Отговори
# 45
  • Мнения: 329
Кали, ние ходим всеки ден от 8.30 до 12.30 ч. на занималня за деца от 1,6 до 2,5 г. Всеки ден имат различна програма - музика, рисуване, английски  Laughing
Отделно от това в Джимбори имат занимания Play&Learn, които са разделени на възрастови групи през 4-6 месеца ако не ме лъже паметта. Може би трябва да пробвате от 22 до 28 месеца. Те са заедно с родителите вероятно са най-подходящи за вас. Ние плащаме месечна такса, но сега погледнах, че картата за първия месец за нов клиент е 49 лева за неограничени посещения. Иначе май е 35 лева за 4 посещения. Мога да разпитам по-подробно на място ако искаш.
Всъщност на Мона много й харесва там. Тя плаче само, защото иска и аз да остана и се ужасява от мисълта, че си тръгвам  Confused
Но ако не свикне за месец няма да настоявам. Нямам проблем с помощта, а и двамата с таткото сме на свободна практика и в голяма част от деня вкъщи. Координираме си ангажиментите за да може винаги един да е с нея. Не ни тежи и не ни пречи да я гледаме, но прекарваме голяма част от деня в работа пред компютър и сме само духом вкъщи. Иска ни се да играе с деца и да се социализира, защото тя е голям пожар вкъщи, но е много стеснителна пред непознати деца и възрастни. Това е и до характер де, не мисля, че е във възможностите ни да променим нещо, но нали все за добро правим всичко за децата си.
Аз избрах този вариант 3-4 часа на ден за да може хем да свикне на ежедневния режим и без мен, хем да сме достатъчно време заедно при положение, че мога да си го позволя.

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 11:30 от wondergirl

# 46
# 47
  • Мнения: 524
Привет момичета   bouquet
Запис и от мен в темата след доста дълго прекъсване  Blush
Чета за " ученическите" емоции на малки и големи. Пожелавам бързо адаптиране на дечицата, както и на родителите. Много е стресово в началото, аз си спомням моите емоции с каката и как бях на косъм да спра да я водя на градина след 2-седмичния рев сутрин, т.е истерия. Но пък беше факт, че там, в градината, не ревеше, играеше си, е разбира се в началото се хранеше доста оскъдно, но все пак това е стрес за децата. След 2-та седмица нямаше и спомен от сърцераздирателните сцени сутрин, само леко мрънкане, че не и се ходи на градина. Много бързо започна да общува с децата, да е активна в заниманията и в последствие много й хареса.

Николайчо е записан и приет на ясла, но за сега няма да го пускам, ще се гледат с дядо му и една жена, която ще идва, когато свекър ми няма възможност. Хем го виждам, че е готов за ясла - храни се сам, с гърнето свиква лека полека, страшно много обича да играе с деца / като вземаме каката от градина с доста усилия от отлепят от площадката или от стаята, където играят/, но с тези болести просто мисля да поизчакаме малко. Каката като започна на 10-и септември градина и точно на 3-я ден беше със сополи ooooh!, но при нея нещата минават сравнително по-леко отколкото при Ники.

Аз съм на мнение, че ако може яслата да се избегне и детето да тръгне направо на градина, е най-добре. Затова и на градина е записан, та ако межа да се справим и без ясла до юни месец, ще е най-добре. Още повече, че и двете деца ще са в една градина, на може би малкият ще се адаптира така по-лесно.

Не съм сложила още ваксината от 13-я месец МПР май беше. Тъкмо началото на септември се обличахме даже да отиваме при педиатърката и като му пипнах ръчичиките - парят. Имаше висока Т, без друга причина, която каквот се появи така изчезна, но пак пропуснахме имунизацията. Има още някой като нас, който не е поставил всички ваксини  newsm78

Поли, честито повишение  Peace

Кали, ами те Александрините са господари на положението по рождение  Mr. Green, нашата и в градината командва. След като се поокопити от първоначалния стрес от новата среда, въпреки че е най-малка, понеже я пуснах с горния набор, започна да нарежда кой накъде, с кого  Mr. Green Grinning Онзи ден като я вземах станах свидетел точно на такава сцена - блъснаха едно момиченце в пясъка, нашата отиде при другото дете и така му се скара - ти защо блъскаш Преславка, какво ти е направила, ами ако си удари главичката, така не се прави ,повече да не съм те видяла  ooooh!. С госпожата паднахме, иззе функции й на секундата  Mr. Green

Ще ви чета, но сигурно няма да ми остава много време за писане. Надявам се да не ми се сърдите, че се включвам рядко, но пък за сметка на това с такива дълги постове  Blush.





