Бебето не си задържа главата изправена

  • 7 634
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Вашето бебе кога започна да вдига глава?
Първи опити на 3 месеца реални. Стабилно към началото на 6 реален, т.е. към края на 3 коригиран. По съвет на педиатъра и неонатолога, седеше доста по корем и това много помогна.  Blush

# 16
  • Мнения: 60
Авторката не споменава за недоносено бебе, ако е така, би трябвало за знае тези подробности.

# 17
  • Мнения: 81
Аз затова попитах, но отговор нямаше.
Ако при нормално родено трябва да задържа вече глава около 3 месец, защо детето е на 5, а педиатърът не е казал, че иска мнение на невролог? От поста дори оставам с впечатление, че жената не е посъветвана от педиатъра какъв специалист трябва да се произнесе.

# 18
  • Мнения: 86
Защо си чакала чак до 5 месец? Трябва да го заведеш на невролог, както са писали и останалите. Колкото по- бързо го направиш, толкова по- бързо ще се реши проблема.
Ние също имахме проблем с вратлето. Детето ми беше на месец и половина когато забелязах, че не може да си завърти главата на лявата страна. Веднага казах на педиатърката и тя ми даде направление за невролог. Заведахме го и се оказа, че има тортиколис (крив врат), при раждането са му разтегнали единя мускул на вратлето. Оказа се, че заради този проблем са възникнали и други двигателни проблеми. От тогава до днес ходим на рехабилитация. Проблема с врата се реши преди около месец, а онзи ден проходи и сега сме на последен курс гимнастика. Съвета ми е колкото се може по- скоро го заведи на специалист, за да се оправи проблема ви по- бързо!

Общи условия

Активация на акаунт