Моля ви помогнете ми - детето ми яде твърде малко!

  • 1 235
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 600
Мили мами,
много ви благодаря за съветите - вие сте извънредно прави. Не че съм открила топлата вода, но е вярно, всичко което ми казахте. Сега кърмя на поискване - и знаете ли - детето се събужда на час, хапва по малко и блажено заспива. Аз също се поуспокоих, а мисля че моето спокойствие се предаде на детето. Вярвам, че ще почне да наддава и то добре, защото когато е будничка суче с хъс и се чува как преглъща на мощни глъдки - радост за майчиното ухо. Преди имах усещането, че се страхува да се събуди, за да не я натъпча - сега се буди на час  и то с такъв гладен писък, че очите ми се насъзяват от удоволствието, че има апетит.
На Пеперудка искам да кажа - не прави моята грешка - чуй какво са написали майките тук и ги послушай, иначе повярвай ми ще те подгони параноята както подгони мен. На първо място - спри да теглиш Симона какво е изсукала и спри да дохранваш - тя сама ще започне да те търси повече. Кантара май е най-лошия враг на една майка, времето също.
Искам да си призная едно нещо - днес извиках един известен варненски лекар - д-р Кирязов. Той ми каза същите неща, каквито и мамите тук, в темата. Каза ми да ям повече месо, да си почивам и да се успокоя. Днес между храненията спах близо до детето си и то беше много спокойно. В съня си протегна ръчичка и намери моята. И така спахме - ръчичка в ръката. Беше едно прекрасно изживяване.
Благодаря още веднъж на всички!

# 16
  • Мнения: 968
danido много се радвам, мила, че си по-спокойна и че Сияна е по-спокойна и изобщо, че започвате да се справяте със ситуацията! Браво на вас! Hug
vedrra ми как разбрах, че суче толкова...естествено с теглилки, все меря , тегля и изпадам в ужас Sad
А исках да попитам, за да сме сигурни, че се храни детето трябва да ака на всяко хранене ли? По-колко пъти на ден? Понеже при нас се случва само 1-2 пъти дневно Sad
И е доста поспалива, плаша се да не е жълтеница или нещо друго. Трябва да я будя, за да я храня, а всъщност нали не изяжда много, защо толкова спи?  ooooh!
Звуча много объркано, обаче наистина съм си объркана  Embarassed
И едно 10 дневно бебе колко трябва да изяжда всъщност?  newsm78

# 17
  • Мнения: 600
Пеперудке моята пълни памперсите с ако след всяко ядене сега, но не беше така в началото. Докторката ми беше казала, че може да ака веднъж или два пъти, но по-обилно. Така беше в началото, но после нещата се регулираха. Ти казваш, че дохранваш с АМ - може от него да е по рядкото акане.
А за буденето - д-р Кирязов, за който вече писах, че днес идва в къщи ми каза да не я будя. Тя е сама знае колко й се яде и кога е гладна. Както се изрази той - Тя не знае защо я будиш в определен час и защо я караш да яде - тя не е гладна. Не я буди. Знам какво ти е - повярвай ми - минах по този път и ако продължиш да го следваш ще те подгони параноята и ще стигнеш до онези истерични изблици, за които вече не искам да се сещам. Беше някакъв кошмар, от който исках да се събудя, а не можех. Сутрин ставах с надежда, че вкарам малката в рамките, които моята лекарка беше определила - прословутите - 80-90 мл на хранене и когато това не станеше направо изпадах в ужъс. И сега още се притеснявам, защото и според Кирязов Сияна е наддала малко, но вече съм решила - няма да меря и ширя. Мисля, че ако я оставя да спи и яде както тя си желае - ще наддаде. Вярвам в това и силно се моля да стане така  Praynig .
Сияна също ми се струваше поспалива, но както вече някой каза в темата - Гладното дете не спи - то желае да се храни и само ще увеличава количествата. Пак доктора днес ми каза, че на едно хранене детето може да изяде 30 мл, а може и 200 мл. - просто зависи колко е гладно. Те имат желание за живот и няма току така да се откажат да се хранят. Ако Симонка е здрава, а аз вярвам че е така, тя сама ще си каже колко и кога да си хапва. Моля те, не повтаряй моята грешка - не искам да изживееш това, което изживях аз!
Успех!  Peace

# 18
  • Мнения: 7 106
пеперудка, няма точно правило колко пъти трябва да ака едно бебе. Всеки организъм си е различен, и както е нормално да ака след всяко хранене, така е нормално и веднъж на ден, както и веднъж на няколко дни. Ще минете през всички тези етапи, докато стомахчето и не си установи свой собствен ритъм.
Само за статистика ще кажа, че моята дъщеря акаше от раждането си 1-2 дневно, но доста обилно. По-важно на този етап е пишкането - трябва да имате 5-6 обилно напишкани памперса, за да си сигурна, че бебето поема достатъчно кърма. Естествено че не трябва да се брои тук водата и чая ако даваш такъв. Мокрите памперси са по-добър показател от тегленето преди и след кърмене, защото ако на едно хранене бебето не е било гладно и изсуче само 30мл. то на следващото си наваксва и може да изсуче 200 мл.
По въпроса за буденето - ако дохранваш с формула, не се чуди че спи непробудно. Адаптираното мляко е по-трудносмилаемо от кърмата и остава за по-дълго в стомахчето. От там е и чувството за ситост и затова бебето спи повече. Ако махнеш добавката категорично (което те съветвам)  ще видиш как бебето ще се буди само и ще те подсеща че е време за кърмене Grinning.
Регулирането на кърмата тепърва се установява при теб, не обърквай този процес с добавка, защото по-нататък ще е по-трудно да я махнеш.

# 19
  • Мнения: 435
пеперудка , виж това http://karmene.greatnow.com/pripoiskvane.html
ако имаш още въпроси аз съм насреща   bouquet

# 20
  • Мнения: 968
Ох на теория всичко е ясно, но на практика стоят по-различно нещата. Не се храни добре и това е, заспива, не мога а я събудя. После спи ( явно свиква с по-малко количество храна Sad)
После едва изцеждам 20 мл кърма... Дали не се храни защото не пуска гърдата?

# 21
  • Мнения: 435
Гладно бебче не заспива току така . Защо си убедена , че не се храни ? Според мен си хапва добре и си заспива , а изцеждаш по малко защото кърмата ти се регулира според нуждите на бебчо .

# 22
  • Мнения: 854
Гладно бебче не заспива току така . Защо си убедена , че не се храни ? Според мен си хапва добре и си заспива , а изцеждаш по малко защото кърмата ти се регулира според нуждите на бебчо .
И аз това й разправям, ама .... Дано да се окуражи малко като й го кажат повече мами Praynig

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 823
Най важното според мен е да спреш да даваш добавка,тогава всичко ще си дойде на мястото си съвсем естествено,като и кърмиш на поискване разбира се.Спри да се вторачваш в това колко изсуква и колко цедиш,така можеш само да поддържаш напрежение у себе си и ще вредиш както на себе си,така и на бебчо.
Danido,страхотно е че си се преборила най-вече със страховете си и най-страшното при вас вече е минало.Дори да се създадат някакви проблеми свързани с кърменето,ще знаеш ,че със спокойствие,увереност и знанията,които имаш относно кърменето,всичко е преодолимо.Успех!

# 24
  • Мнения: 2 168
Браво, Данидо, радвай си се на сладката принцеса  bouquet

# 25
  • Мнения: 435
Ако е само на кърма Симона ще си хапва , ще заспива след около час пак така ! Тя сега расте ! Виж и другата статия към която пуснах по-нагоре линк и вземи се успокой !
Остави детето само да определя кога и по колко да яде . До сега в корема на мама е яла така Simple Smile довери й се ! Тя по-добре от теб знае какво и колко и трябва . Само изхвърли всички залъгалки , шишета и водички ! Нека да е САМО на кърма и още след няколко дни ще започнеш да виждаш как расте  Hug
danido newsm10 newsm51 успех ! Скоро ше ти се отблагодарят с едни големи усмивки и гукане , гукане  Laughing

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Пепрудка, как така даваш АМ на 11 дневно бебе, ти ли го реши или педито те посъветва?
Знам че ще повторя горните мнения, но се надявам, че като го чуеш от повече хора ще повярваш - първо спри добавката, после изхвърли кантара, също и всички шишета, биберони и залъгалки.

Ако бебето ти наистина спи, защото има жълтеница, то кърменето много ще помогне за рашеването на проблема, а не даването на вода, каквото е всеобщото мнение. Кърмата съдържа мазнини, които стимулират изхождането и по този начин изхвърлянето на излишния билирубин. Водата кара бебето да пишка повече и измества мястото на кърмата в малкото му стомахче.

В библиотеката има статии за събуждане на поспаливо бебе, прочети ги, сигурно ще са ти от полза. Гледай да го храниш през деня най-много на 2,5 часа, а нощем да няма по-голям интервал от 4 часа.

Успех и чети по-често тук. Вярно, че е теория, но не забравяй, че повечето сме минали по този път и сме доказали тази теория на практика Wink

# 27
  • Мнения: 713
nenepygka, новородените и малки на възраст бебета спят много защото бързо се изморяват, освен това по време на сън се отделя хормон на растежа. Освен всичко друго, което мамите са ти писали - нормално е новородено да загуби в първите дни след раждането до 10% от теглото при раждането. Когато смяташ колко е наддало през 1-вия месец, включи и това. Показател за това дали детето се храни нормално са напишканите памперси - около 6-7-8 на ден и общото състояние на детето. ТЕ си знаят най-добре колко да ядат. Кърми и през нощта ако иска бебо и ако искаш да ти се увеличи кърмата.
Успокой се, храни се добре, спи, когато можеш, поглези се с нещо и поискай помощ от който можеш за домакинската работа и съвети за кърменето. След като кърменето се стабилизира и сте се опознали с бебо, кърменето ще е много лесно. За добавката - при някои бебета се приема добре и си върви с кърменето, но други се отбиват защото е по-лесно да се суче от шише. Ти си прецени.
Гушкай много и се радвай на бебчо, говори му и го "вдъхвай". Добре е за кърмата, а и не само.

# 28
  • Мнения: 3 926
Пепрудке, само да добавя, че под добре напишкан се има предвид тежестта на сух памперс, който си заляла със сто милилитра вода. Така трябва да се усещат "добре напишканите" пампи Grinning
Наистина твоето спокойствие е най-важно и наистина изхвърли добавката. Точно сега е времето, когато на гърдите им трябва информация, за да произвеждат мляко, а ти ги лъжеш като дохранваш детето.

Мамо на малката адашка на нашето Слънце - разплаках се от последния ти постинг. Искам да те прегърна Hug , да гушна и двете ви и да ви пожелая кърмачески стаж като нашия. Ние продължаваме и се надявам да е така поне още година, година и половина Grinning

Общи условия

Активация на акаунт