Последна редакция: сб, 06 окт 2012, 16:37 от elli_g

# 48
  • София
  • Мнения: 399
здравейте, Simple Smile

Josepha  Hug

Кали, Мама Ива, ние ходим в Джимбори на детска занималня от 8:30-12:30 в групата за деца от 1,6 - 2,5 години. И за момента няма никакъв проблем, нито плаче, нито страда. Сутрин отива при мацките и ми казва ЧАО. Но ние посещавахме клуба цяла зима на заниманията  Музика и Играй и се учи и той познава момичетата и обстановката. За него не е ново и непознато. Единственото е, че не иска да пишка и аз като отида го издържам. Когато го взема ме посрещат 3-4 дечица с рев и плачат като си тръгваме, защото според мен се чувстват изоставени. Много ми става тъжно, аз не издържам някое дете да плаче.

# 49
  • Мнения: 55
Еххе ама те Мона и Гоги май са в една група значи:)Как не са се надушили,че са "познати" JoyИли има повече от една група за всяка възраст?

Благодаря ви,Гери,Цвети за инфото Hug

Гери,и аз това гледах в сайта им,че сме за възрастта 22-28 месеца ама се чудех дали става с родител...Simple SmileАя сама не би останала засега за нищо на света.Не се е делила за повече от час будна не знам от кога.А от май месец не се е делила и за секунда... ooooh!Ден и нощ.Буквално се къпя и тя стои пред банята и отваря вратата през няма и минута:)Та заедно ще е добре.Ая е както описваш Мона-пожар у дома,навън сред непознати-срамежливка:)Като идват сег леля ми,братовчеди няколко пъти,винаги й трябват 10-15 минути,залепва се за мен,и не ги поглежда даже...след това им изнасяше концерти JoyОпитва се да пее,намества разни думички в песничките,танци,сервираше им чинии,лъжици,показва им как ми сипва 3 в 1-то в чашка,после го бърка,5-6 кафета направи ,те й пляскат...пълна програма...говори им.Но стане ли дума да я гушне някой или дори да я щипне по бузата...бяга се и Мама...Та не е лошо малко сред непознати да прекара време.Ще почна с повече срещи с приятели с деца,макар и по-големи.После и Джимборито;)Ако се сетиш,питай в кои дни има занимания (Play&Learn и Music) за нашата възраст,в колко часа..не е спешно хич така че когато се сетиш наистина Hug

Поли,честито повишение!  bouquetМного успехи на новата позиция! Heart Eyes

Ели,и на теб честита нова работа и дано ти харесва все повече HugА за Александрините ще видим тази работа..след някое време..Simple SmileИ на мен основна спирачка за ясла е боледуването,което все ми се струва при толкова малки деца е истински мъчително-и за тях,и за нас.А и като я гледам колко е спокойна в момента...най-после...викам си защо да я стресирам...достатъчно рев изрева това дете до 1 годинка и нещо,достатъчно мрънкане беше и покрай зъбите..Сега малко да я погледам такава..пу пу..по-спокойна и немрънкаща:)

И ние не сме сложили една ваксина-последната ама ненпомня коя е...И един прием на Синфлорикс избегнах по съвет на неото дето я водим отделно.Сега ще я питам за тази като й я заведем в София.

Джос,как е Фифко?Как беше днес?Той само до обед е,нали?

Мари,къде си ти?Много време не пишеш...липсваш ни Hug

Лека нощ на всички! Hug

# 50
  • Мнения: 20
Добро утро!
Ех, как не искам да идва студа...днес се събудих и навън е толкова мрачно и хладината е осезаема...
Жозефа, дано майчините терзания са по-леки и Филип те изненада и да свикне бързо с яслата и да е здрав и весел младеж  Hug
poli.t, elli_g да е на късмет и да Ви върви по вода, както се казва  Hug
Как са болните дечица? Дано са вече оздравяли и забравили неприятните сополи и кашлици  Peace
Ние сме си добре, много нетърпелив се оказва моя момък...особено, когато сме повече хора около него. За сега е сравнително спокоен, само, когато сме сами двамата или с каката, тримата. В присъствието на татко си вече си показва рогцата  Mr. Green а ако има и още някой  ooooh!
За ръка, например трудно върви и се пуска и веднага на улицата тича в тръс...а, мислех сега, като застудее, да сме вече без количка и да си се разхождаме за ръка, като големите каки/батковци...
Хубав и топъл ден  Hug Hug Hug

# 51
  • Мнения: 329
Еххе ама те Мона и Гоги май са в една група значи:)Как не са се надушили,че са "познати" JoyИли има повече от една група за всяка възраст?

Ние ходим на бул. България, а има и група на бул. Цариградско шосе. Възможно е Цвети да ходят там.

Поли, честито повишение!
И честита нова работа на elli_g!

# 52
  • Мнения: 524
Момичета, благодаря ви   bouquet

Кали, прави си да не я пускаш сега на ясла, щом казваш, че сега е спокойна, една промяна определено ще й въздейства.

Пипи, Ники също не е почитател на ходенето. А като се сетя, че на тази, че и по-малка възраст кака му бодро крачеше до мен и изобщо не мрънкаше. А той ходи, каквото ходи и вдига ръце да го нося. Затова рядко излизаме без количка, но понякога се налага. Ето вчера водих каката на балет и бяхме с такси. Да вземем обаче да му изгубим едната обувка и няма да ви казвам какво носене на ръце падна, а той все пак около 12 кг, без ръце останах.

Сетих се да ви питам за профилактичните средства в началото на есенния сезон. Аз вчера взех на каката Инфлуцид, но докторката ми каза, че мога и на малкия да давам. Вие ще давате ли нещо имуностимулиращо?

# 53
  • Мнения: 6 213

Сетих се да ви питам за профилактичните средства в началото на есенния сезон. Аз вчера взех на каката Инфлуцид, но докторката ми каза, че мога и на малкия да давам. Вие ще давате ли нещо имуностимулиращо?
Аз лично не смятам да давам никакви такива стимулатори. Ще разчитам на плодове/ зеленчуци. На мнение съм че колкото повече стимулираме имунитета, толкова повече организма залинява и го "мързи" да се бори с вирусите Peace

# 54
  • Мнения: 524

Сетих се да ви питам за профилактичните средства в началото на есенния сезон. Аз вчера взех на каката Инфлуцид, но докторката ми каза, че мога и на малкия да давам. Вие ще давате ли нещо имуностимулиращо?
Аз лично не смятам да давам никакви такива стимулатори. Ще разчитам на плодове/ зеленчуци. На мнение съм че колкото повече стимулираме имунитета, толкова повече организма залинява и го "мързи" да се бори с вирусите Peace

На това мнение бях и аз преди година. Още по време на бременността ми докторката ми беше против вземането на всякакви витамини за бременни, с изключение на фолиевата, разбира се, а съветът да ям повече плодове, зеленчуци спазвах стрикто и не съм имала никакви проблеми. Децата ми и двете ядат много плодове и зеленчуци, постоянно гризат я ябълка, я краставица, домат или каквото има според сезона, за препочитане от градината на баба и дядо. Обаче каката ходи на градина, където има деца вечно със сополи и кашлици, непонятно за мен, защо са на градина. При все че не се касае за алергични такива, смятам, че мястото на болно дете, на АБ и сироп, не е сред здравите деца. Та от тази гледна точка тази есен мисля да пробвам, все пак това е хомеопатично лекарство. Интересно ще ми е мнението на повечето от вас.

# 55
  • София
  • Мнения: 399
здравейте, Simple Smile

И ние сме в групата на България и предполагам че са заедно с Мони. Simple Smile Днес са имали рисуване и ми дадоха неговото произведение, силно се съмнявам той да го  е правил, но определено имаше боя по блузата. Аз досега не съм засякла някоя майка , защото го оставям първа и си го взимам първа. До днес , направо щях да се разплача, когато отивам да го взема и той ми казва Не искам и чао. Доста го почаках преди да го хванат и доведат, за да си тръгнем. Сега пък ми е тъжно че свикна толкова бързо. Ей, няма угодия.

ПОли, Ели, само така  Simple Smile

Аз си позволих да му давам Коластрата на Аквасорс като някаква превантивна мярка.

Вярно, че доста мацки изчезнаха от темата. Надявам се всичко да е наред при тях и дечицата им.

# 56
  • Мнения: 141
За имунната система давам клеева тинктура по 2 капки и Calcarea phosphorica (че никненето на последните кътници започна... и ще е страшно уязвим в яслата..)

Хубав ден! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 329
И ние сме в групата на България и предполагам че са заедно с Мони. Simple Smile

Е, Цвети, значи сме в една група. Но не сме се засичали никога - аз съм виждала твои снимки във фейсбук и щях да те позная. Аз я водя към 9, защото преди това водим баткото на детска и не успяваме по-рано.
И Мона вече свикна и днес като я взимах - последна и закъсняла, след среща в центъра и яко задръстване - не искаше да тръгва и едва я убедих да си ходим  Grinning

За имуностимулантите не съм против, но не давам. Макси миналата година за цялата учебна година се разболя 2 пъти - единият път Мона го зарази  Laughing
Мона също почти не е боледувала и вече успя да ходи две седмици на занималня без да се разболее.
Според мен зависи от ситуацията. Ако ходи на детска, където доказано контрола е слаб и се водят болни деца може би не е лоша идея да се дава нещо превантивно.
Аз бих препоръчала това
Давала съм го два пъти превантивно на баткото по препоръка на педиатър. Не знам дали е помогнало или просто си е бил здрав и без него. Но е за деца над 2 г. и може би е хубаво да се изчака дотогава.
Според мен и Осцилококцинум не е лоша идея за превенция на грип.

Но и аз изхождам от деца, които не ядат чак толкова плодове и зеленчуци. Мона е по-склонна да хапва, но Макс яде само авокадо и банан и никакви сурови зеленчуци.
По този повод, понеже и аз не ям никакви плодове, освен употребяваните от Макс  Grinning и почти не съм боледувала в живота си досега, поставям под съмнение огромното им значение за силния имунитет. Но нямам съмнения в полезността им и в нуждата от тях, разбира се.

# 58
  • Мнения: 55
Гери,добре че спомена,че има и на България..Знаех само на Цариградско...това поставя нещата в друга светлина:)Там ни е близо. HugСравнително:)А и дано почват по-късно,че тя си спинка до към 8 и не ми се иска да я будя аз.Сънят й ми е много скъп hahahaСлед дъъългите ни приспивания до неотдавна hahaha

Цвети,ще излезе някой Пикасо от Гоги HugИнтересно ми е как успяват да накарат деца на година и половина да правят същото като на две и половина в такава група...но явно им начин:)Аз като я карам да рисуваме..3 мин макс:)Същото е и с разни занимавки дето намирам из нета за тяхната възраст...всичко е за минути...

Ели,аз засега не давам нищо,освен всичко от градината на село плюс започнах по малко домашен мед сутрин след ядене.Но ще питам неото като се видим.Бих давала Осцилококцинум и Инфлуцид.Или друго хомеопатично.Но честно казано предпочитам нищо,тя няма да е на ясла.Ако ходи,може би ще е друго...Засега е боледувала веднъж плюс едно повръщане миналата година,надявам се,че има някакъв имунитет макар и че е кърмена толкова малко,душицата ми. Praynig

Пипи,Ая не е извеждана с количка от началото на лятото,не сме я носили на село.Тук сме с триколката.Но пеша си е предизвикателство...ходи си,дава ръка понякога...но реши ли,че не ще...Вдига ръцете,Мамо Мамо...и докато не я взема няма оставяне...А и тя е към 12 килца...Тука по един баир към нас ме попиля тази година... JoyАма пък аз й свикнах да я разнасям на една сррана на хълбок или на конче на гръб и вече даже не й обръщам внимание:)Баба ми се шегува,че ми била станала като някакво продължение на дясната ръка:)

Хубав ден от нас:)

# 59
  • Мнения: 110
Здравейте.
Vio_letka ние си счупихме едното зъбче и ходихме в Юниордент на Попа. Много са готини всички зъболекари там. Правихме му снимка там, което си беше почти мисията невъзможна, трима човека го държахме. После му отвориха зъбчето, че се насъбра гной и след 1 месец пак ходихме на контролен преглед. В началото бяха големи мъки, но вече си мием зъбите, ядем твърди бисквити и можем да пием топли напитки.
С яслата нямаме проблем, ходи с удоволствие. Само дето вчера много ме вбесиха учителките (т.нар лелички), защото отидох аз в 17:30 да си взема детето и останал само той и едно момиченце и  учителката ми каза: " Идвайте по-раничко, че дечицата остават по едно, по две и се разтройват"  Shocked Леле, как ме ядоса тази женица, направо ми идеше да я убия. Каква работа трябва да работя, че да си взема детето по рано от 17:30?
За сега давам Инфлуцид по препоръка на педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт