В коремчето ФЕВРУАРЧЕ рита,а мама в радост е обвита

  • 28 875
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4
Аз също реших да си избера екип, като се повлиях от наблюдения и мнения на други хора. Смятам скоро да се срещна с лекаря лично. По този начин ще могат да ми слушат тонове безплатно, докато дойде време за раждането. Плюс това, поддържам връзка и с наскоро родили там (преди 10 дена) за прясна инфо. Отидох и лично да видя какво е положението, родилното, хората, които работят там. За сега съм доволна от избора си – другото е в Божиите ръце  sun

Държа да родя естествено (за епидурала ще преценя на място, вероятно със), а и в тази б-ца насърчават естественото раждане, освен ако наистина не се налага секцио. Харесва ми, че ни дават бебчетата след като се наспим след раждането и те си остават в нашата стая до края. Само идват да ги подмиват и т.н. Също така, искам да си извикам и консултант по кърмене, за да мога още от първия път да видя нагледно, че съм разбрала правилно какво да правя Simple Smile Така ще ми е по-спокойно. Макар, че и тези от неонатологията показвали, но все пак зависи колко са заети – не мога да разчитам на случайности. Препоръчвам да ходите на лекции за кърмене, полезни са! На мен на теория вече всичко ми е ясно, остава да го приложа правилно и на практика и нямам търпение да кърмя  Hug

Видях майка ми как се влачеше 45 дни след секциото (което беше наложително в 7 месец) и 'добре че' брат ми беше в кувиоз през тези дни, за да може тя да се съвземе малко от малко и да може след това да се грижи за него. Ако веднага й го бяха дали – абсурд! Дано не ми се налага, ужасно е. Много се моля да си родя нормално и всичко да мине по вода  Praynig

//Следващата тема я започвам аз, така че който иска да допълва инфо, ще трябва да пише на мен. Относно ФБ групата, също (на мен или на Шуши). Ще бъдат допускани мами, които са активни във форума и ще останат в групата, ако и там са активни (качват снимки и мнения).

# 691
  • Мнения: 2 159
моарейн ще отида, просто вените ми изведнъж изскочиха от събота и то на двете ръце в участъка от китките до лакътя. Трябва да проуча да добър такъв и направо на платено да видя, щото с направление нещата много куцат. Twisted Evil Предполагам, че е свързано с това изтръпване на пръстите на ръцете ми Rolling Eyes
elince_84 стана постепенно, но да от 4-тия месец от както съм бременна. В началото беше изтръпване на пръстите на дясната ръка от време на време. После почна нощем да не мога да спя от изтръпване, после почна и другата. И сега вече даже и седнала като се опитвам да спя изтръпват. Само като се разхождам и съм права се оправят. Не могат да ме снимат сега и да видят къде какво е притиснато, така че само масаж, упражнения, но искат и интерферентен ток да ми пуснат Rolling Eyes

# 692
  • Мнения: 11
Ехаа, пак сте се отплеснали за и против секцио/нормално.

Истината е, че всяко си е за конкретния случай, конкретната бременност, бебе и т.н. Нито може да се сравнява секцио със секцио, нито нормално със секцио, още по-малко да се говори кое е по-доброто.
За болката също е толкова субективно, че няма какво да се убеждаваме кое боли повече.  Flutter
При нормалното раждане също (често) има шевове, също има неудобства след това..

Въпросът според мен е, че преценката на лекаря е от огромно значение.
Затова трябва да си опичаме акъла , когато решаваме на кого ще се доверим, в коя болница и т.н.
Това е първостепенно, а не какво ще е раждането. Нека специалистите да преценят. Но да сме сигурни, че са специалисти.


Да не пропусна и да се отчета, че днес си видяхме госпожицата, около 620 гр. вече, лееко изпреварва, но всичко е ок. Изследванията ми, вкл. цитонамазката беше супер, аз нея най-много я мислех. Но и белтък, желязо, всичко в норма! Имам обаче чести контракции, така че започвам сега магнезии, пък дано останат в норма.

