Загуба на равновесие при 3 годишно дете??????

  • 3 473
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте на всички заинтригувани от тази тема. Имам едно притеснение свързано със синът ми и не знам дали е основателно.
Синът ми е на 3 години и половина. От понеделник, един път на ден вдига температура 38,2 - 38,3, с лекарства я сваля набързо и до там. Храни се добре, играе, не е отпаднал, два пъти ходихме при педиатърката, гърдите, гърлото и ушичките му са чисти, лимфните възли добре. НО тази сутрин забелязах, че не може да пази равновесие добре. В смисъл стой на краката си, но постоянно се олюлява и не може да върви в права посока, а леко залита. Имам ли основание да се притеснявам или е нещо незначително в следствие на температурата или не знам, което утре вече няма да го има.
Ако има някой който може да сподели мнението си по въпроса ще му бъда благодарна.

# 1
  • Мнения: 376
Задължително кръв от пръста и урина за изследване. Нормално е да е с температура не повече от 3-4 дни, след което ако продължава да вдига се взимат спешни мерки. Вероятно развива някаква инфекция и не може да се пребори. И сменете тази педиатърка...
Ако детето е над 1 година, температурата се сваля с лекарства само ако е над 38,5. Ако е под 1 година се сваля  само ако е над 38,0.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 125
Заведи детето на лекар, тук няма как да ти кажем, а може да е нещо сериозно. По- добре да сте се разкарали без нужда, отколкото да е имало нужда и да не отидете. и кръвни изследвания, да видят виталитета на врата и тн.

# 3
  • Мнения: 14
Естествено, че постоянно поддържам контакт с педиатъра му. През миналата седмица сме ходили два пъти и утре пак сме там. Просто исках между временно да чуя и мнение на хора които може би са се сблъсквали с подобни проблеми.

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравей,
Това състояние изчезва ли след време или по цял ден е така?
Аз имах (дано повече никога нямам  Praynig) подобен проблем със синът ми след реимунизация с Пентаксим. В деня на на ваксината спря да върви и изобщо да си движи крачето. На следващия ден се оправи. След седмица се случи точно това което описваш. За около 2 часа се стабилизира детето. След това тези състояние започнаха да се проявяват системно през период от 2 месеца.
Направихме куп изследвания, които по добре да не описвам, за да не те плаша. Всички отхвърляха възможността да е от ваксината, но аз съм сигурна от къде дойде проблема!
Слава на бога, всички страшни диагнози бяха отхвърлени и нямайки какво друго да измислят, лекарите заключиха "временна хипокалемия" - т.е. временен недостиг на калий в организма.
Е, увеличих маслините, морковите, бананите, но калиеви капки не съм давала.
Дано да е нещо съвсем безобидно при детето ти!

# 5
  • София
  • Мнения: 12 125
Естествено, че постоянно поддържам контакт с педиатъра му. През миналата седмица сме ходили два пъти и утре пак сме там. Просто исках между временно да чуя и мнение на хора които може би са се сблъсквали с подобни проблеми.
И какво ако сме се сблъсквали, вариантите са от отпадност до енцефалит и менингит. Звънни на лекаря и попитай, нали той е лекар и е запознат със състоянието на детето, което е виждал лично и наскоро. Детето е малко, това са сериозни неща. Може и нищо да не е, но ние няма как да знаем.

# 6
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравей отново,
Какво се случи? Ходихте ли на преглед?

# 7
  • Мнения: 14
Здравейте, извинявам се на тези които се интересуваха от развитието с проблема на моя син, но бяхме в болница.
Оказа се възпаление на лимфните възли от лявата страна на вратлето му. От това е губил равновесие и както той самия казваше се люлееше. Сега вече е добре и проблема изчезна в процеса на лекуване.
Благодаря ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт