ВМ НВХ - част 52

  • 51 253
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 275
ти вземи да напишеш рецептите,знаеш къде
това тук е доживот Mr. Green
от време на време имаме право  на мъфини и техни роднини
аз направих шоколада на Шоки Grinningотлежава в хладилника,но не разбрах все в хладилника ли да го държа Thinking
половин доза във форми за ....мъфини Joy,но само малко на дъното сипвах
станаха 18 "плочки",като на снимката,но кръгли
агнешко,стискам палци за детенце

# 676
  • Мнения: 100
Ето и най-новият хит за отслабване - "Диета на ужасите"

http://www.webcafe.bg/id_85335652

 Shocked

# 677
  • Мнения: 6 347
Агнешко, стискам палци всичко да е наред!

# 678
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ех, ако от филми на ужасите се отслабваше... аз щях да съм изчезнала  Sunglasses Обаче сигурно има и хора, които пишат наука на тази тема  Laughing
Агнешко, май само аз не съм разбрала какво се е случило с детето ти, но искрено ти пожелавам всичко да е наред!  Hug

# 679
  • Мнения: 564
аз съм също като теб - искам да знам какво точно става и защо работи точно определен режим при даден проблем
но такива сме твърде малко, за жалост
напр когато почнах Дюкан и ми изкочиха разни въпроси, само ме скастриха, че така пишело в "библията" и до там
грам отговор нямаше на "защо", не обичат хората, които могат да мислят на собствен ход
та ... свикнах
Подкрепям напълно! Не съм човек, който сляпо да вярва в някоя теория или идея и да я следва безрезервно.  За да вярвам в нещо, трябва да съм убедена, че така е правилно, а за да се убедя, трябва да трябва да съм намерила логично обяснение на неговото действие.
Хвърлях често око по съседните теми,.. еми гоУем ужасТ е.... Масово е точно това, което описваш - ако някой случайно зададе въпросът "защо", то отговорът е "Ми защото така  в диетата" и ти нашокват канчето  ooooh! Да не говорим, ако някой нещо вземе да се отклони или да интерпретира спрямо неговоте си нужди - мигом е анатаемосан и заклеймен като такъв, дето няма воля и да си ходи да си прави някакви други диети някъде другаде  Twisted Evil
Как да е де... всеки си има глава на рамменете, а ако няма - толкова по зле за него си! Няма как да си пропилея силите в спорове с кухи лейки.

...Аз идвам да кажа открието си на месеца ...
Да си кажа и аз моето  Mr. Green
Преоткрих бульоните  - един хубав, горещ, с мноого мазно вътре е чудесно вечерно питие. Особено, когато не си гладен.
Напоследък доста мас ми остава от всичките мазни свински меса, които готвя и си я събирам в бурканче. Но все не успявам да си я наготвя и оползотворя. Ако е разтопена, не мога да ям прекалено много, а пък втърдена с лъжицата хич не ми допада. Остава ми и бульон от езиците, когато варя.
Та тази вечер като се прибрах, хич не бях гладна, ама ми се пиеше нещо. И ми хрумна да си стопля голяма купа бульон с 2-3 лъжици от мазнината вътре. Мноого добре ми дойде!

Ииии така, мИнюто за днес беше:
З: кафе с какаово и кокосово масло и малко какао натюр. После 100 гр пушен сьомга с половин авокадо.
О: купичка от крем-супата ми с един котлет от сьомга на скара с малко зехтин.
Късна закуска: 2 блокчета 90 % Линдт с голямо парче масло.
В: Мазен бульон

# 680
  • Мнения: 216
Здравейте  Hug
Cioccolata, статиите съдържат много полезна информация.Благодаря за превода!
Бях ви споделила,че имам диагноза долихосигма и при гастроентеролозите,които съм ходила всички казват,че не може да се избегне употребата на лаксативи.От 1г. и половина ползвам някакви аюрведични таблетки,които се предполага ,че не съдържат сена.Та въпроса ми е възможно ли е да извличат всички полезни витамини и минерали и от това да се получава косопада?

# 681
  • Мнения: X
бульоните са ми любими през зимния период
а и много замразявам, когато остане повечко бульон и с тях после варя паста или ориз на моите

вчера обядвах с колеги в тукашния вариант на МакДоналдс, само че там не мирише така ужасно, а и храната уж е само с тукашен произход
те разбира се си взеха едни огромни питки с бъргери и коли по 0.5л, после едва дишаха и буквално заспиваха само час по-късно
аз си взех ГИ-бъргер, който за съжаление беше променен - сервираха го в черна питка, вместо увит в салатено листо
а и нямаха вече прибори, както преди, та се наложи да го разкъсам ръчно и да го ям с ръце  Embarassed
към него си взех зелена салата и кафе и после ми държа сито до вечерта, даже не ми се вечеряше, та хапнах предимно ритуално

хайде слънчев ден от мен
 Hug

# 682
  • Мнения: X
...От 1г. и половина ползвам някакви аюрведични таблетки,които се предполага ,че не съдържат сена.Та въпроса ми е възможно ли е да извличат всички полезни витамини и минерали и от това да се получава косопада?
да, напълно е възможно
вкл и да повличат със себе си и мазнини и протеини, които са супер важни и за косата

масленото кафе сутрин пробвала ли си дали не помага?
или просто хапка-две масло на гладно?

# 683
  • Мнения: 1 488
Охо  Grinning бульони споменавате.Трябва да видите как в един огромен казан се варят кокалчетата на 2 агнета и какво чудесно бульонче става.Аз имам още намаление.Продължавам все така с мазното.Купила съм си един шоколад 87% и като ми се дояде си хапвам по 1 парченце.Добре е работата.Владея се откъм,хляб,баници и други такива  WinkОстана да задържа така нещата и до 2 седмици да падна под 70-те кила.Днес смятам да закусвам яйца-варени с масло  Wink на обяд пиле и те така.

# 684
  • Мнения: 6 347
От 1г. и половина ползвам някакви аюрведични таблетки,които се предполага ,че не съдържат сена.Та въпроса ми е възможно ли е да извличат всички полезни витамини и минерали и от това да се получава косопада?

Да, за съжаление е възможно Sad Не знам какво да те посъветвам, освен наистина да пробваш да увеличиш максимално мазнините, особено обикновено масло към всяко хранене и между храненията, зехтин обилно на салатите, сметана - такива по-течни форми на мазнини, защото пък например кашкавали и сирена често имат затягащ ефект, особено ако се прекали с количеството. И си мисля, че не трябва да приемаш много храни, богати на фибри, но разбира се, пак трябва ти да си видиш кое как ти действа. Зеленчуци и плодове са ОК, но например не целенасочена консумация на ленено семе или трици. Зоуи Харкъм казва на едно място, че прекомерната консумация на фибри води до прекалено бързо движение на храната през храносмилателната система, което пречи на пълното усвояване на веществата - няма достатъчно време. Та може това да е причината - не успяваш да усвоиш веществата, а не че самите лаксативи ги извличат.

А по повод на епигенетиката, за която споменах в групата във Фейсбук: гледах тези 2 клипа в статия на Марк Сисън: http://www.marksdailyapple.com/epigenetics/#axzz2AZsiFwOX Там изследват еднояйчни близнаци - взимат ДНК на малки деца и на възрастни жени. И после показват до каква степен съвпада геномът на близнаците. При малките деца съвпада до голяма степен, но при възрастните жени имаше много малко съвпадение. Тоест гените им са се променили в хода на живота им, като това би обяснило защо едната се е разболяла от рак. Съответно другата, нищо, че първоначално е имала същите гени, вече има различен геном, така че изобщо не е сигурно, че и тя е застрашена от рак.

А причината вероятно е, че начинът на живот влияе върху гените и ги изменя или най-малкото се контролира кое да се прояви и кое не. А храненето вероятно е основният фактор - храните, които внасяме в тялото си, са източници на информация, те подават сигнали до гените как да се държат и какво да проявят от заложеното. Това е и една от основните идеи на Марк Сисън - че чрез промяна в начина на хранене и двигателна активност можем да препрограмираме гените си и че генната предразположеност не е непременно съдба, а от начина на живот зависи какво ще се прояви. И на други места съм го срещала, явно това е нова посока за развитие на науката и дори в клипа показаха експеримент в болница, който е много впечатляващ: има създадени лекарства, които "казват" на гените как да се държат, как да се променят. Прилагат ги експериментално за лечение на някакъв вид левкемия, която иначе е нелечима. И 50% от пациентите влизат в ремисия.

С две думи, има надежда, че дори и при неблагоприятна фамилна обремееност човек може да контролира здравето си, защото гените са само суров материал, който подлежи на направляване чрез начина на живот.

Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 09:03 от Cioccolata

# 685
  • GYM
  • Мнения: 814
Агнешко, стискам палци всичко да е наред!
Praynig
Аз също си падам по пиенето на бульон. Горещ пилешки бульон с малко черен пипер и лимон ми е страхотно питие, за съжаление ме засища много и не ми се яде нищо. Ползвам го вместо обяд, когато не съм много гладна Simple Smile
йойото, абсолютно е възможно. Всеки организъм е различен, и аз взимах някакви билкови таблетки преди и косата ми капеше почти хронично. Но аз го отдавам и на нискомазнинното хранене, и на хроничното гладуване.
Не ми е добро храненето тези дни, много протеин, малко мазнина. Явно тук не мога да се организирам, инак си купих масло, но не можах да стигна до него. Карам на мезета главно.
За влияенето на другите - отдавна съм разбрала - ако не ми искат мнението изрично - не го давам. Просто няма смисъл. Мъж ми се впечатлява от промените в храненето ми, поразпита, явно не му хареса и си затрая. Не говоря излишно, защото спора "колко е вредна захарта" е дълъг и базсмислен. За него не е вредна захарта, пие Степчета, яде тестени боклуци и смята, че е здрав, а може да се поспори #Cussing out Опитвам се да влияя на детето, но и там ми е много трудно, защото непрекъснато се намира някой да и купи нещо неподходящо ooooh!
Шоки, благодаря ти за поредната статия, бях я чела в блога на Марк, но ми е полезно да препрочета, ценна информация  bouquet
Вчера  скитахме из Мола, май и днес ще е така, времето ни изненада, дано утре става за зоопарк Rolling Eyes  Очаквам да ви видя утре Hug
Щък, поздравления, много добре ти се отразява режима  bouquet

# 686
  • В Балкана
  • Мнения: 672
И аз съм за бульоните, особено зимата.  Laughing

Разбрала съм се с бащата, да купи свински крака, да ми ги опърли, свари, накъса и нагласи в пакети за супи.  Laughing Да си вземам тук, да си правя и да се грижа за доброто състояние на сухожилията си.
Не съм убедена, че тези, които се продават ще минат без пърлачка. А аз такова чудо тук нямам. Не, че съм работила с него, де.  Laughing

Щък по село нямате ли някой ергенИН - фермер? Да го взимам. Хем далече - няма да го виждам често, хем пък ще пълни багажника на колата, като ходя.  Laughing
По темата за мъжете и какви жени избират - нямам коментар. Спрях да ги мисля отдавна, мъжете. Имам чувството, че колкото повече помъдрявам, да не кажа остарявам  hahaha , толкова повече режа наред. Без да се замислям и без да ми пука. Копромиси вече не правя.  Naughty .. Те май другите обратното на мен правят. Като са млади режат, като навъртят годинки, правят компромиси  и се взимат.  Laughing
Агнешко, не се филмирай излишно. Стискам палци, всичко да е ок.   Hug
Йойо и аз мисля, че може да пробваш да ядеш повече мазно - сланина и масло. И да видиш дали няма да ти се получат нещата.

Не съм яла сладко от 29-т дни и не ми се яде. Ама ям какао.  Laughing И набивам млечни. И да корема ми става по-голям от тях. Трябваше да мина на няколко дни без, да се свие, че нали утре ще се срещаме.  Flutter
И, на Добрев прясното мляко 3.6% ми хареса.  Laughing
Заемам се с книгата.

Вчера - 1902к., П 18%, М 74%, В 8%
П 85.8 гр., М 156.5 гр., В 37.2 гр.

# 687
  • Мнения: 4 615


А причината вероятно е, че начинът на живот влияе върху гените и ги изменя или най-малкото се контролира кое да се прояви и кое не. А храненето вероятно е основният фактор - храните, които внасяме в тялото си, са източници на информация, те подават сигнали до гените как да се държат и какво да проявят от заложеното. Това е и една от основните идеи на Марк Сисън - че чрез промяна в начина на хранене и двигателна активност можем да препрограмираме гените си и че генната предразположеност не е непременно съдба, а от начина на живот зависи какво ще се прояви...

По повод написаното, Шоки, бях си намерила една много готина китайска (ако не бъркам) мисъл. "Който и да е бащата на едно заболяване, неговата майка е винаги лошото хранене".

Благодаря още веднъж за палчетата! Hug Имам съмнение за една алопеция, но ще видим. Дано бъркам.

# 688
  • Мнения: 216
От няколко дена ям по около 100гр. масло все по -лесно ми става да увеличавам мазнините.Ще се опитвам да ги спра тези хапчета и да видя какъв ще е ефекта  Confused

# 689

Общи условия

Активация на акаунт