Аз се оглеждам по малко за ританки и разни други зимни бебешки неща, че нямам точно такива (макар че очаквам да ми дадат познати), особено комплектче за изписване, едно-две по-джиджани неща да има. Малко са скъпи, тези ,които ми хванаха окото, но до декември ще пуснат намаленията  Rolling Eyes

Някой беше питал за олекотена завивка за бебето. Принципно съм чувала, че до годинка-даже две е желателно да не са с пухена завивка, нещо свързано с телесната температура. Синът ми зимата беше с вълнено плетено одеалце , пъхнато в калъф за завивка (горен калъф). Но голяма част от времето спеше при нас и ползваше нашата пухена завивка. А бебе номер 2 сега мисля да е пак с поларено или вълнено одеалце в калъф. Идеята е само вълната да не се допира до бебето. Дразни кожата, това се отнася и за вълнени чорапки, блузки и т.н.

Котешко, браво за кърменето, и много добра идея за консултант. Много са отзивчиви, на мен ми вдъхна голям кураж една девойка от ЛЛЛ май беше. Но то не е толкова до научаване, колкото да си решен на всичко и никой да не може да те разубеждава да кърмиш..било педиатър, било друг...било нямаш кърма, било какви ли не други измишльотини.

# 693
  • Мнения: 3 421
Забравих да спомена,като казвах,че не искам да раждам на същото място както предния път,поради няколко причини:
  • Никой не ме пита каква упойка искам
  • Нямам Епизиотомия-дори не знам задължителна ли е,но никой не ме е питал.Светнете ме ,моля!
Иначе като отношение съм изключително доволна.Всички бяха мили,така се държаха сякаш са по-щастливи от мен,че има бебе.То го гушкат,говореха му,гукаха му  Laughing

# 694
  • Мнения: 2
Здравейте, коремчета сладки,

Аз пак зачезвам и се появявам, но много моля да не ми се сърдите затова, защото пътувам почти непрекъснато. Както бях споменала някъде в първите теми независимо, че живея в Бургас, ще раждам в Пловдив и това и налага честото ми пътуване и зачезване. И понеже и работата ми е свързана с компютри и интернет, честно си признавам гледам като съм при родителите ми изобщо да не влизам в нета. Разбира се това не е оправдание, но така или иначе се надявам да не ме "отлъчите" безвъзвратно.
Гледам големи полемики са се развихрили относно "за" и "против" секциото. Аз лично няма да взимам страна, само ще вметна, че аз съм една от тези мами, на които и се налага да ражда със секцио. Това, което исках да ви кажа е следното: И сестра ми , която е анестезиолог и семеен приятел, който е един от най-добрите неврохирурзи в България относно раждането ми казаха следното. Тръгнеш ли да раждаш си в ръцете на Господ - ако ти е писано и най-калпавия лекар ще ти свърши работа, ако ли не... Божа работа.
Така че момичета и без това по телевизията непрекъсанто се демонизира лекарското съсловие, та чак ми става страшно. Лично вчера аз исках да се включа в  Нова Телевизия и да ги направя на пух и прах. За един ден дадоха поне в 4 различни предавания за починали бебета, за такива с малоформации поради лекарски грешки и какво ли още не. Колкото и здрава психика да има човек, съгласете се , че тази помия, която ни залива може да навреди и на най-трезвомислещия човек.
Единственото, което мога да ви посъветвам е, мислете позитивно и се надявайте на най-доброто Simple Smile

# 695
  • Мнения: 0
И аз съм съгласна с Десито, че всичко е Божа работа с раждането. Просто няма от какво да се притеснявате, успокоявате се и знайте, че всичко ще се развие по най-добрия възможен начин. Аз и преди бях настроена така и сега пак съм настроена така. И да ви кажа самото раждане ме плаши най-малко. Притеснява ме бебето да не вземе да излиза по-рано - в 6-тия, в 7-мия месец, 8-мия месец. Вляза ли в 9-тия месец и ще съм по-спокойна. Ако бебето е добре и се развива правилно, раждането ми е най-малко тревожния момент.  Peace Щом се налага секцио и докторите казват, че не трябва да се рискува, значи така е по-добре и за майката и за бебето, ама ако можете нормално и нямате никакви противопоказания, не се страхувайте, а давайте смело, няма нищо страшно  Peace (това е моето мнение от раждането ми). Ако ми е писано и сега ще родя леко, ако ли пък не - да ми е яко дупето  Crazy
barabana добре, че поне е само от бремеността. Дано да открият какво точно го предизвиква и успеят да облекчат състоянието ти. За какви ли не странни неща съм чувала по време на бременност  Crazy, но това си е, природата е пълна с изненади.
Вярно, дайте да говорим за по-хубави неща - като Коледа. Можем да си направим нещо като албумче на първа страничка с коледни сладки и рецепти, тъкмо ще изпитаме нещо ново. Ние си имаме няколко различни вида сладки в нашето семейство, ама гледаме всяка година нещо ново да добавяме  Peace

