Бебешка близнашка тема XXIII

  • 30 992
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Избирай си битките, откакто минах на този принцип нещата затихнаха. Като искат да се бият, като искат да се карат като искат да спят. Вечер ги оставям в спалнята на леглото (техните не признават), гася лампата и излизам от стаята. Знаят че ако станат и дойдат при нас ще съм сърдита, а мама разсърди ли се няма да купува бонбони и няма никой друг да им вземе  Naughty Като не искат да се обличат след баня аз го правя въпреки дърпането, бяха толкова шавливи като бебета че имам тренинг. Лягали са и голи щом са имали глупостта като ги облека да се съблекат им прибирам пижамите (обличането на заспали по-големи деца си е трудно но не и невъзможно а ефекта на другия ден е видим). За дрехите слушам и тях, поне веднъж седмично сме със сукмани, ако деня в който ги искат аз не съм съгласна по някаква причина обещавам за друг ден и ако има съгласие в уречения ден (най-често следващия) им приготвям избора само между сукманите. Реших си проблема с прическите с един спрей за лесно разресване, наистина е лесно и дори не усещат кога са готови  Laughing Като бързаме за градина не споря и не обяснявам дълго, тръгвам ако трябва и без тях бързо влизат в час и тръгват. Доколко е правилно това държане не знам, но като видя ефекта съм по-спокойна. Другото на което държа и спазвам е когато дам някакво обещание да го спазвам, обещая ли да купя нещо срещу нещо свършено от тях го правя и им обяснявам за обещанията. Така малко по малко осъзнават че и те трябва да свършат обещаното а скатаването не поощрявам.

# 76
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Деси, всичко изброено го правя и аз.  Hug То друг начин няма. Игнорирането е най-успешната тактика. Но моите са инати овни и трудно им надвивам. С рокли ходим почти всеки ден, проблемът е да надяна панталон като е по-студенко. От мерак се научиха и чорапогащи да обуват, иначе в градината няма кой да им обува чорапогащник.
Яна и аз съм й обличала пижама след като заспи, защото се е инатила преди това.  Mr. Green И голи са стояли...
Прически не правим, не дават да им пипам косите, едва ги  сресвам със спрей и аз.
Сега са за цяла седмица без киндер пингуи и сладко, иначе редовно си го изпросват след градина. В неделя в магазина ми направиха цирк за едни скъпи шампоани с принцеси, които струваха колкото да им купувам киндери и на двете цяла седмица. Казах им, че ако вземем шампоаните, няма да има десертчета. Не ме отразиха, втори ден след градина реват за пингуи, но нямааа. Едната вчера е ревала на баща си час в парка, търкаляла се е, цирк голям. Не й е купил. Снощи отказа да облече определена пижама, не хареса и от предложените й други, рева. Оставих я и си легнах. След 15 минути дойде облечена...
Онзи ден отказа да яде на вечеря, ревна, че е гладна като си лягахме - всички вече с пижами и в леглото. Отказах й, защото, както често й се случва, не яде когато ядат всички. Помоли ми се, много била гладна... Предложих й ядене, хареса си, ама да я храня. Не се съгласих. Пак рев и истерия. Оставих й яденето на масата, загасих лампата и си легнах. Постояла малко госпожицата и като видяла, че няма да стане на нейното, седнала и си изяла яденето сама. Проблемите ми са основно с нея като цяло, но сестра й гледа от нея и имитира.
Големи спорове имаме и за прибирането на обувки, дрехи, играчки. Всичко се разхвърля навсякъде. Едната поне за обувки и дрехи се понаучи (познайте коя  hahaha), но другата всеки път реве и се търкаля. Хвърляла съм играчки в коша за неприбиране. Взимала съм ги временно.... Траен ефект няма. Всичко се прави на инат.
Лошото е, че тази война я водя ежедневно и за всичко и няма светлина в тунела, а нервите ми не са от желязо.

# 77
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За прибирането на дрехи и обувки смених тактиката, омръзна ми да ходя след всички. То не са само децата да зарязват обувки с средата на коридора и чорапи където са събути ами и татко ми, надали е правил така при родителите си ама с мен се пробва от време на време. Действам го открито пред тях "Прибери си обувките в шкафа" или "Пералнята няма ръце да събира от земята, прибери ги". Ефект при таткото се получи като изпрах няколко пъти само сложеното в коша за пране а другото като чистя на купчинка в ъгъла, в един момент се оказа че няма два еднакви изпрани чорапа  а купчинката е пораснала Laughing Има ли лош пример и да се скъсам няма да се получи, това за нас. Аз нямам спомен кога за последно са вечеряли като хората и двете, все едната не иска да яде приготвеното а друго или изобщо не е гладна. Не ги и натискам, колкото толкова само да са здрави  Wink

# 78
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Ние лошият пример си го имаме в мъжката част на семейството. Ама той съвсем научаване няма.  Laughing Всеки път му повтарям, че ако иска децата да си подреждат и прибират вещите, ние трябва да им даваме пример, но на него приказките му минават покрай ушите или ефектът трае от ден до пладне.
За вечерянето и ние сме така, голяма мъка е. Но пък аз се дразня постоянно да принасям и отнасям храна. Все пак съм била на работа цял ден, изморена съм, не ми се прислужва цялата вечер. Купихме си диван преди година, аз все още не мога да си поседя на него... повече от 2 минути седнала не се задържам. Ами как да не се оплаквам?!

# 79
  • Мнения: 227
ох мамчета, и ние сме същата картинка.Моите вечер ядат сухи работи, готвено не им се хапва май като са яли в градината. Аз също се опитвам да вкарвам някаква дисциплина, но работата върви бавно, дрехите в пералнята ги носят като им кажа,много са стриктни Laughing
Играчките аз ако тръгна до прибирам ги викам, обаче само единия събира, др се ослушва за сега.
Имат си разлика децата в характерите все пак са две различни лица, но и аз забелязвам че копират един от друг. Примерно казвам хайде да пиете вода давам чашите единия пие др не, но след малко като види брат си че си пие сладко и започва да иска.
Иначе много добре разбират като им обяснявам защо не може някой неща, но на др ден пак са си на тяхното. Деца какво да ги правиш...... Много приказки и търпение, но нервите си казват думата накрая. smile3506

# 80
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Отразяват се разбира се, като заспят изведнъж сякаш някой ме смазва (преди това не усещам умора) а преуморена ли съм не ме хваща сън и цикъла се затваря ден след ден. Ако в неделя ме оставят да спя малко зареждам батериите, мъжа ми често ми организира тези почивки, като поема децата сутрин откарвам до 11-11.30 поне Simple Smile Успокоява ме единствено мисълта, че и това ще мине децата си растат  Grinning

Последна редакция: ср, 14 ное 2012, 16:58 от desitoo

# 81
  • Мнения: 283
Мда, преумората не прощава на никого. При нас важи правилото: Спокойна майка - спокойни деца, та и спокоен мъж Simple Smile Нервността е заразна и децата много добре го усещат. От известно време отделям време само за себе си. Всеки ден, поне по 30 минути си почивам както аз си реша. Не се втурвам веднага след като заспят да оправям къщата, да чистя и т.н. Много добре ми се отразява и на отношението ми към децата и на личната ми организация Peace

# 82
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
А колко хитри са станали нямам думи. Свекърва ми обикновено вечер взима децата от градина и ги води вкъщи, не че не мога и аз да си ги взема но я оставям има огромно желание за това. Разказа ми случка от днес в градината, срещнала следобед учителката която беше първа смяна днес. Та госпожата и разказала как ядат круши в градината. Ако не им хареса някоя храна веднъж, рядко опитват втори път (много сме трудни в това отношение). И двете казали "Аз не искам", на което учителката им отговорила че няма да им позволи да играят докато не си изядат плодовете. Наблюдавала отстрани следната сцена - Вали се огледала първо и после придърпала празната чинийка на детето до нея и му пробутала пълната с круша, а на учителката заявила "Аз готова"  Joy
За втората случка подозирам Михаела, тя сама влиза в тоалетната понякога с думите "Аз хождам" (аз се разхождам). Явно снощи е пуснала нещо в тоалетната да види какво ще стане, мъжо тази вечер ме уведоми че е запушена и всичко връща (през деня нямаше проблеми) пита ме да не съм изтървала нещо вътре. Скоро нищо развалено не съм изсипвала вътре (вкисналите течни манджи там заминават), но стигнахме до извода че малките са пуснали нещо. Като ги питах Вали завъртя само очи сякаш искаше да ми каже "Аз там сама не ходя, не ме занимавай"  Rolling Eyes а Миша гузно и разсеяно заяви "Не аз Аля"  Whistling Теглих им по една лекция и наложих нов закон да се пуска капака задължително от всички (мъжката част често всичко оставя вдигнато), след като успя само с много вода да я отпуши баща им Simple Smile

# 83
  • Мнения: 500
Ммм да, така като чета положението относно дисциплината, приготвяне за детска и разни прищевки са сходни с моите деца. Винаги искат едно и също или по точно единия го взима и др като види му го дърпа от ръцете. Младежа винаги иска същото като на сестра си, та било то и фибичка или червило/гланц за устни...
Жабче, всяка сутрин ли пиете млеко с какао? Аз се чудех за деца на каква въраст и каква доза е полезна, ако въобще може да се нарече полезно... А за инка-та чели ли сте нещо, за колко големи деца може да се дава с млеко естествено?

# 84
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз като махнах шишетата с биберони (признавам доста късно с почването на градина стана), отказаха да пият от чаша киселото мляко сутрин. Опитах няколко варианта и кисело и прясно, включително с какао. Вече си мисля че го пиеха само и единствено по навик това мляко. Сега наблягат главно на сиренето, скоро май не се очертава да пият какао, аз и не държа на това де.

# 85
  • Мнения: 266
 При нас положението сутрин също не е леко,но има и добри дни Wink. Винаги искат баща им да ги облича и мие,защото им изпълнява всички желания.Дори не ги и каня да се обличат сами,с мъжа ми сме си разпределили задачите и сме много бързи.Имаме рев и истерии предимно с едната госпожица-не си харесва дрехите,не иска да се мие,пищи за всяко нещо.Другата естествено копира,но като цяло е кротко и изпълнително дете.Винаги си вземат по една плюшена играчка на  градината и това донякъде  помага,но не особено.Трудно се разделяме и в градината,имаме ритуал да ги сложа на столчетата и да се целуваме дъъъълго.Изпращат ме хълцащи и полу разплакани,но поне няма истерии.Вечер няма проблем,вечерят и си лягат без протести най вероятно защото не ядът и спят в градината....

# 86
  • Мнения: 26
здравейте!
моля ако някой знае откъде мога да си купя възглавница в София за кърмене на близнаци да сподели!

не съм наясно как става пазаруването онлайн, но и това би бил вариант стига да има кой да ми обясни  Embarassed   много благодаря предварително!
много здраве на настоящите майчета и техните дечица, а също така и на бъдещите !

# 87
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Крем, само едната пие мляко с какао.  Аз ги отбих късно - чак на 3 години и тя започна да пие прясно мляко за заместител. Другата няма такива нужди, тя хапва кисело мляко с бисквитки и това е.
Какво против какаото имате?  newsm78 Аз слагам съвсем малко, една щипка. Не слагам захар на млякото. Инка също използвам от няколко месеца, тя е от цикория, полезна е. Слагам по една щипка в млякото на Йоана. Тя пие огромни количества мляко понякога, не знам доколко е добре това, но го обожава и не й отказвам...

# 88
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз лично избягвам какаото заради превъзбуждащия ефект и върху двете ми деца. По същите причини само до обяд давам ако съм решила сладкиши. Едва ли е случайност буденето по 10 пъти на нощ ако са яли следобед шоколад мисля аз. Инка не съм опитвала да давам, но мога някой път да пробвам.

# 89
  • Мнения: 500
Жабче, нямам идея и не мога да намеря много инфо за това до колко е полезно/вредно какаото за деца на 3-4г. За инката четох някъде, че в Унгария я препоръчвали дори след 13 месечна възраст, но пък скоро позната ми каза, че отричали някъде цикорията...Та мнения всякакви, аз не искам да се вманиачават и да пият всеки ден млеко с нескуик. Моите и двамата много обичат Нестле Джуниър с бисквитки Чичи бебе от 1-2 години, но скоро след като им дадох да пробват инка и нескуик и това искат, затова се чудя кое е по добре или зле. Иначе и моите много обичат млекото във всякакви течни форми-айрян, прясно, сухо...

Общи условия

Активация на акаунт