Програма YES - за ученици в девети или десети клас

  • 5 183
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 605
За повече информация - http://www.ac-see.org/programs/yes-bulg.htm.
Ще бъдат раздадени 6 стипендии за едногодишно обучение в САЩ.
Тази година изпитите се провеждат на 12 октомври в София, Столична библиотека, Американски център /пл. "Славейков" 4А/. Регистрацията е от 9.00 до 10.30 ч., а след това започва тестът и на 16 октомври в Стара Загора, ул. "Цар Иван Шишман" № 62, Езикова гимназия "Ромен Ролан" - също от 9.00 до 10.30 - регистрация, а след това - тест.
На 6 октомври /събота/ в Американския център на Столична библиотека ще се направят две презентации от ученици, които вече са участвали в програмата. Началните часове са съответно от 10.30 и от 11.30 ч.
Изпитът е безплатен.

# 1
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Далеч сме от 9-ти клас, но темата ми стана интересна и ще я следя newsm57

# 2
  • Мнения: 411
Интересно е ще предложа на моя син,но доста се замислих над това


    Може и да не успеете да се върнете навреме, за да вземете училищни изпити;
    Може да се наложи да повтаряте една година в училище;
    Макар и учениците да участват в академична програма в САЩ, учебната програма се отличава съществено от тази в местното ви училище и може и да не учите същите предмети и учебно съдържание.


# 3
  • Мнения: 487

    Може да се наложи да повтаряте една година в училище;
    Макар и учениците да участват в академична програма в САЩ, учебната програма се отличава съществено от тази в местното ви училище и може и да не учите същите предмети и учебно съдържание.
Почти винаги повтарят учебната година,ако са ученици от българско държавно училище.Ако децата са от Американски колеж-не знам,не би трябвало да повтарят,все пак учат по една и съща система.
Asya asya,къде се загуби,защо не пишеш в 9-токласната тема?

# 4
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Или държат приравнителни изпити като частни ученици след завръщането си. Изпитът е в няколко кръга, като последния е фейсконтрол на сенейството. До последно не е ясно дали ще бъдеш одобрен.

# 5
  • Мнения: 411
Ами навивах моя ,ама не ще -та, не ще да се пробва.Той тъй и тъй си бил навил да кандидатства в САЩ,да не съм си мислела аз, че като са американчета по-умни били ,нямало смисъл да си създава проблеми ,щото той си мечтаел за MIT ,а не за някакво си там държавно средно училище....И тъй Confused
Vale3000,здравей, не пиша ,но редовно ви чета,просто при нас всичко си е ОК и няма нищо интересно.

# 6
  • София
  • Мнения: 108
Много интересна тема! И аз ще я следя.

# 7
  • Мнения: 6 927
Не е задължително да се повтаря годината. Моя приятелка учи в Германия една година и сега си е пак в България, в 11 клас, в нашето училище. Полага приравнителни изпити по предмети, които не се изучават в Германия, т.е. по които няма оценка - например, български език и литература и етика и право. Оценките по останалите предмети се приравняват по нашата система за оценяване и се вписват те в дипломата за завършен 12 клас. Вярно, че е доста трудно, но не е задължително годината да е изгубена.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
но не е задължително годината да е изгубена.

Пък дори да е изгубена, няма нищо фатално, според мен.
Ще покажа програмата, мисля че ще се хареса на моето дете Simple Smile

# 9
  • Мнения: 487
Ами навивах моя ,ама не ще -та, не ще да се пробва.Той тъй и тъй си бил навил да кандидатства в САЩ,да не съм си мислела аз, че като са американчета по-умни били ,нямало смисъл да си създава проблеми ,щото той си мечтаел за MIT ,а не за някакво си там държавно средно училище....И тъй Confused
Vale3000,здравей, не пиша ,но редовно ви чета,просто при нас всичко си е ОК и няма нищо интересно.

Мисля,че донякъде е прав.Разбира се би било плюс за досието му,че е участвал в програмата YES ,при кандидатставане в САЩ.
За мене си знам,че не бих пуснала дъщеря си толкова далече и сама на тази възраст.

# 10
  • Мнения: 4
А някои има ли информация в какво точно се състоят теста и есето за съответно първи и втори кръг? Има ли някой, който да сподели опит в тази програма? Grinning

# 11
  • Мнения: 605
Както писах в първия пост в събота ще има две презентации и ученици, които вече са участвали в програмата, ще отговарят на всякакви въпроси - и битови, и свързани с учебния материал.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Благодаря ти  fiction    bouquet

Мисля да се възползваме от инфото на участвали деца. И после ще му мислим пак, дали и как...

# 13
  • Мнения: 4
Някой, който е ходил в събота, да сподели?

# 14
  • Мнения: 1
Горе долу какво ниво трябва да има взето за да се издържат тестовете някой знае ли? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт