Раждане при д-р Николов от болница Свети Лазар

  • 4 613
  • 14
  •   1
Отговори

Анкета

Как родихте при д-р Николов?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 15 окт 2012, 17:14

  • София
  • Мнения: 1 455
 Здравейте,имам въпрос към всички родили при д-р Николов в болница Свети Лазар, как протече раждането- нормално или секцио? Предварително много ви благодаря  Hug   bouquet

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 455
 Никой ли не е раждал при д-р Николов?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 559
Аз до раждане там не можах да стигна. Записах се там за проследяване на бременност, плановете бяха и да раждам там.  Разболях се, обадих се, да ме насочат как да се лекувам и получих отговор(от д-р Николова много симпатична жена  Twisted Evil ) - "Вземи няколко аспирина и ще се оправиш"  И до ден днешен нямам обяснение за тази случка, естествено нито ги потърсих, нито стъпах там отново... До втората си бременност - за един преглед при "доцент" Томова друга  "много симпатична и компетентна жена" за което съжалих милион пъти. Извинявам се за отклонението, не знам в какво се състои чуденката, като чуя името на тази уж болница ме побиват тръпки. По този причина се почувствах длъжна да споделя, пък макар и не съвсем по темата.

Успех    bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 455
 Mds, радвам се да те срещна и в тази тема  Wink
Благодаря ти, че изрази мнение   bouquet

# 5
  • Мнения: 7 214
Здравейте. Hug
Отговорът ми в анкетата е опция "Друго".Раждала съм общо три пъти, ето и подробности:

Първо раждане- секцио- Майчин дом.
Второ раждане -нормално- Свети Лазар
Трето раждане- секцио- Свети Лазар.

И трите ми бременности бяха следени от д-р Маргарита Бранкова, която горещо препоръчвам. Тя също работи в болницата. Д-р Николов й беше асистент на второто ми/нормално раждане/, други впечатления нямам от него, като изключим няколко визитации след раждането ми. Чувала съм, че е голям професионалист в своята област.

Впечатленията ми от болницата са прекрасни, писала съм в други теми. Нямам никакви забележки нито към лекари, нито към персонал. Да, вярно, скъпичко е, доста хора не ги харесват поради тази причина. Все пак това е въпрос на личен избор и възможности.
Бих родила отново там/ за съжаление приключих с ражданията/ или бих насочила дъщерите си към Свети Лазар.

До втората си бременност - за един преглед при "доцент" Томова друга  "много симпатична и компетентна жена" за което съжалих милион пъти.

д-р Томова е една от най-добрите лекари по фетална морфология. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 455
 Фран Джонсън, много ти благодаря  Hug

# 7
  • Мнения: 419
И двете си дъщери родих там. Никакви забележки: Внимание, професионализъм, условия, хигиена, комфорт. Преди да я открият, докторите - собственици дълго време са работили в Майчин дом.Специализирали са във Франция и Белгия.Останалите доктори са на хонорар, като работят и в държавни болници. Мисля че е ясно, че няма да предложат работа на лаици, които да компрометират клиниката им. Confused
 Първия път беше нормално раждане,  с епидурална анестезия, втория - секцио. И двата пъти всичко беше ОК. Много са внимателни. Можеш да повикаш доктор по всяко време на денонощието ако се наложи /д-р Николови живеят на последния етаж на клиниката/. Бебетата ги носят веднага след раждането при майката. Аз обаче ги помолих първата нощ да го вземат, защото се чувствах много изтощена и имах нужда да поспя. С удоволствие го направиха. Сестрите ми оказваха помощ при кърмене, ставане от леглото, къпеха бебето, мажехо го с крем п/в подсичане...и т.н. Аз често исках да присъствам на тези манипулации. От една страна ми беше кеф, от друга се учех. Винаги се държаха с мен приятелски и времето минаваше много бързо и приятно.Никога не съм чула дълго ревящо бебе, на втората минута някой му се притичваше на помощ Laughing Wink.По всяко време може да си поръчаш вода, сок. Храната също не е за пренебрегване, защото е важна за родилката. Това е.
 Моята голяма дъщеря е вече на 12 год. и е едно от първите бебета родени там. Сега предполагам нещата са още по-добре.С две ръце съм ЗА тази клиника. Peace

# 8
  • Мнения: 7 214
Мнението на juli_ett изцяло съвпада с моето.

Моята голяма дъщеря е вече на 12 год. и е едно от първите бебета родени там. Сега предполагам нещата са още по-добре.С две ръце съм ЗА тази клиника. Peace
Моята малка дъщеря е на 12г., значи сме раждали по едно и също време. Третото ми дете се роди 2007г. и бях настанена в новото крило, където условията са още по-добри.
Храната наистина е чудесна. Всеки ден се предлага меню с ястия, салати, супи и десерти. Всяка родилка сама си избера какво да обядва или вечеря.

Ева, предполагам, че анкетата е важна за теб, но аз все още не съм гласувала, понеже не мога да преценя коя опция да избера:"Друго" или "Първо раждане нормално, второ секцио./съответно за мен са второ и трето, понеже първото ми е в Майчин дом/

# 9
  • София
  • Мнения: 1 455
juli_ett, много ти благодаря   bouquet
Фран Джонсън, ти ми отговори много по- точно и изчерпателно, отколкото която и да е анкета   Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Раждала съм второто си дете през 2004 с планирано секцио.
Бременността ми беше следена от д-р Николова, която ми допада повече като човек.
Нямаше начин да родя нормално поради мои здравословни проблеми и много лошо заклещено положение на детето.
По това време изборът на частни болници беше много по-малък от сегашния и Св. Лазар беше логичен избор.

Избрах да родя там, тъй като първото ми раждане със секцио по спешност в Тина Киркова завърши с много усложнения за мен. Отношението на персонала беше нечовешко. Хигиената практически непозната. Ужасен спомен с гадни последствия. Сега се води добра болница, която бива избирана често, но за съжаление лекарите са същите и не бих стъпила там, освен ако животът ми не зависи от това.
Описах това, за да бъде разбрано защо избрах малък и частен родилен дом.

Операцията в Св. Лазар беше по-сложна от очакваното заради многото сраствания, които имах. С мен се отнасяха позитивно и подкрепящо. Възстанових се много бързо и след 4 нощи в болницата се прибрах и бях в състояние да се грижа за децата и домакинството. В първите часове след раждането почти не ме оставяха сама, а и съпругът ми остана с мен в стаята до вечерта. Имах малко усложнение (спрях да се изчиствам на 7-8 ден), усетих че става нещо, отидох за преглед, успокоиха ме, биха ми инжекция да засили контракциите и не ми поискаха пари.
Доволна съм, че д-р Николова се държа с мен позитивно, обяснява ясно, предупреди ме за рисковете и никога не се отнесе с височайшето снисхождение, демонстрирано често от лекарското съсловие.
Имах силни контракции в началото на седмия месец. Отидохме през нощта, станаха, посрещнаха ме, прегледаха ме, останах 2-3 нощи и почивах повече докато вляза в 9-тия месец.

Имаше една възрастна акушерка, която не беше много адекватна за времето и мястото, но предполагам или не е там или се е наложило да смени манталитета.
Хе-хе, от кога не съм се изявявала в теми за бременности и раждания  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 1 455
 bib.bib, много ти благодаря за изчерпателния отговор   bouquet

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 1 424
раждах в свети лазар декември 2006 със секцио - никакви проблеми. доктор николова ми следеше бремеността, николов го мярках по коридорите, после присъства на самото секцио. всичко мина идеално.
сестрата на мъжа ми ражда там септември 2012 със секцио - и при нея всичко беше ок.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 455
 Adena, благодаря ти за споделеното мнение   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт