Майчинството счетоводно-51

  • 33 962
  • 785
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 10
Здравейте, имам един въпрос: при трудов стаж общо 9 месеца бременна в 4 месец ако излезе в болнични, за да го платят от НОИ трябва да има 12 месеца стаж нали и няма да и платят нищо?
благодаря предварително
 

# 781
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Здравейте, имам един въпрос: при трудов стаж общо 9 месеца бременна в 4 месец ако излезе в болнични, за да го платят от НОИ трябва да има 12 месеца стаж нали и няма да и платят нищо?
благодаря предварително
 

Щом болничният е за общо заболяване, то е нужен 6 месеца осигурителен стаж, така, че ще бъде платен в конкретния случай.

# 782
  • Мнения: 10
Здравейте, имам един въпрос: при трудов стаж общо 9 месеца бременна в 4 месец ако излезе в болнични, за да го платят от НОИ трябва да има 12 месеца стаж нали и няма да и платят нищо?
благодаря предварително
 

Щом болничният е за общо заболяване, то е нужен 6 месеца осигурителен стаж, така, че ще бъде платен в конкретния случай.

благодаря ти, значи 12 месеца тр. стаж трябва да има само за 45 дневния болничен

# 783
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Здравейте, имам един въпрос: при трудов стаж общо 9 месеца бременна в 4 месец ако излезе в болнични, за да го платят от НОИ трябва да има 12 месеца стаж нали и няма да и платят нищо?
благодаря предварително
 

Щом болничният е за общо заболяване, то е нужен 6 месеца осигурителен стаж, така, че ще бъде платен в конкретния случай.

благодаря ти, значи 12 месеца тр. стаж трябва да има само за 45 дневния болничен

Да, за да получава обезщетение за бременност, раждане и гледане на дете.

# 784
  • Мнения: 25
Здравейте ще съм благодарна ако ми отговорите!След като родих ми издадоха 2-ри болничен от родилното.Сега когато взема третият от педиатъра,от мен изисква ли се да подавам някакви документи за майчинството(водя се на трудов договор фиктивно)?Изобщо като цяло как протича от тук нататък процедурата с майчинството?В счетоводството ми казаха,че уж не трябвало да се подава нищо до края на първата година когато се подавали някакви приложения,но на мен ми е непонятно тогава как ще ми изплащат парите???  newsm78

# 785
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте ще съм благодарна ако ми отговорите!След като родих ми издадоха 2-ри болничен от родилното.Сега когато взема третият от педиатъра,от мен изисква ли се да подавам някакви документи за майчинството(водя се на трудов договор фиктивно)?Изобщо като цяло как протича от тук нататък процедурата с майчинството?В счетоводството ми казаха,че уж не трябвало да се подава нищо до края на първата година когато се подавали някакви приложения,но на мен ми е непонятно тогава как ще ми изплащат парите???  newsm78

На първа страница има линк в червено с подробни обяснения






НОВАТА ТЕМА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=688156.new#new

Общи условия

Активация на акаунт