Брюксел 2

  • 57 114
  • 586
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Уикенд промоцията важи от 19ч в петък до 24ч в неделя.
Ние също ще посетим 4-те града. Смятах всички варианти и най-евтино /по 23.60 евро на човек/ + 16 евро общо за двата трансфера ни излиза така:
1 ден: Трансфер до Брюж, разглеждане, нощувка
2 ден: пак Брюж, влак до Гент, разглеждане на Гент, нощувка
3 ден: ако искаме - пак Гент, влак до Брюксел, разглеждане на Брюксел, нощувка
4 ден: отиване и връщане до Антверпен - цял ден
5 ден: цял ден Брюксел
6 ден: рано потегляме за летището
Накъсах дните за Гент и Брюж, защото искам да ги видя и нощем, нали съм нощна птица  Laughing
А и с настаняването в хотелите така е по-удобно...

Добавям цените /в евро/ на жп билетите, за който се интересува:
Брюж - Гент: 6.50 еднопосочен, 7.40 двупосочен с уикенд-промоция
Гент - Брюксел: 8.90 еднопосочен, 10 двупосочен с уикенд-промоция
Брюксел - Антверпен: 7.30 еднопосочен, 8.20 двупосочен с уикенд-промоция
Всички билети за студенти до 26г. са по 6 евро

Последна редакция: сб, 31 яну 2015, 18:23 от noshtna_ptica

# 31
  • Мнения: 1 030
Ееее нощна птица вие имате доста дни. Благодаря за инфото. Аз се мъча в 4 /почти цели/ да се вмъкна. А трансфер до Брюж на филко ли ще ползвате-излиза 5 евро -супер цена? А на връщане какво ще ползвате от Брюксел? Шатълът малко скъп ми се вижда и се чудя за влак.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Ами дните са всъщност 4 1/2...
Шатълът от Брюксел ни е 10 евро и мисля, че е най-удобният вариант, особено рано сутрин.  Peace
И на отиване, и на връщане - flibco  Peace

Последна редакция: сб, 31 яну 2015, 21:42 от noshtna_ptica

# 33
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
аз също бях четири дни и това ни беше програмата :

кацане рано, ден в Брюксел
втори ден - Брюж и следобед Остенде
трети ден - Гент
четвърти -  Антверпен

всички нощувки ни бяха в Брюксел и придвижването беше много бързо и удобно  Peace

# 34
  • Мнения: X
И на мен ми предстои Белгия- Брюж Гент Антверпен и Брюксел и си мислих за превоза да ползвам онзи пас на железниците, който струва 76 евро за 10 пътувания до всяка точка в Белгия т.е. 7,6 всяко, но се чудя дали през уикенда няма да е по-изгодно с уикенд билети, които ги дават 50 %. Някой проучвал ли е това. И изобщо вие какво разбрахте за тези уикенд билети 50 % за двата дни ли е или за един от двата по избор.
Моята програма е следната: 1 кацаме рано-Гент, нощувка Брюж, 2 цял ден Брюж+ нощувка, 3 Антверпен- 4 часа, 1/2 ден Брюксел+нощувка, 4 ден Брюксел и 8 вечерта обратно.
Мисис Търнър ти си ходила,кажи добре ли е разпределено времето ни

На нас ни излезе по евтино с моментните промоции - беше лятото. Смятах в точност тогава - дни, часове, посоки.

# 35
  • Мнения: 12

Добавям цените /в евро/ на жп билетите, за който се интересува:
Брюж - Гент: 6.50 еднопосочен, 7.40 двупосочен с уикенд-промоция
Гент - Брюксел: 8.90 еднопосочен, 10 двупосочен с уикенд-промоция
Брюксел - Антверпен: 7.30 еднопосочен, 8.20 двупосочен с уикенд-промоция
Всички билети за студенти до 26г. са по 6 евро
noshtna_ptica, благодаря за инфото! От няколко дни ровя из един сайт за да видя времето за пътуване и цените на билетите, но явно гледам на грешните места. В сайта, който гледах(уж на белгийските железници) не ми излизат цени, а времето за пътуване, което е показано е изненадващо много( напр. до Гент повече от час, добре, че беше пътеписът на Mury_83, че наистина щях да повярвам, че е толкова. )
Може ли да ми кажеш, ако не те затруднява, къде ги намери цените на билетите, за да видя и горе-долу времето за пътуване?

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
http://www.belgianrail.be/
Въвеждаш дестинация, час и дата, цъкаш на i и после искаш цената.
Доста време отнема, влаковете по еднакъв маршрут са с разлики 10-15 мин, може би спират на различен брой спирки.
Проверявала съм доста варианти и най-общо е така:
Брюксел - Гент: 36-68мин
Гент - Брюж: 23-46мин
Брюксел - Антверпен: 47-61мин

Brugge – Gent Sint Pieters, 7.40e /6е-студенти/ двупосочен, 6.50е еднопосочен
09.08 – 09.35         /27 мин/   за Генк
09.26 – 09.50         /24 мин/   за Антверпен                                ЗА ВСЕКИ
09.32 – 10.01         /29 мин/   за Брюксел                                         ЧАС
09.35 – 10.14         /39 мин/   за Мехелен
09.57 – 10.20         /23 мин/   за Еупен
................................................................
+12.01 – 12.47         /46 мин/   за Гент
......................................................................
+17.01 – 17.47         /46 мин/   за Гент
......................................................................
21.26 – 21.50         /24 мин/   за Антверпен                               
21.35 – 22.14         /39 мин/   за Мехелен
21.57 – 22.20         /23 мин/   за Еупен


Gent Sint Pieters - Brussel Centraal
10.13 – 11.17         /1ч.04 мин/   за Ланден
10.23 – 10.59         /36 мин/        за Еупен                         ЗА ВСЕКИ
10.38 – 11.15         /37 мин/        за Генк                                  ЧАС
10.41 – 11.49         /1ч.08 мин/   за Локерен
...............................................................................
22.23 – 22.59         /36 мин/        за Еупен
22.27 – 00.10         /1ч.43 мин/   

Brussel Centraal – Antwerpen Centraal, 8.20e /6е-студенти/ двупосочен, 7.30е еднопос.
08.01 – 08.51         /50 мин/   за Антверпен
08.11 – 09.12   /1ч. 01 мин/   за Антверпен                                ЗА ВСЕКИ
08.32 – 09.20         /48 мин/   за Антверпен                                      ЧАС
08.49 – 09.43         /54 мин/   за Амстердам

Antwerpen Centraal - Brussel Centraal
14.09 – 14.58         /49 мин/   за Шарлероа
14.17 – 15.10         /53 мин/   за Брюксел Миди                         ЗА ВСЕКИ
14.40 – 15.27         /47 мин/   за Бенш                                               ЧАС
14.48 – 15.48         /60 мин/   за Брюксел Миди
...............................................................................
23.17 – 00.10         /53 мин/   за Брюксел Миди
23.48 – 00.48         /60 мин/   за Брюксел Миди

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 00:49 от noshtna_ptica

# 37
  • Мнения: 12
Благодаря ти много!  Hug
Пък знае ли човек, може да се срещнем в някой белгийски влак, за да благодаря лично и да почерпя една белгийска бира за полезната информация Simple Smile

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Може и бонбони  Joy
Само дано не  съм объркала нещо и не подведа някого. Вероятно в тези влакове има и IC, а те едва ли влизат в уикенд-промоцията. Ако някой знае, ще съм много благодарна да сподели.

# 39
  • Мнения: 1 030
Аз пак да попитам вече завърналите се: в Антверпен 4 часа ще ми стигнат ли за най-обща представа на града /централна част/. И още нещо- разбрах, че миди, пържени картофки, бира и шоколад ще се пробват на 100 % и то поняколко пъти, но ако има заведение в тези 4 града, което ви е направило особено впечатление, моля споделете.

И още нещо: има ли разлика в цената на билета, ако е закупен от автомат, каса или он лайн

# 40
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Аз пак да попитам вече завърналите се: в Антверпен 4 часа ще ми стигнат ли за най-обща представа на града /централна част/. И още нещо- разбрах, че миди, пържени картофки, бира и шоколад ще се пробват на 100 % и то поняколко пъти, но ако има заведение в тези 4 града, което ви е направило особено впечатление, моля споделете.

И още нещо: има ли разлика в цената на билета, ако е закупен от автомат, каса или он лайн

според мен 4 часа ще са малко, на мен Антверпен ми беше много интересен и прекарах повече време там  Peace

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Аз пък да питам за бирата, която се консумира на каци. В Брюж ли беше? И къде по-точно?

# 42
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
за бирата не мога да кажа, но да имате предвид, че шоколада е най-евтин в Брюж, а най-скъп в Гент  Joy едни и същи марки, нямам идея защо имаше такава голяма разлика   Peace

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Полезно инфо!   bouquet
Mrs.Turner , а навсякъде ли в музеите правят отстъпка при показване на жп билет? По 1 евро ли е? Билет с който сме пристигнали в града или с който ще отпътуваме?
Супермаркети работещи в неделя в Брюксел дали има?

# 44
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Полезно инфо!   bouquet
Mrs.Turner , а навсякъде ли в музеите правят отстъпка при показване на жп билет? По 1 евро ли е? Билет с който сме пристигнали в града или с който ще отпътуваме?
Супермаркети работещи в неделя в Брюксел дали има?

нямам представа за тези намаления, ние не сме ги ползвали  Peace по музеи не сме ходили , освен в Брюксел  Peace супермаркети би трябвало да има работещи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт