Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Хоп и аз в новта тема Simple Smile благодаря, Ире:)

Ичка, браво бе, значи вече спите по цяла нощ почти, а? Ти отдавна имаше нужда от това! А ти като я оставиш да се храни сама, тя с ръчички ли взима храната или се пробва с някакви прибори? Не обръща ли чиниите да види какво има отдолу? newsm78

Зверче, браво на Крисчо. Тази нощ как мина? Hug

Силве, много добре си го решила за яслата - аз изобщо недоумявам как ще изкараме цяла зима като видях какво стана няколко дни в дъждовното време #Crazy

При нас почти нищо ново. Камен сега вади тепърва 6ти зъб - стават 4 отдолу и 2 отгоре. Казва някои думи - пари, мокро, попарка, мляко, много, папо, тати, баба, дядо, котка, "на една" (като го питаш на колко години е). Не ги изговаря съвсем правилно, де, а за изречения и дума не може да става все още, но пък се научи да тича, да ляга, да става и всички тия неща, които ме тревожеха. Друго си е като е всеки ден с деца. Сега започна да ме ревнува и се чудя какво ще стане като родя  newsm78 а може би точно бременността ми го провокира така да ме търси, започна да иска да го гушкам, което преди никога не е било, ама ще видим, има време. Сега му търсим мебели за детска, че още му е празна и само 2-3 стари неща ползваме.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Мерси за новата темичка!
Дидолинке, как изглежда подсеченото? Има ли малки пъпчици, които после стават на ранички. Питам, защото моите и двете деца правят гъбични инфекции при никнене на зъбите. При това не се случва на първите зъби, ами някъде към кътници, кучешки. Причината е в това, че при никнене на зъбите и обилното слюноотделяне се нарушава нещо в храносмилането и кандидата дето е в стомашно-чревния тракт се размножава явно прекомерно. Като излезе с акото навън където се добре до кожата прави зверски зачервявания и язвички. Аз сега съм на тоя етап. Свеки гледа Рали в момента и явно не успява да разбере, че се е изакала. Няколко пъти я беше оставила с акото и не искам да казвам какво е станало, че направо лошо ми става. Имам рецепта за крем точно за такива проблеми от Сашето, обаче се оказа, че няма 2-3 съставки и аптекарката ми предложи ако има Клотримазол да я намажа. О чудо!!! За една нощ язвичките почти ги няма. Та ако ситуацията е подобна да знаеш. Рали не се подсича по принцип, но в случая нито Бочко, нито Судокрем помогнаха, защото нямат противогъбична съставка, а Клотримазола не е кортикостероиден крем и не е проблем да се маже.

# 17
  • Мнения: 49
ЧИН, съжалявам за загубата ви, подкрепяйте се взаимно ... А за погребението- ужасно е като преживяване, аз по принцип съм силен човек, но около 80- хленчещи и виещи души (повечето от които дори не познавах) ме изтощиха безкрайно много, не ми позволиха да остана насаме с болката си... Спести си го....

ИЧКА, тук съм, гледам поне 1 път в седмицата да ви чета.... за да не изоставам ... не смогвам...

ИРЕ, чудесна си!
 

# 18
  • Мнения: 43
Здравейте,
аз съвсем забравих ,че днес е работен ден ,та реших и последния купон за кухнята да използвам-е не яде дори и крема ,но моята манджичка хапна!
Шуши,ами оставам я с ръчички да яде ,досега не е обръщала чинии ,но пък само няколко пъти съм я оставяла с лъжица основно с кус-кус и е успявала да си нацели в устата 4-5 лъжички!
А за спането-оооо де да беше така ,общо взето една нощ спим,една не спим ,но имаше няколко чудни нощи напоследък!
Еййй този Камен прекрасен колко много думички казва! Браво на детето! Hug
Днес заспа рано -рано в 12.30 ,а аз имам 2 купчини да гладя ,та ставам .После сме на РД на братовчед й ,става на 4г. Hug
Дидолинка,дано се оправи малката Hug Виж Вачето пак каква полезна информация е дала ,дано се оправите със Судото!
Силве ,дано бързичко се адаптира сладкишка в яслата ,а и ти да си починеш! Hug
Кити ,милата тя Hug
Хубав ден ,мамита!

