Отговори
# 60
  • Мнения: 493
Днес ни изписаха, 3 часа по-късне Тея отново кашляше и имаше сополи, както преди да влезем в болницата. Утре ще си вземем епикризата и ще ходим при нашата кардиоложка да ни долекува.

# 61
  • Мнения: 493
Днес ни изписаха, 3 часа по-късне Тея отново кашляше и имаше сополи, както преди да влезем в болницата. Утре ще си вземем епикризата и ще ходим при нашата кардиоложка да ни долекува.

# 62
  • Мнения: 32
_elis_, а как затвориха зъбчето после?

# 63
  • Мнения: 152
Здравейте,

Бебеш, дано сега като сте си в къщи се оправите най- после. Пълно безумие с тия болници и хилядито дни стоене там.

Цвети, Гери мерси за инфото. Радвам се ,че на Гоги и Мона им харесва там и дори не искат да си ходят. Може и малко мъчно да му става на човек ,но по-добре така отколкото другия вариант.   Hug
 Гледай значи какво съвпадение. Аз също преди няколко седмици се бях навила да запиша Алекс точно на тази занималня, но ми стана мъчно. Така и така като почне истинската ясла и край вече няма да сме си двамата по цял ден , та затова се подмотвах, подмотвах и то времето си мина. Сега вече нямаме и цял месец ,но мисля да пробваме другата седмица музиката и играй и се учи. Само дето много късни часове са дали, ама явно е по-скоро за работещи родители Simple Smile А и не съм убедена ,че Алекс ще иска да седи на едно място повече от 5 мин ,ама да видим. Вие като ходили на тези занимания - по колко време са ???

За имуностимулантите - аз давам Коластра на Аквасорс и на двамата. Ефект не съм сигурна ,че виждам. И двамата подсмръкват, кашлят и т.н. Ники на 2 пъти вдига Т, Алекс пък си загуби гласа ... абе незнам. Но пък от друга страна всичките им тези оплаквания минават бързо. така ,че зависи под какъв ъгъл се погледне... може да се каже ,че точно заради коластрата им минава леко. На Алекс като се разболя му давах Инфлуцид ( 3пъти по 1) Мисля ,че е за деца над годинка. На баткото пък сега му давам и изопринозин. Направо тежката артилерия включих, след като в сряда пак вдигна Т. Като друга идея която мога да дам е Саностол. Баткото като беше по-мъничък само такова му давах зимния сезон.
За плодовете аз определено много залагам на тях, но сега идва такъв сезон, в който разнообразието е сведено до минимум. Освен това като тръгнат на ясла/градина/ училище децата ги няма по цял ден в къщи и съответно няма кога да им се даде плод. Сутрин няма начин освен някой бърз фреш и единствено остава възможността следобед като се приберат в къщи. Затова си позволявам да давам нещо подсилващо имунитета.

Поли, Ели - честито и на двете. Страхотни сте Hug  Много успехи и дано новите ви работи ви носят радост и удоволствие  Hug

# 64
  • Мнения: 113
Vio_letka, зъбчето не е затворено, но за сега няма проблем, така се казва процедурата, защото му изпилиха едно парче, което ми задираше във венеца и му образуваше гнойна бучка. Нашата следваща процедура е след 6 месеца и то само ако остатъка от зъбчето почернее.

# 65
  • Мнения: 90
Аз минавам на бързо да се похваля тихичко, че Сияна плаче една идея по-малко сутрин. Даже бих казала, плаче повече по навик, не е вече като преди. Вече забелязва другите деца, даже им знае имената на тези от групата и.
Вчера са рисували в яслата и имаме първа рисунка Laughing. Тя каза, че са рисували дъжд, но дали е така, не мога да кажа... Mr. Green Сестрата разказа, че ги наредили всички по масички и тя им обяснила какво ще правят. Някои докато се чудят какво да правят, моето чудо грабнало молива, раз-прас, готово и скочило да играе. Не се застоява на едно място. Но щом са успели да ги накарат да рисуват, значи не реват нон-стоп бебоците...
Хайде, успешен ден ви желая. Болничките да се оправят.... Hug

# 66
  • Мнения: 6 293
Poli, Браво на детето Simple Smile трябва да си минат тоя период, само да са здрави-свикването става постепенно.

Ние също сме малко по добре, кризата беше в сряда. Вчера като го питах играл ли е д децата, казва Да, на какво си играхте- " на футбол, на тЕвата" Simple Smile

# 67
  • Мнения: 0
Браво,че дечицата започват да свикват с градината Hug

Ние сме добре,днес го водих да му сложат последната ваксина на 1,6г дето я  бяхме отложили  . ИИначе през седмицата го водихме 2 пъти на басейн в банкя и беше толкова щастлив милия ,обожава  вода ,а за басейна да не говорим ...

 Я дайте линк със сайта на това Джимборе ,че нещо не го открих в нета,не ми излиза и това си е , изглежда е интерсно там  да го разгледам.  Crazy Виждам го дребния,че  си иска разни разнообразни занимания та събирам идеи  за хубави места .  Peace

Профилактично нищо не давам за  имунната система,а май няма да е зле ,защото тази есен 2 пъти ми  проболедува ooooh!

# 68
  • Мнения: 55
Бебеш,направо не знам какво да кажа...Как е възможно не ми побира акъла???Дано вашата си лекарка успее да намери вярното лечение  PraynigАз бих я завела в София възможно най-скоро,на профилактичен за сърцето и може би алерголога...Също пулмолог мисля,че е важно да я види...това са много пневмонии.Ако искаш да разпитам неото ни за добър детски пулмолог, ако има предвид нещо.

Как е тя днес?

Иве,и мен ме притеснява,че по-скоро няма да изкара дълго на едно място..тя само търчи нанякъде JoyОт известно време насам всеки ден правим опити за рисуване..5 мин...Аз й рисувам,показвам,тя драска по всички страници с моливите..и след малко Айде Чао:)Имаме и един шедьовър,пиленца мое дело на трева,която тя е нарисувала-надраскала:)Стои на стената като първа рисунка hahahaИначе й пускам музика,подрусва се,танцува,върти се..май там й е по-силната страна засега;)Но като цяло не си задържа дълго вниманието в нищо.Исла да й чета книжки,почна,слуша,показва каквото я питам,но след това й писва,прелиства бързо и пак скача...Вчера й давах да премества бобени зърна от една купа в друга..Смях...Това го намерих в темата за Монтесори игри у дома.Та развива и фината моторика..Всичко добре,премести няколко,много точно..и след това надигна купата и директно ги изля в другата.. JoyЩо да се мъчи едно по едно?? JoyПробвах да месим тесто и да правим фигурки...То аз си играя..Тя го пипна,пипна,опита да хапне...И после се кефи на мечетата дето съм направила:) Та не я виждам много да изкара и на тези занимания...

Рика,сайта е gymboreeclassesbulgaria.com,може и само Gymboree Bulgaria да пуснеш в гугъла:)

Поли,браво на девойката!Дано все по-добре се държи:)Секънд,дано и вие имате успех по-
скоро HugТи сега само с едно бебе вкъщи...ще ти се струва като да си на курорт сигурно Hug

Сетих се да ви питам?Познават ли цветове вашите сладури?Аз нонстоп като й говоря и показвам нещо,казвам и цветовете,кое какво е.Та от време на време като й кажа Дай зеления молив с жабата,го дава него.Жълтия също познава без проблем...Но червено,синьо,други...от време на време налучква.Играем и с разни цветни щипки за пране да ги сортираме...но много не й се получава Joy

Хайде хубав ден от нас:)

# 69
  • Мнения: 0
Калина , мерси за сайта !   bouquet добре е джимборето,но няма никаква подробна информация и т.н.

ЙО познава черно и бяло-научи ги от табла-дадох му една стара голяма табла и толкова много играе с нея -реди ги само черни или само бели,след това го карам да ги редува на високи кули и така. Иначе другите цветове  ги позабравя-имаме един плик с разноцветни гривни пластмасови и с тях много играе и ги нанизва на пръчка и учим цветовете,но понеже са страшно много разцветки му е по-трудно.
Друга много любима игра му е на карти  Joy,дядо му го учи на тях ,познава боите и като почне да ги нарежда -пика,пука/купа/, као/каро/, татия/спатия/  Joy, много се кефи и с удоволствие играе по 30мин  Mr. Green
Просто трябва да ги свързваме с нещо цветовете,иначе не.
Още една забана игра е една гумена клавиатура дето не използваме- наричаме я *новата играчка*  и му показвам буквите по нея- вече показва А,Е,К,Р,Г ,М -свързваме ги с нашите имена и много се кефи,че ги знае. Отделяме на буква по 2,3 дена и само нея показваме.
Майсторче ще да е -само го вълнуват ролетки,клещи,батерии ,зарядни,фенерчета и тем подобни джаджи -с неговите си играчки не играе .
Събрали сме няколко стотин кестена и с тях много играе- слагам му една малка кофичка на пода и го карам да я цели все едно играем баскетбол- и той крещи с все сила -утелиии/уцели/ и съответно неутели/неуцели/ .  hahaha

Последна редакция: пт, 05 окт 2012, 17:00 от RikaRurika

# 70
  • Мнения: 493
Кали, ще съм ти много благодарна ако попиташ за добър пулмолог. Ходихме тук при една, тя разбира се не ми повярва че е с толкова пневонии.... и в болницата не ми повярваха. На 18.10 сме в НКБ после при д-р Мустаков. Сега в понеделник ще изпращам кръв в софия за теста за алергии, само се моля да не излезе че е с астма  Tired

# 71
  • Мнения: 37
Бебеш  Hug Дано скоро открият причината за честите ви боледувания и предпишат адекватно лечение. Praynig

Josepha честит ти "ученик" и на теб. Как се справя малкия Фифо?

Поли, честита ти нова позиция. Да ти носи удоволетворение, а и повечко парички няма да са излишни, предполагам Wink Радвам, се че и Сиянка свиква полека-лека с яслата, за да си и ти по спокойна.

Second  smile3501 и на вас. Сега наистина може да се посветиш само на най-малкото момче от голямата мъжка банда.

За имуностимулаторите по принцип съм против, но тъй като сега нямам много отпуск /поради преназначаване ми го изплатиха, което също не беше зле/ и преди да тръгне на ясла попитах ЛЛ за нещо по скоро билково и тъй като съм доволна от ехинацеята, но тъй като Ехинил сироп бил за по-големи деца ми изсписа Есбиритокс N, който съдържа ехинацея за три месеца по десет дни и двадесет дни почивка. Три дни след първия прием беше с херпангина. Тогава пи изопренозин. Сега след 20 дни почивка не и го дадох да не вземе да се засили  Mr. Green и да не прихване шарката, но тъй като беше с кашлица и задна хрема ЛЛ ни изписа Киндер Фит да я предпазва от бронхити, но да си изкара шарката. Еееееееееееее най-после я прихванахме тази шарка. Днес се опъпчи сутринта на 18 ден след кака си. И тъй като са били постоянно контактни при нея се очаква да протече по-тежко Cry , надявам се да ги опровергае  Praynig
Това е от нас.
Лека вечер и приятни почивни дни  Flutter

Последна редакция: пт, 05 окт 2012, 21:19 от B_NADI

# 72
  • София
  • Мнения: 700
Бебеш, знам от близки за доц. д-р Пенка Переновска от Александровска болница. Тя си е детски пулмолог. Но нямам координати, вероятно ще намериш в нета.

B_NADI   Hug  Hug  Hug Дано Бори изкара лесно шарката
Аз нямам много с какво да се похваля, но засега няма да се разливам. Като се успокоим, ще пиша пак.  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 6 293
B Nadi, благодаря Hug другата седмица вече сме с приспиване:-) надявам се да е спокоен вече. И сега се мотаем из двора след като го взема, което е добър знак за мен-не бърза да се изнесе:-))
Дано сладката Бори изкара леко шарката, с малко пъпчици и без температура! Чувала съм разни бабешки поверия, че не трябва да мирише в къщата на готвено..и че трябва да се замеси някаква питка и да се намаже с мед-не за ядене, а да престои в стаята на болния.. Аз лично не съм ги прилагала с баткото, но ако ти вярваш на подобни неща-може да опиташ;-) всичко това за по лесно преминаване на болестта.

# 74
  • Мнения: 86
Ели Миналата година бяхме 3-4 пъти с бронхит,че и единия път пневмония.Личната беше против всякакви синтетични витамини и имуностимуланти,но тази година ходих при една друга,която ни изписа програма с такива.Ще ги пие 3 месеца като 10 дни пие AD Liquid for kids 10 дни-Имунокинд и 10 дни Yummi bears и така всеки месец.Надявам се да има някакъв ефект.
 Ех ,тези занимални звучат доста добре.Колко хубаво щеше да е и тук да има,но уви.Щяхме да си разнообразяваме ежедневието много добре през студените дни.

Общи условия

Активация на акаунт