Вярвате ли в истинската любов

  • 12 062
  • 251
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
..и възможно ли е да се влюбиш от скука? Въобще какво е любовтта за вас днес?
Пускам темата защото е една от вечните неостаряващи теми.
Наистина ли "любовтта трае 3 години"? Защо хората се влюбват?
 Flutter

# 1
# 2
  • Мнения: 9 014
Хехе, за влюбване или любов говорим  Laughing
Защото, ако е за първото - мога да се влюбя по всяко време дори и от скука.
За второто вече е по-сложно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 106
Това с влюбването от скука какво влюбване е всъщност...явно нещо с което да разсееш скуката, но не и такова свързано с любов. Истинската любов я има, просто хората понякога поставят невъзможни условия за да се състои. Например: гледам високия, рус мускулест швед, със студено сини очи и блестяща усмивка и започвам да си мисля, как ако срещна такъв ще съм най-щастливата жена на света. Само че забравям, за невзрачната физиономия която ме гледа сутрин от огледалото и не обръщам внимание на също толкова невзрачния колега до мен, който ме гледа с нескрит интерес. В подобни ситуации не мисля, че истинската любов може да се случи...
А иначе защо вярвам в нея...защото я срещнах и вече е на 5 години, така че и това с тригодишния период не върви. И мисля, че винаги ще вярвам, просто за някои неща си ми идва отвътре да им вярвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 475
Вярвам.
Само да не ме попиташ и дали е единствена истинската любов.

# 5
  • Мнения: 106
Вярвам.
Само да не ме попиташ и дали е единствена истинската любов.
Laughing
Съгласна. На мен ми се случва вече втори път, първата всъщност я зарязах заради втората. Първата истинска любов ми продължи 10 години, но някъде на 9-тата срещнах по-истинската явно.

# 6
  • Мнения: 543
 нека за фон на неостаряващата тема за любовтТа да сложим горчивото вино
 и ако търсим истината изобщо, можем да я намерим, реално, само в него
 Моят въпрос по темата е друг. Факт е, че живеем в несъвършен, и изпълнен с несправедливости, свят. Та, вярвате ли, че любовта ще спаси света? Движещият закон винаги е бил законът на джунглата и успяват тези, които преборват конкуренцията. В такива условия място за любов няма. Пък и колко са хората, които могат да разпалят доброто във всеки един човек независимо какъв е? Обречен ли е нашият свят или любовта ще ни спаси от самите нас и нашата хищническа природа?

# 7
  • Мнения: 0
Вярвам.
Само да не ме попиташ и дали е единствена истинската любов.
Laughing
Съгласна. На мен ми се случва вече втори път, първата всъщност я зарязах заради втората. Първата истинска любов ми продължи 10 години, но някъде на 9-тата срещнах по-истинската явно.

Е, след този пост на LadyLAdy няма как да те попитам Azzy, въпреки че....
съм се питала!
Joy

Влюбване първо-после любов,влюбване -разлюбване или любов от-до, и момент! понеже любов и после влюбване нещо не звучи,значи или влюбването е част от любовта и се поглъща от нея,или нещо като синоним на харесването, в който случай въобще не заслужава вниманието ми тук. Wink
Ghost не мога да ти отговоря,но благодаря за искренното включване. Grinning

# 8
  • Мнения: 106
Вярвам, че любовта може да спаси света, но за съжаление омразата вече е плъзнала в неконтролируеми размери. Бих казала да не ви пука за света, а  да обичате близките си и хората които ви обичат и животните също. И да им показвате тази любов в критичните за тях моменти. Така ще спасите човека до себе си, ако не дай си Боже страда от тежка болест или депресия, или дори да не страда от нищо. Аз съм си свела големите приказки за голямата любов и доброто до ежедневното им проявление...Имам позната която е тръгнала на приказки да спасява света с любов, ма не може да си оправи нея си, камо ли света и логично цял живот се пита за любовта, за доброто, за омразата и тн.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
..
Наистина ли "любовтта трае 3 години"?


Ти прочете ли книгата? Ако да, там има много отговори на въпросите ти  Mr. Green И не, не трае три години ...  Grinning
Да, вярвам.
Спорен е само въпросът дали е възможно да се случва повече от веднъж ... онази, голямата, истинската и т.н. Whistling Или всяка е най-голяма и най-истинска... за момента.

# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А по какво различаваме "истинската" от "неистинската" любов?
Май от значение е факторът време и той променя определението, което й даваме в различните периоди от живота ни.
Ако утре умра, "истинска" ще е любовта, която съм вярвала, че е такава до днес.
Ако поживея повече, има ли гаранция, че няма да срещна друга, на която да лепна същия етикет след време?

# 11
  • Мнения: 4 569
..и възможно ли е да се влюбиш от скука? Въобще какво е любовтта за вас днес?
Пускам темата защото е една от вечните неостаряващи теми.
Наистина ли "любовтта трае 3 години"? Защо хората се влюбват?
 Flutter
Дума с правописна грешка.  Mr. Green

Най са ми любими въпросите "Какво е любов?" и "Какво е щастие?"  Whistling

# 12
  • Мнения: 3 736
Вярвам, да. А истинската отличавам от неистинската по това, че не е плод на манипулация от страна на единия участващ. Приемам, че въпросът касае романтичната любов, не тази от родите към дете.


Най са ми любими въпросите "Какво е любов?" и "Какво е щастие?"  Whistling

Ай ся, критикарка.  Mr. Green

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Всичко може.

# 14
  • Мнения: 86
Харесвам всяка любов - и краткотрайната, и "вечната". Някои хора могат да се влюбват, други не (това ги напряга и обърква, кара ги да се чувстват неловко).

А истинската разпознавам по това, че подпомага живота ми, а не го прави по-сложен, по-труден или по-скучен  Wink

Общи условия

Активация на акаунт