нашите първи дни в ясла

  • 10 038
  • 120
  •   1
Отговори
# 105
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Е, аз му купувах от левчетата някакви буклуци  Laughing

# 106
  • Мнения: 1 897
Ние май ще се адаптираме по-бързо,отколкото предполагах.Днес не е плакал въобще.Беше много весел като го взех,все пак не смея да се похваля напълно,защото все пак беше готината госпожа.Ще видя в понеделник.

# 107
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Не се притеснявай, все по-лесно ще става Simple Smile Дано не реве вече детето.

# 108
  • Мнения: 67
Аз искам да попитам вие давате ли на децата си имуностимуланти? Разболяват ли се и колко често?

Моят син ходи на ясла от юни месец - досега два пъти се е разболявал. Първия път прихвана Коксаки вируса, при това той вече го прекара като беше на годинка. Сега от две седмици е вкъщи с кашлица и изпи два антибиотика, а кашлицата не минава.

Винаги ли ясла и антибиотик вървят ръка за ръка? С дъщеря ми не съм имала толкова проблеми и не е боледувала. Вярно ,че е до организъм.... все пак да питам  Mr. Green

# 109
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Моето миналата година тръгна и беше много зле. В началото около 3 месеца - еднаседмица ходи, после две-три в нас - болен, на антибиотици и т.н. После се закрепи, но докато не дойде лятото да е с баба си не е бил напълно здрав, а закрепен. Не знам дали ме разбираш - уж здрав, ама разклатено - сополки вечер, киха. Миналата година съм му давала коластра, изопринозин, профилактично осцилокоцинум, също и едно, на което му забравих името - с пчелно млечице. Не знам дали са имали ефект. През лятото с баба му закрепна сериозно. Тръгна на ясла, разблоя се един път за една седмица - мина без антибиотик. След това тръгна пак на ясла, и пак се разболя след една седмица и беше в нас две седмици - пи антибиотик - Зинат. Сега пие Умкалор по схема, но не очаквам чудеса. Това е. Децата боледуват, но дано закрепнат.

# 110
  • Мнения: 111
На нас днес ни е пети ден на ясла и за пръв път ще остава да спи там, та ми е малко притеснено.
Аз давам Имунокинд и сиропа на д-р Тайс в оранжевата опаковка. Засега е здрава, но ми се стува, че покашля от време на време. Иначе няма никакви други симптоми. Ние още се кърмим и дано това ни помогне.

# 111
  • BG
  • Мнения: 2 458
След три седмици влачене на сополки и разни други неща, иди ми-дойди ми с яслата и два АБ за 10 дни, куп сиропи и капки за къде ли не, сега сме на Бронхо-ваксом за 3 месеца по 10 дни. От понеделник пак ще тръгва на ясла, уж е здрав вече, но ще видим докога. То баба му все я привикваме да го гледа, като е болен, та накрая да не си изкарат зимата заедно по неволя...

# 112
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
И моето е катона Бенисима, оправи се, тръгна на ясла и някаква вирусна инфекция хвана и сега втора седмица си е в нас. Гледам предишния ми постихг в темата, че съм се успокоила, но явно болестите няма да спрат така лесно. От Понеделник тръгва пак, да видим.
Virginia2401, сигурно си я забрала вече. Дано ѝ е било добре на малката.

# 113
  • Мнения: 1 897
И ние пак сме болни,2 пъти за 1 м.в яслата,първо след 2 дни ходене,беше болен 2 седмици,сега след 2 седмици пак е болен с конюнктивит и хрема.В четвъртък като го водих на преглед,минах да оставя бележката и казах на сестрата,че е с конюнктивит,показа ми детенцето,което е болно,но не го взимат вкъщи,защото няма кой да го гледа. 

И си мисля,че каквото и да даваме на децата,докато има болни деца там,няма оправия.Лично нашият педиатър е против имуностимулантите,защото според него няма такова нещо,което да спре болестите,по време на боледуване препоръчва само витамини,прополис или пчелно млечице.

# 114
  • Мнения: 111
Irina St., спала е цял час, което като за първи път било нормално, според персонала.

Ние пък сме с влажна кашлица, без никакви други симптоми. Свекърва ми предположи, че може да е от секретите, отделени при плакането през първите дни. Давам Проспан само засега.

# 115
  • Мнения: 397
Моята госпожица също е болна, но не е от яслата. Аз изкарах един курс антибиотик и сега почти е свършил и нейния. Мисля и тази седмица да я задържа вкъщи, да оздравее както трябва и после отново адаптация. При вас как минава повторната адаптация след боледуване?

# 116
  • BG
  • Мнения: 2 458

При вас как минава повторната адаптация след боледуване?


Вече трети ден е на яслата след 2 седмично боледуване. Съвсем добре си се чувства, изглежда доста щастлив като се прибере, освежен, наигран, днес имат и театър. Със спането имаме зор пак, прибира се много уморен, вчера в 18ч. като се прибрах, го заварих заспал на дивана в хола и се хванах за главата, като си помислих какви игри ще падат до през нощите. Явно там не му стига времето за сън. Баща му каза, че вече няма плачещи деца нито на отиване, нито на прибиране. Нашият като го видел, врътвал се щастливо, казвал "Тао!" на госпожите и хайде към шкафчето.

# 117
  • Мнения: 11 580
Днес е големият ден. Ще имаме родителска среща.
В другите групи ще събират за Коледа по 20 лв., като закупените играчки ще остават в яслата.
Мисля да предложа да закупим по- обемни играчки като пързалка, къща за игра и нещо друго, а с остатъка да се купят малки играчки за всяко дете и да се приберат с тях. Макар че 20 лв. ми се виждат множко.
Моят вече спи в яслата, играел, добре премина адаптацията. Само да не боледува. Прибира се озверял от глад, а там ядял. Може храната да му е малко. Като ми я даваха за вкъщи, беше около 120 гр. първото и второто, а бурканчето с кисел го пълнеха догоре.
След последния вирус лежахме в инфекциозно дори.
Лек и усмихнат ден!

# 118
  • Мнения: 680
аз не мога да разбера каква е тая практика, събират се пари за коледни подаръци-ок, ама после да остават в яслата. Нали за това е подарък, дядо Коледа го носи, детето е слушало и това му е наградата. newsm78 като искат да кажат съберете по 20лв за играчки за яслата.

# 119
  • Мнения: 11 580
Мъж ми ходи днес на родителската, понеже получихме покана за гости в едно приятелче.
Решили са да събират минимална сума за ДК, и всяко дете да си тръгне с подаръка.
Показали са спалните им помещения. Моя видял две с по четири легла във всяко, имало и още, но не успял да види.
На леглото, където мъника ни спи имало две бележки залепени- Теодор и Асен.
Малчо спи с друго дете явно, но баща му нищо не питал, утре аз ще питам.
Направо ми се доплака, но като се замислих, по закон трябва да приемат 14 дечица, а те са 20 в групата.
Ако имат 14 легла, много ясно е  да спят по двама. Но никой нищо не ти казва, утре ще разбера.

Питах, правили били разни размествания и забравили да махнат името на другото дете, сам спял.

Последна редакция: пт, 16 ное 2012, 08:23 от daryl hana

Общи условия

Активация на акаунт