Любители на кучета - 31 !

  • 38 757
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 983
Изкупувам си греха, задето се записах на 45-та страница Mr. Green Laughing

# 691
  • Мнения: 8 163
Леле, Нел, колко много площ за мачкане и ресане  Heart Eyes

Фики, ще се постарая Simple Smile Много ги уважавам и аз Докторите.

Фийлинг, намачкай сърцатата полулабрадорка от мен! Бързо да оздравява, а на вас - да си намерите скоро добре платена и престижна работа  Hug

# 692
  • Мнения: 1 983
Ъъъъъъъъъъъм, аз си мисля, че може би не ме помните или не можете да ме разпознаете с новата визия на профила ми. Crazy Blush
Фея, благодаря.  bouquet А Беро....Беро е феноменален, искам да го нагуша, заедно с всички кучовци тук де.
Фийлинг, желая бързо оздравяване на Тара. Hug

# 693
  • Мнения: 372
Много сте мили, благодаря! Намачквам я веднага!   Heart Eyes      Hug

# 694
# 695
  • Мнения: 224
Кокоша Нел , липсваше ми. Каринестото - също. Помня те, белѝте на тази разкошна кучинка от снимката - също. Hug
Киа, новини при теб и Алекс?
Feeling , ако ще ползваш сребърна вода, редувай с лекарството. Не третирай едновременно, за да дадеш шанс на водичката да подейства. Peace

# 696
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Здравейте! Довечера ще направим първото посещение на хотел с Рая, надявам се да не се изложим fingerscrossed Ето ви една 4 месечна изкъпана  и тежаща цял един килограм Рая Laughing

Отиваме на Банско, оборудвана е с яке, пуловер и меко одеалце. Ще я нащракам по баирите Wink

# 697
  • Мнения: 0
Кокоша Нел , не знам дали сме се засичали да пишем по едно и също време в темата, но тъй като изчетох всички страници от началото , преди да стигна до темата в "наши дни" и знам колко проблеми си имахте с Карина в началото  Peace Аз сигурно нямаше да се справя ,затова мисля ,че и сега ако си го поставите за цел , ще постигнете някакъв успех и с дивана  Hug

Lucky_Plam , приятно изкарване и ще чакаме снимки  Peace

Ох , не знам дали си спомняте , но преди време ви разказах за една разгонена госпожица , която оставяха да се разхожда сама и събираше кучетата от квартала  ooooh! Еми още е така и се чудя нормално ли е? Колко време  продължава едно разгонване? Мина повече от месец  Thinking

# 698
  • Мнения: 382
Здравейте момичета Hug
Слагам една снимка на моята красавица, че отдавна не сме плащали данъка, пък все питам ли питам аз за нещо  Blush
Скрит текст:
И да попитам все пак нещо Simple Smile
Сега , когато е тъмно се налага да разхождам вечер Чари по улиците, защото нашият квартал е страшно зле осветен и само там е полусветло. Иначе паркове, градинки и кучешката поляна -пълен мрак. Но нея страшно я е страх от тъмно и от коли. Разходката е едно дърпане назад напред. Виждам, че е напрегната, аз се старая да я успокоявам, но не става. Особено силно се смущава, когато отзад й приближава кола, дори да е в другото платно. Ние понеже и тротоари нямаме  и изобщо стресът за нея е голям защото се налага да вървим директно по улицата. Моля ви посъветвайте ме как да я разхождам, за да ни бъде пак приятно и на двете, а не така напрегнато. Как разхождате вечер по тъмно кучовците си? Зимата, когато стане много студено пак ли разходките са толкова дълги, както лятото?

# 699
  • Мнения: 1 983
Викси, разгонването трае 3 седмици, но и след това все още мирише женската, та затова ги събира. Иначе не разбирам и аз как може да си пуснеш кучето само да се разхожда. ooooh! Shocked

Иначе от вчера се опитва да се качва на дивана, но след команда слиза. През нощта бяхме барикадирали и си спа на леглото, ушито от мен. bowuu


Иначе забелязвам друг проблем, който малко ме плаши. Значи тя си спи на пода, аз седя на дивана, а мъж ми работи на масата до дивана. Детето си играе в стаята и идва за нещо, Карина започва да ръмжи и лае и тръгва към нея, аз веднага я хващам и коригирам. Карам я да изпълнява команди и т.н. То е ясно, че е сънена, и явно не може да познае детето. Но в крайна сметка никой не я буди насилствено. И в комбинация с тая сънливост и неразпознаването на детето, се държи така все едно ни пази, ок, ама не е редно и се притеснявам за детето. Въпреки, че до момента щерката нито веднъж не се уплаши и примерно след 5 минути започват да играят и всичко си е ок. Та някакви идеи за справяне с това? newsm78

# 700
  • Мнения: 224
Моля ви посъветвайте ме как да я разхождам, за да ни бъде пак приятно и на двете, а не така напрегнато. Как разхождате вечер по тъмно кучовците си? Зимата, когато стане много студено пак ли разходките са толкова дълги, както лятото?

Ние се разхождаме така: каишка в едната ръка и фенер в другата. Кучето ми се чувства спокойно в осветената част от пътя. Когато сме на улицата, държа повода къс и дребното е плътно до крака ми.
В най-студените зимни вечери разходките ни са около 10-12 минути, при -20 градуса - и по-кратки. От теб зависи какво решение ще вземеш относно ползването на дрешка - за някои стопани това е абсолютно неприемливо, за други е абсолютно наложително. Чари на ръст и тегло е по средата - може да се чувства добре с дрешка, а може това допълнително да я стресира. Изборът е твой. Peace
Нел, аз също имах такъв проблем - при влизане на друг човек в стаята. При нас влизащият извиква името на кучето, а дребното разпознава гласа и преминава към адекватна реакция. В началото и аз се намесвах с едно "Кротко!" и после с най-спокоен тон започвах да си говоря с човека, който е влязъл в старята. Кучето чува тона, усеща спокойствието и се кротва.
Налагало ми се е да повтарям този филм по няколко пъти на ден, докато кучето беше бебе. ooooh!

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 11:31 от marta1

# 701
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
Закачила съм му мигаща лампичка на нашийника - така хем го виждам, хем пред него е осветено.
Сутрин се разхождаме около 20 мин - водим дъщерята до училището, правим един кръг и се връщаме. Вечер, ако е лошо времето, по същия маршрут.
Събота е неделя в парка   animal037
В къщи мятаме играчки, топки, въобще кипи от енергия.
Сега чистих и се чудя, при толкова косми в къщи това куче как още не е оплешивяло  Joy

# 702
  • Мнения: 0
Здравейте,
Не знам дали това е точното място да пусна обявата, ако не е, моля да ме извините.
В район на ж.к. Редута /Слатина е открито куче от породата дратхаар. Женско. Младо, гушкаво и сладко! Разбира се добре с други кучета и с котки. Вече 2ра седмица не откривам да се търси такова. Може и да е изоставена. Така, че търся стопани.
Ако сте видели някъде обява за изгубено такова или познавате някой, който иска да си има такова, моля пишете ми на скайп: gytha-ogg или ме намерете във ФБ- отново Gytha Ogg https://www.facebook.com/lelchetoogg?fref=ts

# 703
  • Мнения: 372
Кокоша, помним те, как?!      Hug
Просто съм прегряла в последно време и забравих да те поздравя!       bouquet
Скрит текст:
Не съм си мислила, че ще ми се наложи, но на 23 вече започнах да си записвам, защото забравям постоянно по нещо. Изведнъж ежедневието ми стана много натоварено и издишам от време на време...   Embarassed 

marta1, отделно, разбира се. Благодаря, че се включи!    Hug

# 704
  • Мнения: 2 826
На късната следобедна разходка, когато по тъмно катери тепето, нашия също е с мигаща лампичка на нашийника. А иначе сутрин и вечер се разхожда в близката полянка.

Gytha Ogg, дано се намерят стопаните на милата душичка.

Общи условия

Активация на акаунт