С какво сме известни?

  • 16 044
  • 349
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 44 486
А трябва ли да знаят нещо за нас? Вие какво знаете за Буркина Фасо или Занзибар?

Буркина Фасо е след България по азбучен ред в списъка на държавите.
Произвеждат масло от карите/ший.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 19 030
На американците им е достатъчно да им кажеш, че България е в Европа, тогава минаваме в графата европейци ( за тях особен вид ексцентрици Mr. Green). Ако им кажеш само България те пращат някъде в Лат. Америка. Joy

Защо се смята, че българинът се сърди ако някой (непотготвен) не знае нищо за страната?

# 107
  • София
  • Мнения: 15 167

Защо се смята, че българинът се сърди ако някой (непотготвен) не знае нищо за страната?
Защото най- често е вярно. Толкова сме убедени, че от киселото мляко до Джон Атанасов и Симеон Велики сме известни във всяко кътче на Вселената, че сблъсъка с реалността е изненада.

# 108
  • Мнения: 12 746
Аз вече съм доволна, ако някой знае къде сме на картата Simple Smile, макар, че сега във Франция сме, сигурно, доста популярни, благодарение на част от населението заминало в чужбина Sad.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 19 030

Защо се смята, че българинът се сърди ако някой (непотготвен) не знае нищо за страната?
Защото най- често е вярно. Толкова сме убедени, че от киселото мляко до Джон Атанасов и Симеон Велики сме известни във всяко кътче на Вселената, че сблъсъка с реалността е изненада.

Виж ти, не знаех.  Thinking
Аз не съм обикаляла много свят и може би затова не ми е правило впечатление. Напротив, там където съм ходила българите се държат доста обрано (както е модерно напоследък да се казва във форума) и дори да се смятат за велики, знаят, че това автоматично не ги прави известни.


Точно с обратното впечатление, оставам от научно-популярните филми да речем, гледала съм поне три филма за нестинарството в Индия и нито веднъж не се споменава, че същия обичай го има и в България.
Гледам "супер битки" между Англия и Шотландия да речем, където са участвали няколкостотин войника, а шотландския крал яздил пони. Laughing
( Я ние какви епични битки сме водили  Mr. Green,срещу суперсили за времето си.) Ама филми не правят, щото тези , които правят филмите, са решили да правят собствените си селски войни известни.

# 110
  • Мнения: 275
Срещала съм случайно хора, които имат жилище в България - реалисти са. Срещала съм и такива, които кимат с глава и казват - знам, знам, Букурещ ви е столицата, нали? Шопската салата била гръцка. Бялото ни саламурено сирене е турско. Лично аз се забавлявам.

http://blogs.telegraph.co.uk/news/edwest/100162129/plamen-petkov … -a-drowning-girl/

След този трагичен инцидент ( за жалост), всичките ни съседи вече със сигурност знаят къде е България.

# 111
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 011
Не съм се сърдела на испанците, че не знаят много за България, бях свикнала че половината не могат да запомнят дали съм от България или Унгария, а и за тях нямаше значение, защото за една голяма част от тях си бяхме обощени просто като източноевропейци. От нас разграничаваха румънците обаче, мнението им за тях никак не беше особено положително.

# 112
  • Мнения: X
( Я ние какви епични битки сме водили  Mr. Green,срещу суперсили за времето си.) Ама филми не правят, щото тези , които правят филмите, са решили да правят собствените си селски войни известни.

Историята се пише от победителките.  Grinning  В тази връзка онзи ден си мислех какъв страшен филм може да се направи за цар Самуил... колко потресаваща би била сцената как посреща ослепената си армия ...

# 113
  • Мнения: 5 710
А трябва ли да знаят нещо за нас? Вие какво знаете за Буркина Фасо или Занзибар?

То не е нужно чак такива екзотики. 
На вас с какво ви е известна Черна Гора, Молдова, Беларус, Литва,  Лихтенщайн.
Има сума ти държави и в Европа, за които нищо не знам, горе долу къде са ОК, но нито мога да кажа личност произхождаща от тази страна, нито с НЕЩО да ми е известна. Ако влязат в новините с нещо и това е. Да не говорим, че откъм Северна Европа аз съм почти инвалид, особено за история.

# 114
  • Мнения: 17 230
Бях очарована , когато непознат кореец ми каза, че знае къде е България и много харесва ... художествената гимнастика. Дори ми изнесе кратка лекция за школата ни в този спорт. между другото доста хора в Корея знаеха за България

Иначе съседите ми...знаят за розовото масло ( гледали са филм за това).

Масово ме мислят за чилийка ( заради тъмната коса и светлата кожа) и са 100% убедени, че езика който говоря е немски. Вече се изкушавам дали да не си призная, че това е официалния език в България

# 115
  • Мнения: 2 200
Абе като се замислиш България не е толкова малка по размери. Къде по-малки и по-известни, богати и хубави страни има.
Но пък към друго сме залюпени.

# 116
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Шопската салата била гръцка. Бялото ни саламурено сирене е турско. Лично аз се забавлявам.


Това, според мен, е доста спорно. Нещата за ядене са така омесени на Балканите, че според мен не се знае къде са направени за пръв път.

# 117
  • Мнения: 275
Шопската салата била гръцка. Бялото ни саламурено сирене е турско. Лично аз се забавлявам.


Това, според мен, е доста спорно. Нещата за ядене са така омесени на Балканите, че според мен не се знае къде са направени за пръв път.

То да е само на Балканите! Яла съм таратор в една приятелка, чиято майка е от Иран. Жената казваше, че това си е иранска супа и очакваше реакция от моя страна. Е, аз не възкликнах ( по обясними причини), но не и отнех усещането за уникалност. Мен никой не ме щади ...

# 118
  • Мнения: 12 722
Индийската райта с краставици е същото.

# 119
  • Мнения: 60
Забелязала съм, че българите отивайки някъде в друга държава, очакват някой да знае кои са от къде идват, какви са по история, нрави и т.н. , обаче ако някой не знае дори географското положение на страната, или пък изкаже нещо негативно по неин адрес се заклеймява като най-големия простак.


Ами простак е, не смятам че е висша форма на учтивост да се изказваш негативно за някоя страна, щом видиш нейни представители. Mr. Green
Защо, ти ако с провиснала уста и вдигнати мустачки му разказваш как правиш кисело мляко, или как Стоичков е най-великия футболист от историята на футбола, а пък той не е и чувал за двете, но си спомня Пена дето му е чистила къщата и му е откраднала бижутата, нормално е да го сподели.

Общи условия

Активация на акаунт