Красотата на земята сме събрали във цветята! Есенно- зимни цветни раздумки

  • 65 840
  • 733
  •   1
Отговори
# 90
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нели, Ети има много работа + вечерни курсове и не й остава време, затова е липсваща. Не се притеснявай, добре е  Simple Smile

  Hug Благодаря ти, кучо!

 Притесняваше ме липсата й. Дано да се появи поне за малко.

# 91
  • Мнения: 1 693
Добро утро и от мен.
Мариетка я засичам в фейса понякога вечер. Ако имам време и  я видя довечера ще й кажа да мине да се обади.
Нелка,  Hug чудех се дали ще дойде картичката че ужасно закъснях. Нямах време да я пусна дори. Миналата седмица в сряда вечерта я пуснахме с Вики и си мислех че няма да дойде на време.
А аз да си кажа колко съм лоша. Оставих си всички амаралиси навън и не знам в какво състояние са. Тази сутрин е голям студ и има слана. След малко отивам да прибирам всичко останало на терасата. Дано да са добре.
Лек ден на всички. Hug

# 92
  • София
  • Мнения: 3 249
Нищо, че е 16-ти октомври - петуниите ми живеят втори живот. След като ме бяха отчаяли цяло лято и ги орязах до долу - ето резултата (снимката е на 20тина дни, но нямаше кой да я свали  Rolling Eyes

и живналите сакъзи


Neli, на патерици ЧРД   bouquet

Кучо, кучо е опасен hahaha

# 93
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251

 Благодаря ти много!   bouquet

 И аз имам втора реколта петунии, ама хич няма да ги снимам.

 Какъв вятър се изви при нас.  ooooh! Дано да няма гръм и мълнии.  Praynig

# 94
  • Мнения: 5 658
Здравейте и от мен, за да не е гол запис ще пусна албум с моите цветя, но не знам защо излизат на една страна Sad.
http://bacuty.snimka.bg/nature/moite-cvetya.703685
Не съм снимала алоказията, има едно съхнещо, едно разкошно и едно рахитично листо.
Simple Smile Имам някои проблеми с калатеята и стромантето Simple Smile. На калатеята част от листата са като прорязани изсъхнали Rolling Eyes , то аз май така я купих, но като я видях и бях безвъзвратно влюбена.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 789
ЧРД на едни големи патерици Нели! /Няма да ти слагам калинки, ама надписа ми е калинков  Laughing
BacuTy в самия албум има опция за редакция и от там може да завъртиш снимките. Аз съм голям фен на калатеите, навремето като живеех в Бургас колко унищожих от тях заради проклетата влага....Сега нямам желание да гледам.
И при мен цъфтят-кактуси.  Rolling Eyes Много сбъркано време.

# 96
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нели, миличко, пропуснала съм твоят ден - прости ми, мила Confused! Нека здравето и щастието винаги да са в твоя дом, а обичта на близките ти да ти дава криле Heart Eyes  bouquet Hug!

Аз съм добре, момичета, видях, че сте се тревожили - просто имам много ангажименти и почти не влизам във форума...а и покрай новата тема ви загубих...сега ви поднасям "цветните" си извинения и още веднъж потвърждавам, че тотално и безрезервно се влюбих в мушкатата...ето ги от онзи ден:



































Повечето са млади резници и цяло лято заради сушата бяха в застой, едва сега живнаха...надявам се да оцелеят тази зима...

Извинявам се за "чаршафа", но наваксвах  Grinning ...

# 97
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте Момичета,имам огромна коледна звезда,цяло лято беше на терасата и се разлисти много.Четох че се прибирала на тъмно,ако искам да цъфне.Прибрах я в стаята за да мога да я затъмнявам всяка вечер,но тя започна да вехне и да и капят листата.Как да я спася,моля за съвет?

# 98
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Здравейте! Преди да се запозная с моя мъж не ме вълнуваше цветарството, дори успях да уморя 2 кактуса. Но след като се преместих да живея при него, ме обхвана една цветомания. Криво-ляво я караме някак си, живи са цветята, че и растат.  Mr. Green Обаче установих, че на повечето не зная имената, та ако може да ми помогнете малко.   bouquet

Това е с цветове, които са розови. Имахме същото с бели цветове. … ого е водолюбиво.
Колебая се между Дифенбахия и Аглоанема. Имам някакъв спомен, че …  му започваше с А
Заварих го с едно стръкче, сега са много повече
Това майка ми го донесе от Португалия. Расте като дърво. Сега е  … коро ще го засея.
На това му казвам Парички, заради листата
Още едно заварено тука.
Това ми е от баба ми, но така и не разбрах какво е.

Имам и други, но на тях им знам имената.  Laughing

Извинявам се, че някои снимки са на една страна, но така съм ги снимала без да искам. Ще въм ви благодарна, ако ми помогнете и дадете съвети. Също ще помагам с каквото мога.   bouquet

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 13:51 от Лече-Буболече

# 99
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Лече-Буболече,  Hug!

 Първото показано цвете е Циклама. А другото наистина е Аглаонема.

 Идвай по-често тук!  Simple Smile

 Последното е Дифенбахия.

 Пуснала си доста снимки. На пръв поглед не мога да кажа имената на останалите цветя. На едното аз му викам Слонско ухо. Вече нямам такова. Омръзна ми.

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 14:11 от neli mar4

# 100
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Благодаря, Адашке Simple Smile

# 101
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 098
Лече-Буболече, донесеното от Португалия е Еониум (Aeonium), а завареното ми прилича на Спатифилум. В литературата, която ползвам е записано не Аглоанема, а Аглаонема (Aglaonema). Wink Паричките са вид Пилея - Pilea peperomioides. Grinning

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 14:14 от profesorkata_1

# 102
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251

  Hug

 Професорката е права за правописа на Аглаонема. Аз просто копирах написаното от Лече-Буболече. И се чудех защо не ми изглежда добре.  Laughing Но не е кой знае каква грешка.  Wink

 Имахме си в темата Буболече-Лече. Тя къде е? Усеща се липсата й и чувството й за хумор.  Hug

# 103
  • До морето :)
  • Мнения: 328
profesorkata_1, благодаря ти и на теб. Прави си, че се казва Аглаонема, просто не съм го прочела правилно, сега като се рових из нета.

Още едно заварено тука. - ако е това заварено - мъжът ми каза, че цъфтяло, но аз за 3 години никакъв цвят не съм видяла. Някъде мярнах, че май е Дифенбахия... http://gallery.cvetq.info/displayimage.php?album=78&pos=0

Заварих го с едно стръкче, сега са много повече - това не ми прилича на Спатифилиум. Имам вкъщи и не ми прилича на него.  newsm78 Като че ли е подобно на това: http://www.forum.edelweissbg.com/dieffenbachia-t35.html

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 14:31 от Лече-Буболече

# 104
  • София
  • Мнения: 23 024
profesorkata_1, благодаря ти и на теб. Прави си, че се казва Аглаонема, просто не съм го прочела правилно, сега като се рових из нета.

Още едно заварено тука. - ако е това заварено - мъжът ми каза, че цъфтяло, но аз за 3 години никакъв цвят не съм видяла. Някъде мярнах, че май е Дифенбахия... http://gallery.cvetq.info/displayimage.php?album=78&pos=0

Заварих го с едно стръкче, сега са много повече - това не ми прилича на Спатифилиум. Имам вкъщи и не ми прилича на него.  newsm78 Като че ли е подобно на това: http://www.forum.edelweissbg.com/dieffenbachia-t35.html



Здравейте!
Първата снимка, която показвате тук е на Спатифилум. Корените трябва да изпълнят саксията, за да цъфти. и да ви радва с красивите си цветове. Дефинбахия е 5-та снимка.
Второто цвете, което покзвате и било едно стръкче, е Ктенанте. Много непртенциозно, красиов и лесно за отгеждане цвете.

Общи условия

Активация на акаунт