# 696
  • Мнения: 0
GodaiVa и мен не ме питаха дали да ми правят Епизиотомия, но тъй като си бях избрала лекар, тя реши да ми направи, за да не се разкъсам евентуално. Тя се прави, точно преди бебо да излезе, като почне да му се вижда главичката, слагат ти лека упойка, бебчо излиза и те зашиват. Така няма вероятност упойката да стигне до бебето Peace. Аз не усетих нищо, след това като седях леко ми дърпаше, ама за няколко дни всичко зараства и е ОК. Но май е по-добре, отколкото да се разкъсаш  Peace

# 697
  • Мнения: 46
И така,момичета -  завърнах се от доки. Прегледа ми корема,пипа го и установи, че нямам контракции ,болката идвала от това , че се разширявам ,а и защото не ходя редовно до  smile3550 .Изписа ми сироп за този проблем и ми каза да пия Но шпа  и Магнерич 3х1.
Бебка явно е добре, защото ме подритва цял ден  Party
За секциото само да кажа - ако не се наложи, предпочитам да родя нормално.
Гледам, че повечето мами вече правите покупки, а аз още не съм почнала -  не, че не искам, но от суеверие може би.
Приятен ден от мен! Hug

# 698
  • Мнения: 12
Ето ме пак! Върнах се от консултацията и не всичко при мен се оказа розово - както всъщност го усещам аз  Naughty
Моята докторка още докато ми пипна корема каза, че бил твърд и това не трябва да е така. Само да вметна, че лежах в болницата точно за твърда матка. И сега ми увеличи дозата на 3х2 магнерот + 3х1 но шпа, но ми даде само 3 дни и ако не се отпуска за по-дълго време ще ме вкара в болница Sad А в болницата е супер потискащо, всички майки са с проблеми и дори предния път момичето в моята стая си загуби бебето и все пак си е шок и за всички в отделението Sad
Но да гледаме позитивно на нещата, бебето си е добре, развива се добре, беше се опънало хоризонтално все едно си спинка в легълце. Качила съм още едно килце, за сега сбора им е 6 кг. Simple Smile

# 699
  • София !
  • Мнения: 1 240
Мили мами , моля ви да говорим за нещо по - весело , идват празници , дайте да не си разваляме настроението , да се натъжаваме и плашим от сега  Stop . Всеки го е страх от неизвестното , още по - малко никой не е застрахован , всичко е Божа работа . Достатъчно ни е че по телевизията постоянно говорят подобни неща  . А още по - малко аз съм човек с много слаба психика и като чета и слушам тия работи направо се депресирам !!! Моля ви мислете позитивно  Hug .

А по темата , държа да си родя нормално  Peace Секцио не бих родила по желание , само по мед. причини  Peace И определено мисля да платя за избор на екип , след като в града в който съм сега има една болница , и не и се носи кои знае колко добра слава , та по - добре да си платя , не искам да се държат като куче с мен  Naughty

П.П. Подкрепям идеята на elince_84 , да си направим нещо като албумче за коледни сладки и рецепти  Peace
  Hug

# 700
  • Мнения: 11
Елинце, и аз като теб се надявам до 9 м. всичко да е ок, а самото раждане идва и минава...

Годайва, и мен не са ме питали по двете точки, з акоито казваш. За упойка ме предупредиха от самото начало, че ще имам, не толкова заради болката, за за да се отпуснат по-добре тъканите. Какво да ми слагали не знам и не ме интересува особено, помня, че бях доста щастлива като ми пуснаха системата най-накрая :-0

За епизиотомия, нито са ме питали, нито са ми казвали кога/какво. Беше в голямото бързане накрая, нищо не съм усетила, а и после при шиенето не съм усетила (тревожех се за бебето само и единствено).
Иначе по-добре така, предпазва от излишни разкъсвания, а шевовете зарастнаха за 7 дни (накрая малко опъват и дразнят, но е Ок, първите часове ходенето до wc е малко кофти, но вендъж като отидеш, все едно не е било). И така...Няколко месеца след това изобщо не си личат, самата АГ не можа да си види къде са били шевовете, които е правила.
Избягвах 2-3 месеца кола маска на самото място, доколкото помня.
Та това е за епизиотомията, който се интересува - при нормални обстоятелства е така.

