Румъния

  • 92 135
  • 179
  •   1
Отговори
# 165
  • България <3
  • Мнения: 327
Здравейте, виждам, че няма голяма активност в темата, но да се пробвам... Предстои ми кратко пътуване до Букурещ. Харесвам да си купувам дрехи и козметика и се чудих дали там има някакви магазини, които не могат да се намерят в България?

# 166
  • София
  • Мнения: 480
Здравейте, видях, че има потребител от Тимишоара - дали знаете работи ли още магазина за мъжко облекло Antoni Zeeman, намира се в Iullius Mall. Благодаря!

# 167
  • Мнения: 423
Здравейте, виждам, че няма голяма активност в темата, но да се пробвам... Предстои ми кратко пътуване до Букурещ. Харесвам да си купувам дрехи и козметика и се чудих дали там има някакви магазини, които не могат да се намерят в България?
Привет, аз харесвам много дрехите на Nissa. Уникални са. Имат магазин в мол Афи.

# 168
  • Мнения: 1 328
Здравейте момичета,
извинявам се за нахлуването в темата,но
пиша с голяма молба, имам нужда от човек с румънски език, за почасова работа.
Моля при интерес, пишете на лични.
Благодаря много Blush

# 169
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
https://www.facebook.com/watch/?v=454427731990399

Здравейте,
Песента на румънски език ли е?
Ако е да, помогнете ми да я намеря?!

Мерсии Heart

# 170
  • Мнения: 3 604
Здравейте някой може ли да сподели сайт като  Олх  в Румъния благодаря.

# 171
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 874
Май не живеят много от вас в Румъния и може би затова не пишете, но аз живея 😁 записвам се да следя, защото ние живеем в Трансилвания и ще се радвам, ако мога да помогна на някой с нещо.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 635
Трополинка, много ме засмя твоето включване. Когато пусках темата преди сто години нямах идея как ще се завъртят нещата. Но ето, че току що и ние пак се озовахме в Букурещ. Нямам идея за колко време този път. Надявам се на поне 2 години, че местенето е супер изтощително занимание. Още не съм отворила всички кашони.

# 173
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 874
Трополинка, много ме засмя твоето включване. Когато пусках темата преди сто години нямах идея как ще се завъртят нещата. Но ето, че току що и ние пак се озовахме в Букурещ. Нямам идея за колко време този път. Надявам се на поне 2 години, че местенето е супер изтощително занимание. Още не съм отворила всички кашони.
Jillian, как се чувствате там? Адаптирате ли се от към езика, макар че както прочетох май доста се живяли там, ако съм разбрала правилно.
Ние живеем в един малък град в Трансилвания, който е известен и туристически, но малко хора в България го знаят.
Аз все повече се изнендавам колко ниски са цените тук и как за 50 лей мога да купя храна за поне 3 дни, а в България не ми мърдат поне 30-40 лева и то не взимам почти нищо.
Ако знаеш как се радвам, че има някой българин с когото да си говоря за живота в Румъния 😁😍

# 174
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз имам доста да си припомням румънския. Застреляха ме от Икеа миналата седмица по телефона да им обяснявам къде са сбъркали завоя. Човечеца на всичко отгоре после ми вика, а споко - аз пък съм испанец.

Иначе за цените, сигурно са различни. Аз всеки път излизам от магазина с чувството, че съм продънила банковата сметка. Че и по няколко пъти седмично започнах да пазарувам. Вярно, че сега зареждам основни неща, ама е ужас.

# 175
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 874
Аз имам доста да си припомням румънския. Застреляха ме от Икеа миналата седмица по телефона да им обяснявам къде са сбъркали завоя. Човечеца на всичко отгоре после ми вика, а споко - аз пък съм испанец.

Иначе за цените, сигурно са различни. Аз всеки път излизам от магазина с чувството, че съм продънила банковата сметка. Че и по няколко пъти седмично започнах да пазарувам. Вярно, че сега зареждам основни неща, ама е ужас.

Така ти се струва, защото цените ти се струват високи, като ги погледнеш, защото си мислиш за цените в български лева. Иначе като свикнеш вече няма да имаш такова усещане.
Ние ходим основно в Кауфланд и Лидл, но понякога и в Пени и горе-долу един път на 2 седмици правим голям пазар, който ни излиза към 150 лей, което си е 60 лева и си е идеално според нас.

А иначе за доставките не се тревожи. Аз наскоро поръчвах пица и човека като ми се обади да ми каже, че е долу и аз забих и единственото, което успях да кажа беше "благодаря" и да затворя Grinning Мъжа ми умря от смях.

# 176
  • София
  • Мнения: 1 635

Така ти се струва, защото цените ти се струват високи, като ги погледнеш, защото си мислиш за цените в български лева. Иначе като свикнеш вече няма да имаш такова усещане.
Ние ходим основно в Кауфланд и Лидл, но понякога и в Пени и горе-долу един път на 2 седмици правим голям пазар, който ни излиза към 150 лей, което си е 60 лева и си е идеално според нас.

Хаха, да. Даже разчитах донякъде на този ефект, за да намаля разходите малко. Ама не става.
Не мога да сравня директно в момента, защото последната година и половина основно мъжа ми пазаруваше в БГ, за да намалим риска. Сега горе-долу ходим по равно, но ако изляза с по-малко от 300 леи от Лидл съм доволна и с един път седмично не се разминава. Ти сигурно пазаруваш за малко хора, ние сме с три деца. Ей сега се сещам, че ми направи впечатление, латето в Стабъкс е поне 25% по-скъпо.

Не ми остава време да се разходя хубаво из града. Иначе така ми се обикаля. И към Трансилвания ми се идва преди да се вкиснало времето, ама не знам дали е разумно да се пътува в момента. Вие за дълго ли ще сте в Румъния?

# 177
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 874
Хахаха, имаш право. Ние нямаме деца и пазаруваме само за нас двамата, макар че не ядем малко и доста боклуци купуваме, но се опитвам да премахна това.

Към Трансилвания е много красиво, но трябва да имаш много време, защото с кола от Букурещ ти е към 5-6 часа пътят.
Иначе наистина си заслужава.
Засега се надявам да сме завинаги тук, но ще видим. Харесва ни, но съм чувала, че има вероятността, когато (живот и здраве) се роди дете изведнъж да спре да ми харесва и да искам да се върна в България.

# 178
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Здравейте,
опитвам се да намеря куриер в Румъния за изпращане на колело от един град в Румъния до друг.
За съжаление нищо не откривам, само  DHL, където цената е безумна.
Търся румънските Еконт, Спиди... или нещо такова.

# 179
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 874
Laluni, ей сега ще потърся на румънски из мрежата и ще ти кажа какво съм намерила. Ще ти пиша на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт