Бебешка близнашка тема XXIII

  • 31 052
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Обичаха киселото мляко в шишето с биберона. Откакто ги махнах не искат и да го помиришат това мляко под никаква форма. Преди да забраменея си хапвах често кисело мляко от кофичката направо, рядко пропусках нощ с поне 2 млека докато ги носих и изведнъж спрях. Наскоро ми се преяде, бяхме заедно и им предложих хич и не го отразиха  Naughty Прясно никога не са харесвали. Но пък редовно искат за вечеря "сиене" (сирене), могат и само това да вечерят. Като купувам кашкавал е винаги едно парче за това което ще правя и едно за помощничките на мама докато го режа/стържа  Laughing

# 91
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Аз давам много малки количества какао. Не съм забелязала да й се отразява превъзбуждащо, пие 2-3 чаши преди заспиване и после спи като пън цяла нощ.  Mr. Green Другата е 10 пъти по-бясна и без да накусва какао.  Laughing Шоколад избягвам да давам, защото буквално полудяват след като са го яли... В Киндер пингуи глазурата е шоколадова, това им е максимума.
Айрянче също обичат. Сирене ядат рядко, кашкавал още по-рядко... Не искат и това си е. Иначе сиренето е най-полезно, съдържа най-много калций. Макар че пък е солено от друга страна.

# 92
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Лятото ми направи впечатление че някак им узряха (ако мога така да се изразя) храносмилателните системи. Малките сами намалиха киселото мляко с което се регулирахме, иначе бяхме с постоянен запек при редовно (веднъж дневно) изхождане и се промениха или казано по-точно нормализираха изхожданията. Тогава проядоха и сирене и кашкавал редовно. То че могат само със сирене на вечеря могат, но за мен не е правилно само това, то им е гарнитура  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 2 483
Момичета, има отличен заместител на какаото, който не съдържа кофеин. Това е брашното от рожков (рожкови/рошков). Опитайте го, дано да го харесат децата ви.

# 94
  • Мнения: 227
A как се държат в градината близнаците ви?
На мен ми казват,че спят на едно легло/иначе се търсели и не искали да лягат/, и единият е побоен от време на време поступва някое и др дете/ различни деца, не знам причина лелките все не са видели или казват ми той просто отиде и го удари Rolling Eyes/, а вкъщи се не става бой без причина newsm78.
Но общо взето били послушни и добри.По послушния/Атанас/ горкия все надран по бузите и ушите го прибирам, а бойния/Георги/ веднъж само е бил одран по бузката Grinning
Лелките казват кой ги дере с имена, виждат но то става за секунди, знам от опит Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 486
A как се държат в градината близнаците ви?
На мен ми казват,че спят на едно легло/иначе се търсели и не искали да лягат/, и единият е побоен от време на време поступва някое и др дете/ различни деца, не знам причина лелките все не са видели или казват ми той просто отиде и го удари Rolling Eyes/, а вкъщи се не става бой без причина newsm78.
Но общо взето били послушни и добри.По послушния/Атанас/ горкия все надран по бузите и ушите го прибирам, а бойния/Георги/ веднъж само е бил одран по бузката Grinning
Лелките казват кой ги дере с имена, виждат но то става за секунди, знам от опит Simple Smile
Нямаме проблеми в градината. Дори когато единият е болен, другият го водя на градина за да ми е по-лесно, а и да не са контактни. Дори бих казала че в дните когато не са заедно много се кефят, защото вниманието е насочено само към единият.

# 96
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Още първия ден вечерта като ги взимах учителката ми сподели че Вали се събудила първа и поискала при сестра си. Тя я предупредила че само днес като за пръв ден на ново място ще и позволи да иде при Миша а от утре всеки само на своето легло. След около месец смениха леглото на едната, че си говорили като са една до друга и пречили на другите деца. На учителките съм казала "Щом смятате че ще е по-добре делете ги, така децата ще са по-самостоятелни". Подозирах че в яслата спят в едно легло от пролетта насам, някъде там и вкъщи отписаха втория креват но не съм питала сестрите децата така бяха спокойни. Гледам ги на масичките за хранене са една до друга а имаха планове да ги делят заради тартора Валя, забранявала на сестра си да яде ако нещо на нея не и харесва. Но май са го преборили това щом няма разместване. До сега само един път е имало удраскана, Валя преди 2 седмици по корема една огромна дълбока драскотина  ooooh! каза ми кое дете го е направило и че госпожата го наказала. Само не разбрах как така на голо по корема е станало, може би като са се преобличали  newsm78 Забравях 2 дни да попитам а после ми се стори безмислено да занимавам със стари работи, според мен е било нещо инцидентно. Всяка неделя вечер правим "бум-бум" (така си остана от бебета рязането с нокторезачката) на ноктите на ръцете и през неделя и на краката. От новородени не са се драли сами а не посягат на дране вкъщи, значи в градината не го виждат (един от доводите да не занимавам късно госпожите). Вкъщи двете се скубят и удрят, най-често Валя удря първа аз не съм ги виждала да посягат обаче на друго дете, дано така си остане  Praynig

# 97
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Спят на различни легла в градината, доста отдалечени едно от друго. В яслата не знам как са спали, не можеха да си кажат тогава. Когато едната е болна, оставям и другата вкъщи, по-лесно ми е така - иначе трябва да я водя и взимам, а и ще домъкне още някой бацил вкъщи. Да не говорим каква драма ще настане ако едната е вкъщи. а другата на градина... Ядат заедно, на една масичка. За заниманията ги разделят учителките и аз съм съгласна.  Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 6 208
Моите спят още от яслата далеч един от друг- госпожите казаха, че много си говорели и пречели на другите деца. Ако има един болен, другият отива на градина. Госпожите казаха, че този при тях пита нон стоп за този у дома. Вкъщи е същото- мамо, а къде е ...? Не са се оплаквали от близнаците, че бият или посягат, но казват, че много се защитават един друг.

# 99
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Това за защитата го има и при нас, колкото и да се драчат една друга винаги се защитават. Сутринта заявих на Михаела че не съм кон да я влача по улицата, да си ходи сама щом не иска да бърза. Веднага бях спряна от Вали, не ми позволи да тръгнем без сестра и  Rolling Eyes

# 100
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Утре за пръв път ще ги разделя в градината. Валя ще е на линия а Миша вкъщи, всичко ми се свива от сега какви ли драми ще ми спретнат  Sad Искам ми се като здрави да стане тази работа, не знам как би го понесло за пръв път болно дете. А повода е стотинката нейде вече в червата на Михаела, вчера я глътна а на снимката беше още в стомаха. Чакам я вече с нетърпение на всяко сядане на гърнето, притеснено ми е да не заседне някъде защото от изброените от лекаря храни е яла само макарони друго не иска и така остана и картофеното пюре и ориза  Confused

# 101
  • София
  • Мнения: 6 208
desitoo, успех и с излизането на стотинката, и с раздялата. При нас по- лесно се получава, ако единият остане у дома с мен, а баща им заведе другия на детска. Ако ги заведа двамата до детската, здравият няма да иска да остане там сам. Иначе това с погълнатите предмети сме го играли с големия батко и то когато стана на ... 21г.  Mr. Green Излезе след 2 дни трепетно очакване.  Tired

# 102
  • Мнения: 2 483
Някой има ли представа дали близнаците ползват предимство при записване на държавна кухня в София?

# 103
  • Мнения: 227
Café con leche Не нямахме предимство за кухнята!Изчакахме си реда, но стана бързо за около 2-3 месеца, като 1 месец беше почивка кухнята/ август/.

# 104
  • София
  • Мнения: 372
Не знам някъде в кухните да има предимство за близнаци, но имай предвид, че в различните квартали са различни кухни с различни правила.

Общи условия

Активация на акаунт