ли някое по-тъничко комплектче , та да му го надпишеш и да го дадеш вместо нощничка... може би ще е за ден-два , докато се намери вашата нощничка   newsm78  че да не даваш пари да купуваш втора...
не че е лошо да имате резервна , аз имам две нощнички , че сега есента и зимата като почнат по-студени дни , кога дъжд , кога сняг и не съхне прането , и мятам на сушилника.... и ги ползвам и двете , макар че не ги напикаваме  Mr. Green

# 57
  • у дома
  • Мнения: 965
Аз пък, вместо нощничка давам едни бели Т-шъртки, защото много се изпотява малкия, докато спи...
Ся ме замислихте дали не е неприлично, че спи по слипчета  Thinking

# 58
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ми не мога да не дам пари, поне така си мисля  newsm78 не че съм за 10лв, но предпочитам да ги дам за книжки, играчки, листи, моливи и т.н.
Вкъщи каката гледа тв само събота и неделя и то най много по 1час, когато е студено навън, а на малката преди да заспи и пускам малко бейби тв. И много ще се ядосам ако карат детето ми да гледа тв ако не иска.

# 59
  • Мнения: 720
Аз пък, вместо нощничка давам едни бели Т-шъртки, защото много се изпотява малкия, докато спи...
Ся ме замислихте дали не е неприлично, че спи по слипчета  Thinking
е, ти пък  baby_neutral как ще е неприлично , та те са дечица  Heart Eyes
и мойта се изпотява много , цяло лято спи само по потник и гащички - аз така ги помолих...

Общи условия

Активация на акаунт