Внезапна загуба на слух..

  • 7 432
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 175
Започна преди 2 нощи - събудих се към 5 сутринта от остър шум в лявото ухо..
Цял ден не отмина и накрая отидох на УНГ.
По време на  прегледа д-рката сериозно се притесни и след направените аудиограми се установи 70 % загуба на слуха на лявото ухо.
Препоръча ми спешна хоспитализация и се оказах в Пирогов след малко.
Там потвърдиха изследването и се оказа..че не мога да очаквам възстановяване..а само евентуално подобрение до 20-30 %.. Shocked
Правят ми 2-разови вливания на съдоразширителни и пия бетасерк, милгама и ацетазоламид.
Вместо подобрение - днес се чувствам по-зле..Вие ми се свят, дезориентирана съм и тн.
Помислих, че може да е от вливанията и хапчетата, но д-ра отхвърли това и каза, че усложненията явно продължават и не вярва дори, че ще имам подобрение.
Препоръча ЯМР, но без особени надежди.. newsm78
Каза, че може би преди съм имала болест на Мениер, но това вече са усложнения след нея и най-вероятно безвъзвратни.. ooooh!
Е, все пак ставали чудеса..та да вярвам все пак..

Някой може ли да помогне със съвети, идеи и тн?
Искам да съм сигурна все пак.. Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 2 175
Никой ли няма предположения?  Praynig

Днес ми повториха аудиограмата и картинката си остава същата- въпреки всички вливания до момента.. Прогнозите не са никак оптимистични..
В сряда ще ходя на ЯМР.. ooooh!

# 2
  • Мнения: 376
Според мен трябва да спреш всички вливания и хапчета, докато не разбереш от къде идва проблема. Освен ако искаш да се превърнеш в опитно зайче...

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 458
Според мен трябва да спреш всички вливания и хапчета, докато не разбереш от къде идва проблема. Освен ако искаш да се превърнеш в опитно зайче...

Засегнат е слуховия нерв. При нерв, който не се лекува своевременно, състоянието става необратимо.

Съвет не мога да дам, лоши са прогнозите, аудиометрията не лъже. Дано на ЯМР-а нещо просветне. Стискам палци!

# 4
  • Мнения: 2 175
Благодаря, Бени..
Дано!
Макар вече да се  #Crazyпритеснявам да не се окаже след ЯмР и по- зле..

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 458

magarcho, мина ли ЯМР-ът? Какво показа?



# 6
  • Мнения: 2 175
Мина..обаче съвсем се ошашкаш вече..Снощи късно си взех резултатите и след малко отивам пак в Пирогов, за да ми ги разчетат..
Иначе в заключението пише: Киста на пинеалната жлеза (епифизата)..

# 7
  • Мнения: 54 763
magarcho Hug

Виж какво пише тук :
http://spisaniemd.bg/md/2010/06/vnezapna-zaguba-na-sluha

Не прочетох , че няма шанс за възстановяване , тъкмо обратното ! Praynig Hug

# 8
  • Мнения: 2 175
Хепи,
аз това съм го чела..
Но в тези случаи има подобрение почти веднага и до 14 дни..
При мен вече е 6-и..и въпреки уж навременното лечение - подобрение няма.
И докторите са скептични.
Това не означава, че няма да опитам всичко възможно - почивка, лекарства, барокамери и още куп изследвания и тестове.

Освен това съм непоправим оптимист и вярвам, че и с това ше се справя.
Щом си живея с киста в мозъка, значи ще мога да съжителствам и с шум в главата и с недочуваща..Wink)

# 9
  • София
  • Мнения: 8 012
magarcho, надявам се, че не се включвам твърде късно. Мой познат миналата година имаше сходен проблем, при него над 80% беше загубата на слуха.
Питах го и каза, че са го оправили в ИСУЛ. Защо не пробваш там, според него там били най-добрите лекари УНГ и имали опит с такива проблеми? При моя познат се е оказал проблем с ушния нерв, различно е от твоето, но не пречи да се консултираш и с тях, предполагам.

# 10
  • Мнения: 54 763
Освен това съм непоправим оптимист и вярвам, че и с това ше се справя.
Щом си живея с киста в мозъка, значи ще мога да съжителствам и с шум в главата и с недочуваща..Wink)

Тази киста притиска нерва ли ? Rolling Eyes
Не може ли да се оперира ?

# 11
  • BG
  • Мнения: 2 458
Освен това съм непоправим оптимист и вярвам, че и с това ше се справя.
Щом си живея с киста в мозъка, значи ще мога да съжителствам и с шум в главата и с недочуваща..Wink)

Тази киста притиска нерва ли ? Rolling Eyes
Не може ли да се оперира ?

И на мен тази толкова внезапна загуба ме наведе на мисълта за механична причина и за далеч по-кофти причинители. Магарчо ако може да се появи да каже как е!!!    Rolling Eyes Всъщност изобщо не сподели дали някога си имала симптоми на Мениер.

# 12
  • Мнения: 54 763
И на мен тази толкова внезапна загуба ме наведе на мисълта за механична причина и за далеч по-кофти причинители. Магарчо ако може да се появи да каже как е!!!    Rolling Eyes Всъщност изобщо не сподели дали някога си имала симптоми на Мениер.

И мен , но не исках да я плаша . Sad

# 13
  • BG
  • Мнения: 2 458
И на мен тази толкова внезапна загуба ме наведе на мисълта за механична причина и за далеч по-кофти причинители. Магарчо ако може да се появи да каже как е!!!    Rolling Eyes Всъщност изобщо не сподели дали някога си имала симптоми на Мениер.

И мен , но не исках да я плаша . Sad

И аз!

# 14
  • Мнения: 2 175
Все така съм си,но вече доста по-спокойна..
Почнах лечебен глад и всеки ден процедури в барокамера.
Глада заради кистата, а барокамерата заради слуха. Казват, че имало добър ефект..

Като се върна следващата седмица-ще ходя в ИСУЛ и отделно по консултации със светилата..

Това е. Стискайте ми палци.
И ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт