Телефон за малък тнейджър

  • 5 062
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Моята седмокласничка получи Нокия С2-01 за Коледа, умишлено държеше на марката, аз пък държах да не е с тъч скрийн, стиснахме си ръцете на този модел.
Смених си тарифния план, използвах и натрупаните точки и телефонът излезе към 17лв. някъде (че имаше и промоция - още някаква, най-елементарна слушалка, която стои за резерва и съм заплашила, че ще замени за 5-6г. нейния, ако го изгуби или разцъква много в час).
Тъй като сумата беше доста под тази, която бяхме предвидили (макс.100лв.), получи към телефона и допълнителна карта памет с по-голям обем.

Отговорът ми на анкетата би бил "Малко", ама не заради евентуалната загуба, а просто защото за мен не е оправдано да забия сума, почти колкото стационарен компютър, за телефон на дете, на което половината функции са абсолютно ненужни.

Последна редакция: нд, 24 мар 2013, 00:15 от gargamela

# 31
  • Мнения: 41 323
В анкетата хубаво е уточнено "малък" тийн. Ама 7-8 клас вече са към гимназистите. Там може и по-хубава машинка да се купи.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отг. 3
Но ме изненадват някои предложения... Thinking
Аз за себе си повече от 200лв. за гсм трудно бих дала.
Добре, че моите деца не се вълнуват от този въпрос.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 300
За телефон не бих се изхвърлила. Но съм склонна да кандисам на варианта таблет + по-скромен телефон.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 824
За телефон повече от стотарка НЕ, обаче това за което говорим тук не е баш телефон, ами един много полезен инструмент в ръцете на ученика Wink

Ето моят младеж за какво си използва телефона
- разнообразни игрички (DS и PSP вече не са интересни)
- гледане на клипчета
- слушане на музика
- всеки ден проверява разписанието на рейса, защото на спирката ни няма табло
- фотоапарат, камера
- чат с приятелите
- браузване
- нон-стоп родителски контрол през скайп
- много рядко му се налага да звъни, а в повечето време не го чува, защото в училище телефонните разговори са забранени.

Ето за какво аз си използвам телефона, за който съм дала доста повече пари:
- изоплзвам го като телефон
- ако ми се налага някъде да чакам по-дълго време може и други екстри да му ползвам
- два-три пъти годишно като пътуваме му ползвам GPS-a

Та в много случаи, ако трябва да сме честни, на децата им е по-полезен смартфона, отколкото на нас възрастните Wink

# 35
  • Мнения: 7 161
Та в много случаи, ако трябва да сме честни, на децата им е по-полезен смартфона, отколкото на нас възрастните Wink
Съгласна. Peace
Докато са малки и непретенциозни, един евтин телефон с малко функции е достатъчен.
Но, като пораснат, потребностите са други. Дори някои от по-големите тийнейджъри последното нещо за което използват телефона си, е да говорят по него.

Samsung GALAXY S3-много добър вариант. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 2 300
За телефон повече от стотарка НЕ, обаче това за което говорим тук не е баш телефон, ами един много полезен инструмент в ръцете на ученика Wink

Ето моят младеж за какво си използва телефона
- разнообразни игрички (DS и PSP вече не са интересни)
- гледане на клипчета
- слушане на музика
- всеки ден проверява разписанието на рейса, защото на спирката ни няма табло
- фотоапарат, камера
- чат с приятелите
- браузване
- нон-стоп родителски контрол през скайп
- много рядко му се налага да звъни, а в повечето време не го чува, защото в училище телефонните разговори са забранени.


Точно заради горното аз бих заложила на таблет. Идеален е, при това значително по-удобен, за всички тези неща /може би без снимките/, но същевременно може и да се ползва като електронен четец, включително да замести носенето на многото тежки и обемни учебници /макар че - признавам - не зная каква е ситуацията с учебниците в горните класове/.

# 37
  • Мнения: 7 161
За таблета съм съгласна, но на този етап не е удобен за училище.
Говорила съм и с двете си дъщери и тяхното мнение е, че за извън дома предпочитат по-компактен и по-малък като размери телефон, включващ повече функции.
Виж на мен таблета ми върши перфектна работа. Peace

# 38
  • Мнения: 41 323
Та в много случаи, ако трябва да сме честни, на децата им е по-полезен смартфона, отколкото на нас възрастните Wink

Така е. А и децата са по-оправни с новите технологии.
Има и други предимства - когато детето пътува на лагери и състезания, че и извън страната, смартфонът с интернет и Wi-Fi възможности правят ежедневния контакт по скайп лесен и евтин. Това е голямо предимство за деца спортисти, пътуващи често. Има и хитри програмки за използване на GPS-а не само за намиране на адреси и ориентиране, а и за измерване на постигната скорост при спускане по пистите Grinning
Апарат със супер екран като Galaxy S3 става и за четене на текст.

# 39
  • Мнения: 199
Ето аз какъв си намерих, но още съм в проучване. Производство 2012г., тъчскрийн, андроид, 5 м.пиксела камера, уай-фай и не на последно място - супер цена. Съвсем скоро се е появил на пазара и още няма отзиви за този модел, но очаквам да има проблеми с батерията, т.е. слаба, да не издържа много.
 http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/privileg/s1- … e.html#properties
Може да си дадете мнението, ще съм благодарна!

# 40
  • Мнения: 5 768
И аз съм за телефон до 300 лева. Няма нужда от скъп телефон.

# 41
  • Мнения: 37
Още един глас за телефоните около 300 лева. Аз ползвам Samsung galaxy y, струва не повече от 160, а има всичко необходимо-използвам го главно за facebook, youtube, skype и сърфиране в интернет докато чакам автобуса или влака. Не ме е страх, че ще го изгубя, забравя някъде или счупя. Възможно е един тийн да не се задоволи с подобен прост модел телефон, но все пак 700 ми се вижда страшно много за 14-15 годишни.

# 42
  • Мнения: 2 681
Ето аз какъв си намерих, но още съм в проучване. Производство 2012г., тъчскрийн, андроид, 5 м.пиксела камера, уай-фай и не на последно място - супер цена. Съвсем скоро се е появил на пазара и още няма отзиви за този модел, но очаквам да има проблеми с батерията, т.е. слаба, да не издържа много.
 http://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/privileg/s1- … e.html#properties
Може да си дадете мнението, ще съм благодарна!
Аз от 2008 г съм все с Привилег, само сменям моделите. Доволна съм и ги препоръчвам, а и ТВ гледам на телефона. Съветвам те, ако детето хареса апарата да го купите или от Хенди, или от Техномаркет. Там са с  гаранция и ги приемат за поправка, ако се наложи. Всички китайски телефони се продават с 2 батерии и карта-памет в комплекта. Само трябва да следиш дали и двете са винаги заредени. Като падне едната и се сменят. Така винаги имаш връзка с пубера.

Общи условия

Активация на акаунт