# 701
  • Мнения: 122
 Simple Smile Здравейте! Вярно много се шашкаме с това раждане  Confused! Особено такива като мен, на които им е за първи път, и четат ужасяващи истории за бебета или майки, които не са оцелели, за ужасни болки и проблеми при детето или майката по време на и след раждането  #Shocked По-добре да не споделяме нещата по този начин, за да не се тревожим  Peace Иначе всяка информация за това кое какво е и защо се прави би ми била от полза. Например за това какво е епизиотомия или относно етапите на раждането, кога настъпват, кога се напъва, как се диша правилно. Такива работи, сега не се сещам всичко, само нахвърлям. Защото може би няма смисъл да навлизаме в спорове за нормално раждане или секцио - всеки си има своите причини да избере едното или другото, важното е да сме информирани за рисковете и ползите и да се съобрази с конкретното раждане  Simple Smile
Аз искам да родя нормално. Не зная за избор на екип как ще се получи, защото свекъра е лекар, може той да организира нещата там. Още не сме говорили по въпроса, но аз ако ще избирам екип не зная как ще стане, защото изобщо не познавам лекарите. Можу би на следващата консултация ще поговоря за това с моята АГ - тя е била в родилно, но се е пенсионирала   Sad
Колко по-приятни теми има само за обсъждане! Аз вчера докато си лежах и си представих моята бебка и ми стана много мило. Как ще я кърмя като се роди ( дано всичко да е наред с това ), как ще я гушкам и масажирам newsm03. Изобщо представям си нещата по най-добрия начин  Simple Smile
Svetlana_2288 , радвам се, че всичко е наред! И аз така се чувствах миналата седмица - едно напрежение в корема и малко болка отстрани имах. Но няма контракции  Simple Smile Само гадни газове  Sad А и моето вероятно и от малко пренатоварване е било - трябва да се пазим  Simple Smile

# 702
  • Мнения: 227
Привет момичета Simple Smileи аз съм на едно мнение с Деси,важно е да мислим позитивно.Всичко минава и се забравя. На ММ сестра му роди секцио и не съжалява за направения избор въпреки ,че се наложи по мед.причини възстанови се бързо сама се грижеше за бебчето вдигаше го къпеше го заедно с таткото всичко е строго индивидуално.
Аз мисля да раждам в частна болница,която работи със здравната каса. Лекаря който ми следи бременността работи там и като  наближи ще разговарям с него направо той да ме изражда,в тази болница цените са фиксирани и не се плаща допълнително за избор на екип.

# 703
  • Мнения: 26
Привет!
И аз да се включа по темата "за" и "против" секцио...напълно подкрепям мненията на Деска и Елинце. Нека не се депресираме взаимно, а да си помагаме с позитивизъм, все пак, това е част от живота на почти всяка жената, най-щастливия миг Simple Smile. Точно сега трябва да сме спокойни.
Относно раждането...има толкова много литература и филми, нека всяка си предцени сама, кое би било по-доброто решение за нея, все пак сме образовани жени, така че важното е да не се упрекваме. Само ще ви припомня, че когато първо разисквахме тази тема, аз бях твърдо "за" секциото, но след толкова много изчетена литература, мнения на приятелки и мами от форума, сега съм твърдо "за" ЕСТЕСТВЕНОТО раждане най-вероятно с епидурал, но нека да видим как ще се развият нещата и всичко да е ок с бебчо, имаме доста време до тогава.А и цялата лудница покрай раждането ще бъде за няколко часа, после се забравяло, особено като видим малките съкровища.Бъдете позитивни момичета, всяко раждане си е различно, нека Бог да е с нас.
И сега да ви се оплача набързо, събота и неделя имах ужасен световъртеж /ниско кръвно/, но слава Богу днес съм по-добре, мислех и днес ако е така да ходя на лекар...отдавам го на късното ставане...дано не се повтори.
А относно избора на екип - задължително,ще раждам при АГ, който ми следи бременността /в частна клиника/, доволна съм, не мисля изобщо да се оставям на "случайни" лекари, че аман от некадърници.
Напълно подкрепям идеята за албумче с рецепти за сладки...    smile3501
Пазете се милички и бъдете позитивни!  Hug

# 704
  • Мнения: 822
Аз забравих да ви пиша, че мъжът ми много се нави да присъства на раждането! Но не знаем дали в болницата ще разрешат, вероятно да, щом е частна клиника. Ще потърся инфо и за това.

Общи условия

Активация на акаунт