# 19
  • Мнения: 52
Здравейте и от нас!

Не смогвам да пиша,че и нас ни тресе ясленската вълна.Краси днес ходи за втори ден по 2 часа.Плаче,заиграва се - редувал ги настроенията,но днес дори е закусвал,че нали водя Андон преди закуска та и него така.Тичам напред-назад по цял ден- водене, вземане и направо се стопявам,не ми е нужна диета вече..кг сами си вървят надолу  Mr. GreenОтделно Краси го мъчат кучешките зъби и не спим много добре през ноща, има 12 вече,като 4-те кътника са напълно излезли.Много приказва,повтаря всичко.Иска да играе с батко си,но батко му го блъска,бута и събаря - явно страшно ревнува и не го иска изобщо,а в яслата въобще не се поглеждали  ShockedАз се връщам октомври на работа,а свеки съм я помолила да дойде за няколко месеца докато посвикнем с боледуването,защото съм сигурна, че няма да им се размине.Имаше дискусия скоро за имуностимулатори и АБ.За сега разчитам на клеева тинктура и сироп от черен бъз.

Дидолинка,на нас винаги ни е помагал Пиоктанина при подсичане -голямо цапотене пада,но е вълшебен  Naughty

Ире,благодаря за новата тема!

Много ми е разконцентрирано,ще полегна докато спи Краси.
Хубав ден,момичета!

# 20
  • Мнения: 2 456
Здравейте.

Много благодаря за новата тема. Дано в нея споделяме само хубави неща и лошото е останало в миналата.

Дидолинка, Нико ми се е подсичал само веднъж и го мазах с крем, който правят в аптеките- Ланолин, Вит. А и още нещо си...

 Да ви кажа, на Нико както 5 месеца не му беше избивал зъб, сега 3 през седмица. Освен този долу и кътника горе, сега пак отдолу изби и вече има 4 горе, 4 долу и един кътник отгоре...

Кити, спестих си го. Въпреки, че го кремираха (видях, че преди тва съм го написала с "и" - съжалявам.) и до колкото знам, тогава е по-различно. Той милия за всичко си е помислил привиже. Запазил си е място за урната, платил си е всичко... Днес е погребението и се надявам лека полека да се върнем към ежедневието. Дано Слав го понесе добре, защото той въобще не обича суматохата и разни ревящи хора около него...
Привидно е спокоен, опитва се с Нико дори да е весел, но не се храни и не спи.

Шуши, честити сини гащи..

Вашите деца не искат да ги храните, моето не иска да си седи в стола. Сякаш иглички има в него..

Да се оплача и аз, че вчера много ме свиваше корема. Купих си Магне Б6 и но-шпа и както не бях пила нищо друго освен ФК до сега, изпих за деня 3 по 2 но - шпа и пак не ме отпусна. Беше застанал така, че направо ми се допишкваше като ходя, а корема ми цял ден беше на камък.
Това от мен...   bouquet

# 21
  • Мнения: 445
Здравейте, момичета Simple Smile

да се отчета по-подробно докато дребното спи  Wink

Дидолинке, и аз не съм доволна от Пуфис. Един път съм взимала, ми пропускат и се ядосах и се зарекох да не взимам други освен Памперс, които са номер 1  Peace. Дано Надето се оправи бързо.

Криси, на мен леля ми ми направи схема с хомеопатични хапченца за засилване на имунитета за есенно-зимния период. Каза, че е пробвана при нейни пациенти дечица и майките са доволни. Алекс няма да ходи на ясла, но ще се срещме с други деца и аз реших да я пробвам. Та - в едната седмица се дава, да речем в събота, една тубичка осцилококцинум. След това в неделя - Салицеа 15CH - 10 зрънца. На следващата седмица, в събота се дава Калкареа фосфорика 15CH - пак 10 зрънца, и в неделята - Инфлуенцинум 15CH, съответно 10 зрънца. И така се редуват седмиците до пролетта. Мисля да пробвам, да видим.

Кити, милата... И на теб не ти е лесно, дано последват хубави дни за вас  Hug

Ичка, браво на Дара. Алекс нали хапва от кухнята, все още е на първа група и то всичко е течно, не смея да давам сам да яде, че изсипва всичко по земята. Но от късче хляб сам си откъсва залчета и си пъха в устата, отхапва си ябълки, краставици... Като мине след месец на 2-ра група ще му давам сам да си взима от паничката.

Ани, той Никола от край време си е напред с материала, много по-голям ми изглежда по снимките и клипчетата. Иначе бях забравила да ти спомена, че и аз храня Алекс като теб със замразените манджи когато няма кухня. Отделям си от нашето и редовно сменям асортимента. Така не се чудя какво да му правя в последния момент, а и когато се завари на котлона с малко вода става супер  Peace

Иначе за нас - довечера започва нашето отбиване, да видим как ще е. Давам го да спи при баба му, дано не реве много. Ще го оставя да го изкъпе и след това да го приспива, стиснете по едни палчета, че ми е трудно детето в това отношение  Praynig
Иначе има 13 зъба, включително и избил кучешки  Shocked. 4 отгоре, 4 отдолу, горе кучешки и съседен на него и 3 кътника. Кога ги извади това дете не знам. То си имаше мрънкане, ама оня ден като ревна и ми се видя, че кучешкия е избил, пипнах и го усетих  Rolling Eyes. Да излизат вече, че ми дотегна от мрънкане и реване...

Ай да спирам, че много дълго стана  Embarassed

# 22
  • Мнения: 1
Привет, Дами! Simple Smile

Кити, Чинче, моите съболезнования!  Hug

Ире, благодаря!   bouquet

Отдавна не съм писала, но чета. Simple Smile При нас нищо особено - кътници отдавна избиха, сега явно избиват други - бая зъби има вече, но не ми дава да погледна или пипна, за да знам адекватно. Проблем ми е малко, че заспива късно през нощта - понякога чак към 1-2 часа - заспи ли до 00:00 часа съм доволна! Simple Smile Но такъв си й е режимът на Кали, не е от зъбите - почти не мога да го променя. Опитва се да повтаря повечето думи, които й казвам, но го прави по бебешки и звучи много смешно - това е забавното в тази възраст. Самоинициативно казва само неща, които иска да й направя - хареса й да я люлея и въртя силно, хваната за ръце, и като се присети, започва да ме дърпа да ставам и казва "ика иш! ика иш! иш! иш!" (предполагам значи "иска люш"). И като иска предмет, и като го подава, казва "дай" или "дам". На топка и че нещо е паднало казва "па" - изобщо, оправяме се смислово и вече бая неща си разбираме взаимно. Simple Smile)) Днес ми беше потулила един от домашните ми чехли, търсих го, не го намерих - и пробвах да я питам "къде е другия ми чехъл?" - и Кали отиде до кошарката си - беше го пуснала в нея - сочи навътре и казва "па!".

Дано се задържи по-дълго лятото! Весел полууикенд на всички! (нали днес е работен ден!) Simple Smile))

# 23
  • Мнения: 2
Здрсавейте,ако ме помните  Laughing Нямам много време за писане,чета ви иначе де Simple Smile

Ние сме добре,Люси има вече 14 зъба,от които 2 кучешки непробили хубаво.Много се мъчи мойто детенце с тези зъби напоследък,даже не иска да си спи в леглото нощем от две седмици,откакто се е родил не беше спал в нащо легло,освен ако не е болен,а сега не иска изобщо да легне в неговото... За тези памперси пуфис и аз взех 2-3 пъти и нямах проблем,нито са пропускали,нито нищо...Нооо онзи ден така се подсече,че чак рани му станаха,толкова жестоко беше,че докъто го миех миличкия пищеше... Този Пиоктанин,на истина е страхотен,обадих се на педка и каза да вземем и Бепантен също,мазах го два-три пъти и му поразмина,още малко има,но е доста по-добре положението.Ще си му купя пак на Памперс,че от много изгъзици и да е "фешън",стана голяма беля #Crazy Не съм го слагала на гърне,но и не сме купили още,мисля утре да отида и да купя и да почвам да го слагам по малко да свиква.На ясла няма да го пускам за сега,мислех на частна полудневна,но се отказах,понеже няма смисъл да ми спират майчинството за 4-5 часа,в които ще ми го гледат.Имам крещяща нужда от малко свободно време за мен,но скоро не се очертава... Вуйчо му на ММ е в болница с опасност за живота и се моля от сърце и душа да се оправи  Praynig
Люси нещо ми отказва манджи,но е на периоди 1 месец не яде,после почва да се храни нормално и после пак от начало,хванала съм се за главата с какво да го храня това дете,то само каши,мляко и попара....

Чин,Кити съболезнования  Hug

Хелън успех с отбиването Peace

Шуши честити сини гащи,а и на теб Чин  Hug

Съжалявам,че пропускам доста неща.Хубав ден от мен!  Hug

# 24
  • Мнения: 378
И Иво така се подсече от зъбите, точно както го описа Вачето, на червени пъпки там където е имало контакт с @кото, станаха даже на рани. На него му се събраха 3 зъба за 7 дни - кътник и два кучешки Crazy
Вече има пълна редичка от 8 горни зъбчета Heart Eyes, а отдолу са 5 с паузи между тях Mr. Green.
Педи каза да мажа д-то с Гентамицин, бързо мина, но ми докривя, че е АБ. Сега го намазах с Клотримазол и вече ще знам с това да мажа.
Благодаря Hug

За памперсите - явно на всички деца различно им влияят. На моето най-добре пасват Пуфис и Бейбилов, от Памперс му почервенява целия г*з. Наскоро взех един малък пакет Памперс, отдавна не бях ползвала и съм забравила какво става. Много се ядосах на себе си, идваше ми да ги метна в боклука. На нашите приятелчета, братче и сестриче с 1 и 1/2 г. разлика, също са им пасвали различни - едното с Пуфис, а другото с Памперс. Не е до мнение на родителя, а до кожа на бебето, според мен Peace

Шуши, този Камен колко много говориии  Heart Eyes

Аз слагам хляб на табличката на столчето за хранене, а със сладките неща - бисквити, така ме оставя да го храня и не ми взима лъжицата. Понякога му давам празна чашка с лъжичка да си тропа, а веднъж го оставих да си яде бисквитена торта сам (не ми разреши да му давам) и си беше изял към 2/3 от парчето - къде с лъжичката, къде малко повече с пръстите Mr. Green. Също много държи до като го храня, той да ме храни мен с каквото има на таблата, а другото си вади от устата и ми дава Joy

Чинче, отразил ти се е стреса Sad, добре че не си отишла, суматохата действително би те натоварила още повече.

Аурора, липсваш Hug
Иво също се научи да заспива в 12, че даже и по-късно. Като разбра, че баща му се прибира след като си легне и започна да го чака. Сега ММ се прибира по-рано, но хлапето си измести режима и сутрин спим до към 9-10.

Маслинке, и ти се изгуби Hug
 Praynig за вуйчото на МТ



'Айде пробвам се за 4-ти път да публикувам Mr. Green

# 25
  • Мнения: 141
Ех,Чин,много съжалявам. Confused Дано да влезете в стария ритъм по-бързо.Слав не се прави на весел с Нико,а наистина е или поне му олеква за момент,много е странно,смесват се чувства.. от единия и от другия полюс сигурна съм.
Бързо да ти се отпусне коремчето! Hug

Кити,съболезнования! : ((( След погребение човек наистина е в дупка,бързо и ти да излизаш от там. Heart Eyes

Дидолинка,и ММ веднъж донесе без да иска Пмаперс гащи,но останах много доволна.Много висят,обаче при обуване,равни нямат,че при нас беше драма.Купихме още няколко пъти,но се върнах на обикновените,защото онези идват почти двойно по-скъпи,пък и за вечер не са подходящи,пропускат.Навън ако се наложи да сменяш обаче-чудни!

Момичета може ли вече да ядат мед,пчелен прашец?Повечето сигурно сте дали де ... Само на него мисля да заложа за имунната система + пресни сокове.

Хелънче,стискам палците.Подготви се обаче за около седмица по-малко сън.Трябва да има преходен период,няма как.Може да си писала,но не съм чела-Алексче пропи ли АМ?Аз при отбиването давах ижпрез нощта,после той сам си го махна като свикна,сега пак пие,но то е заради зъбите и то добре че е един път,него ако го питаш и по 3 пъти може да пие.

Шуши,честито ти момченце в коремчето! Simple Smile

Силве,ще свикне Мати,даже и хубаво ще й е. Hug Сега и Марти е Мати  Joy Кой казва "р",кой не - повечето деца му викат Мати,че и той така си казва от време на време  Mr. Green

Иренка,мерси за темичката  Heart Eyes

Не съм чела подробно,само отгоре отгоре,за да се включа що годе адекватно.Не помня от кога не съм писала,та не знам и какво за нас да ви пиша,то много неща се случиха.Така че ще спомена само темата на дневен ред,като виждам,че много са на тази вълна.Преди два месеца Мартинче изкара 4 кътника за седмица-две.Тъкмо майка ми пристигна в Бг и трябваше пак да се запознаят.Айй,много крив,кара се с децата,с мен,с баща си,само скандали,неядене,неспане и Т.На фона на избиването на резците,в чудо се видях.Избиха и пак си стана същият-любопитен,изпълнителен мога да кажа,много жив и тичащ.От три дена-четири е пак със същите симптоми,момичета много е лош.Отделно днес го поглеждам и виждам цялата уста в кръв?!??!Без да е падал или да се е блъснал някъде.Според вас възможно ли е да е от венеца?Ако си е бръкнал по сериозно в устата?Не мога да разбера дали започва да вади задните кътници или кучишките,въобще не дава вече да пипам,направо ще ми отхапе пръста,защото предните кътници вече са порастнали и много боли от тях.

Стига толкова.Хубав ден,много ме е яд,че е рботен,ама какво да се прави...  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 29 сеп 2012, 14:49 от PaO

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Чинче, пий хаповете, че не е шега работа това с контракциите. Знаеш сама, че е така.
За памперсите да ви кажа в Бургас се наложи да взема от Лидл Тожур или както там се четат. Ами паснаха й на Ралчето чудесно. И са на добра цена.

Пао, пчелеш прашец - НЕ!!! Категорично!!! Говорих с пчелари. Децата над 1 г. могат да консумират мед, прополис да ползват, дори млечице, но прашец чак след 3 г. възраст. Прашеца всъщност е силния алерген сред пчелните продукти. Рали например много обича мед с питата. Лятото хапнахме двете добре пита  Party Аз знам чудесен имуностимулант с мед, ама има прашец и не мога да го направя на Рали. А някой беше писал за черния бъз. Крисифил, май беше. Леля ми прави такова нещо, но мен като че ли ме е страх да го давам на децата, а знам, че доста подсилва.

# 27
  • Мнения: 4 370
Здравейте!

Аз заведох децата на бабин дом и снес следобед обърнах внимание на себе си, но след малко отивам да ги прибера.

Хеленче, верно е че Никола отдавна се храни сам, активен е физически (днес се беше покатерил на масата на терасата , за да се докопа до щайгата с грозде), но пък изобщо не говори. Макар че аз си го разбирам чудесно (майстор е на жестовете), но само с мучене ми обяснява какво иска. Единственото което казава е "мама". И общо взето мама е всичко. Някакво "дай-дай" се прокрадва от време на време и това е. А сега Шуши като написа Камен колко думи използва, ми падна шапката!  Wink

Маслинке, дано да се оправи вуйчото на МТ!

# 28
  • Мнения: 43
Вачее,аз ползвам отдавна ,много отдавна само и единствено тях,просто никога не ми се е подсичала ! Като ви чета ,аз съм много доволна  от тях!
Маслинка,радвам се ,че писа !Дано се оправи човекът! Hug

# 29
  • Мнения: 90
Вероятно си е до детето. Peace  Просто като си е свикнало детето с някоя марка,по-добре да не се сменя явно... Ваче,червено й беше цялото дупе и нагоре към шушката,без пъпки,просто ярко червено. Имам и клотримазол,ще взема да я мацна  Rolling Eyes

А иначе аз съм давала черен бъз! Този април ходихме до Бачковския манастир и там от една баба си взех бурканчета отвара.Бабата имаше 2 вида,но като й казах,че е за деца на 9 и на 1г тя ми избра какво да бъде и ми обясни как да го давам. То наподобява гъсто сиропче( сладко е) , на Надето да давам 2.5мл,на Ани - 5мл. Сега смятам да отворя другото и да ги почвам и двете.

Чинче,пази се! Пий хапчета,но не ги спирай известно време,докато премине напълно.
 Надя отдавна не седи в стола.Сигурно  го е ползвала  20 пъти.Яд ме е ,че го купих дори...но като й кажа: Сядай на дивана,ще ядеш - и е 1ва жичка  Simple Smile

Аурора,пиши по-често  Hug А какво е това късно заспиване  Shocked През деня спи ли както трябва?

Ирето,ПаО,Хелън -  браво за бързото зъбоникнене! Добре,че само с кривене сте минали,и аз това искам  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт