Седморката на езиколюбителите

  • 29 452
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 784
Ааа, разбирам. Ами, Анджи, сигурно, защото, по примерa на 4 и 6 в шльокавицата, 5 се чете само "п" и е нужно да се добави "-ет", за да е ясно за какво се говори, все пак.  Mr. Green

Куркума, не го познавам Бруно. Хубави спирали ли прави? Моята е на дъното, сега си търся за extra eyelash volume.

P.S. Докато постна, Све обяснила.  Mr. Green

# 61
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Логически погледнато, авторът, написал "5-ет", чрез това изписване отнема человеческата същност на "скочилите".

Ако ги брои за хора - щеше да рече "5 -ма". Или "5-тима". А ако говори за дюбели, да речем, то ще каже "5-ет".


Бруно е всепризнат майстор на спиралите. Ползват го по целия свят.

# 62
  • Мнения: 3 784


Не мога да не се вметна Mr. Green

Едва сега заразсъждавах по-надълбоко върху ценния принос на Гея.
Предвид периода, в който е сътворена творбата и подбрания в нея списък на нежелани предмети и явления, можем да извлечем ценни поуки за едновремешните възпитателни практики. Защо се мразят жилавите пръчки? Защото, очевидно, те са част от порочната варварска практика на възпитание посредством максимата: "Който жали тоягата, не жали детето си.". Освен това, много може да се говори за дефицита и ниското качество на стоки от първа необходимост - "молив чуплив". Липсата на цветните книжки за Франклин можем да подминем с разбиране, но не и без ужас. Липсата на толерантност и подпомагане към по-слабите духом и телом (т.е., challenged), изразено в "плачлив" пък показва насаждането на мачистки възгледи от най-ранна детска възраст. Имплицитно загатнатото в "къщи без дворове" може да ни накара да потръпнем - знаем ли какво се случва в тези възжелани дворове, дали се прескачат дувари, ако да, с какви - рекреационни или незаконни цели, и какво би се случило в неизвестната неконтролирана среда с детето?
Подминавам всички конотации на "гащи без джобове", тъй като само за тях ще е нужна отделна тема.

Необходима е ревизия на стихчето и цялостното му послание, но нямам нужната мощ, за да повдигна ППМ из пепелта. Има ли вдъхновени?

# 63
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 375
 Joy Joy Joy ники, мОми,  Hug само аз си знам що вЪ либЪ  Hug

не знам вашите ЧЕПове, ЧеПове ли са или не, ама моят сегашен си е баш чеП  Blush т.е.  основно "пиеница", закодирано е и във фамилията  Blush


От десет дена сега се хванах да пиша, и какъв момент уцелих!


Скрит текст:
Дайте етимология на думата бАхур. Нека да е нещо сложно, от санскрит да речем. Гадна дума. Сложна рецепта. Пълен провал. Наздраве и хлъц.

П.П. Понеже бахурът не се състоя в проектно състояние, разпадна се, да го турна в една паничка, за ценители, да си бодкат.


куркума,  Hug ей ти малко материал за размисъл за бахура  Hug как ли трябва да се е объркАл някой, че от "младок" да го докара до суджук?
и тук има нещо подобно
Цитат
Бахур
бахур ба́хур "любовник, франт, молодой еврей"; также "толстяк", блр. ба́хур, польск. bachur "молодой еврей". Заимств. из др.-евр. bāchūr, еврейско-нем. Bacher "молодой человек; учитель"; см. Винер, ЖСт., 1895, I, 59; Клюге-Гётце 66; Шапиро, ФЗ 12, 1873, 6. Этимологический словарь русского языка. — М.: Прогресс М. Р. Фасмер 1964—1973


ама какво питам и аз, като три дена слушам "ласточка", "ласточка" и докато се чудя, че младите пак учат руски разбирам, че имат предвид "ластик"  Crazy




Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 06:39 от st. Dobri

# 64
  • Мнения: 3 736
Ейййй, как мразя да изпускам купона!  Crossing Arms

Етимологията на бахура е убийствена.  hahaha Другото не мога да го коментирам, щото още спя.

# 65
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 924
Моя приятелка използва "бахур" като the ultimate обида. Ако каже за някой, че е бахур, значи е отписала човека завинаги.

# 66
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
Мда, тази етимология на бахура е поразителна...
Според Уикиречник нещата са значително по-тривиални. И по-стомашночревни някак си  Whistling

И за да отпразнувам края на "нудизма" из форумО, ще ви почерпя с едно определение, което ме накара окончателно да затвърдя решението си никога да не се заплитам в тази социална мрежа  Mr. Green

# 67
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Ейййй, как мразя да изпускам купона!  Crossing Arms

И аз, и аз ... Заварваш само угарки и ... самотаааа. Баси, има ли по-самотно място от мястото, на което се е вихрил купон? Не, според мен няма. С тежка тишина, като чугун ...

Явно вдъхновение за ППМ не ми липсва, но ужасно ми липсва ... време. Класическа сряда. Идва от среден, който какво ще да го разбира.  Mr. Green Ники, ако някой друг се навие  Praynig

По ЧЕП съм пас, слава Богу. Не сме родА.

# 68
  • гр. София
  • Мнения: 2 535

 Joy Joy Joy това много ми хареса  Mr. Green

Ей, нямате настигане, не мога да ви изчета!  Crazy

# 69
  • Мнения: 630
Хайде и аз тук. Не съм изчела цялата тема, но това за вафлите ме подсети, че във филма "Прометей" шумерската култура беше преведена като самарска... Направо ми е тъжно, казвам ви.

# 70
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Почти 16:30ч. е. Не виждам причина да не започнем песните и танците на народите. Аз навличам кимоното и започвам...

http://www.youtube.com/watch?v=vJvlAEv_rK4


# 71
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 375
черпя с Фафли  Laughing имам и повод, но няма да го споделя сега




# 72
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Честит повод.
Взимам винкела  Laughing

# 73
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 924
Пу за мен оралната! Laughing Честито и от мен.

# 74
  • Мнения: 3 784
Пу и за мен оралната!

Не съм подготвена за Народите, но пък нося мото на наш'то заведение:

Село. Нощ. Всички спят. Насред двора - маса с четири празни бутилки от домашнярка и една полупразна. Около масата седят четирима с напрегнати лица. Стоят замислени, при това напрегнато. Смръщили физиономии. Пуфтят.
Изведнъж от някъде се разнася кучешки лай.
Единият скача и радостно крясва, вдигнал чаша:
- Е, ЗА ШАРО!


Идвам от Сийкината тема. Неназовимата да не се е преродила в десерт?

Общи условия

Активация на акаунт