6ти ден от раждането, а кърма няма

  • 2 829
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 300
А защо не пробваш със силиконово зърно, ако са ти хлътнали зърната? Мисля, че доста момичета кърмят успешно така.

# 16
  • Мнения: 1 630
Не са ми хлътнали зърната, имам много хубави зърна (че и скромна даже  Whistling Mr. Green ), но днес пробвах с протектори и болката беше значително по- малка, дано това е решението  Hug Hug Направо видях светлина в тунела. Благодаря ви за съветите, момичета  bouquet 

# 17
  • Мнения: 513
Не мога да помогна, но ще споделя, че първите две седмици и мен много ме болеше, докато кърмех. Не стига, че ми бяха  разранени зърната, а и първите минути при засукване ми идаваше да вия от болка. Моите зърна са малко плоски и може и това да е оказало влияние. Постепенно всичко отмина, вече 4 месеца се кърмим, дохранвана е само веднъж още в родилния дом.

# 18
  • Мнения: 205
Delight31, махни бибероната докато не е късно. Още повече е прекалено малко детето и може да започне да бърка гърдата и бибероната.На толкова малко бебе не е хубаво да се дава биберон и даже да се храни с шише. Ние в момента отказваме биберон,направо гърдите ми не ги чувствам.Моят опит с биберон е следният. Насила я научих, беше по-голяма от твоето бебе. От там нататък започна да ми качва по-малко килограми,а ми качваше хубаво и бях с хиперлактация. Кърмата взе да ми намалява. И когато започнах да я захранвам още повече. Сега 3ти ден сме без биберон. Не мога да ти опиша каква е нервна,а тя е супер спокойно бебе. Обаче още на втория ден напълних циците! Тъй,че не си създавай сама проблеми. Виждам,че искаш да си кърмиш бебчето. Не ти трябва бибреон, нито хранене с шише. Давай да суче колкото може по-често и няма да имаш проблеми.Колкото повече суче,толкова повече мляко ще произвеждаш ти. На поискване я кърми най-добре. В началото и като има скок в растежа може да ти иска и през час понякога. Не се тревожи,после няма да е така. Успех с кърменето и спокойно бебче Hug Да сте живи и здрави.

# 19
  • Мнения: 1 630
kotence777 благодаря за съветите, от 4 дена вече само се кърмим, като че ли болката понамаля, ползвам протектор, който ще махна веднага щом спре да ме боли.  Hug Знам, че  и силиконово зърно също не се препоръчва, но без него повече от 5 минути не издържах, а сега почти няма болка. И има и кърма  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 205
kotence777 благодаря за съветите, от 4 дена вече само се кърмим, като че ли болката понамаля, ползвам протектор, който ще махна веднага щом спре да ме боли.  Hug Знам, че  и силиконово зърно също не се препоръчва, но без него повече от 5 минути не издържах, а сега почти няма болка. И има и кърма  Heart Eyes
Не мила,не говоря за силиконов протектор, говоря за биберон.Биберон за смучене и биберон за хранене с шише.  С биберона удоволетворяваш инстинкта на бебето да суче и то суче по-рядко. Гърдите не се стимулират достатъчно и кърмата намалява. Освен това се получава объркване при много малките бебета защото смученето на биберона,храненето от шише и сукането от гърда става по различен начин. Искам да ти кажа да не дохранваш с шише и да не даваш биберон. Кърма ще имаш достатъчно ако детето си суче на поискване. Ние с моята кукла вече 3ти ден сме без биберон и направо ми разказа играта снощи. Понеже е свикнала да суче биберон и нещо да й е в устата през цялото време,сега ми се е лепнала като пиявица. Даже когато се накърмим и не е гладна пак иска гърдата и си играе с зърното както с бибероната преди. И като й махна гърдата са едни нерви,плакане, а преди никога не е била такава. Така,че преди да ти е свикнала го махни биберона да не береш ядове като мен. Не ти трябва такова нещо. За силиконово зърно (протектор) не би трябвало да има проблем,не съм ползвала, но ако ти помага, ползвай си го. Аз в началото опитах и не успях с него,но пък ми мина раздразнението на гърдите и нямам вече нужда. Ако детето ти няма физически проблем и суче правилно,не би трябвало да те боли и ще мине раздразнението. Виж дали засуква правилно.
Не ръзбрах детето има ли къса юздичка или не? Ето ти един много хубав сайт за кърменето http://xedra.wordpress.com/2012/04/16/tongue-tie/ Можеш да почетеш за юздичката. Отделно във форума има библиотека с много информация за кърменето. Ние от началото си се кърмехме добре, докато не дадох биберон. При мен ми обясняваха много в родилното сестрите, после и в нас на посещение всички сестри им задавах въпроси,та ми обясниха и показаха. И така. Успех и прегръдки на бебче Hug
П.П. Още сайтове http://missby.wordpress.com/qa/
http://lalechebg.com/
Можеш да направиш консултация предполагам. Даже най-добре,според мен. Да те видят как кърмиш,как засуква детето квалифицирани хора.Да ти покажат нагледно си е по-добре от суха теория. Ние скоро пак ще ходим май ако продължава така. И виж пак библиотеката към форума. Много е обширна и хубава.

Последна редакция: пн, 15 окт 2012, 13:03 от kotence777

# 21
  • Мнения: 1 630
да, разбрах какво имаш предвид- аз шишето и биберона съм ги махнала вече от 4-5 дена. Просто бавно ми дойде кърмата и се наложи в началото по- дълго да ползваме шише, но свърши вече. Тя малката не прави проблем със сукането. Доста е едра- роди се 4300 гр., което ме кара да мисля, че е по- силничка в сукането и от там може да ме боли. даже и протектора не й пречи. Смуче здраво  Party Иначе й гледах юздичката- до колкото виждам си е добре, не е къса, но в сряда сме при доки и той ще каже най добре. От днес даже дясната гърда вече не ме боли, остана малко болка в лявата, но мисля че и тя ще изчезне, защото като като че ли почна да намаля. Ама това с кърмата си беше кофти- родих със секцио и 5ти,6ти, 7ми ден няма и няма, зор ти казвам, капчици само, знам че това е коластра ама дните минаваха, а друго нямаше. Чааак към 9тия, 10тия ден текна  Party Party, тъкмо бях на път да се откажа  ooooh! Сега се чудя как да разбера, че малката изсуква всичко от гърдата - държа я по около 20-30 минути на гърда. Не знам не е ли момент вече и аз помпа  newsm78 Иначе гърдите ми не са напрегнати, не тежат.  newsm78 

# 22
  • Мнения: 205
Браво бе! Голямо бебче! И моята беше 4150 при раждането. За това ли беше секцио? Имам приятелка акушерка, казва че ако бях в България директно щеше да е секцио. Слава Богу не се стигна до там при мен. И да, големите бебета имат сили и сучат доста силно. Нали знаеш как се маха от гърдата? Сега се сетих,че и това може да те разрани. С пръстчето вкарваш в ъгъла на устата да се освободи вакуума и тогава дърпаш от гърдата. И мен в началото болеше, въпреки че правилно си засукваше. Всичко ще се нареди Hug Ще видиш. Много ще е хубаво да те види консултант по кърмене, те си разбират най-много. Хайде пиши пак като ви види лекар. Да видим какво ти е казал. Само не ги слушай лекарите по график да кърмиш или да "почивате" вечер,че тогава наистина ще ти намалее кърмата. Успех Hug
П.П. За кога да смениш гърдата гледай бебето,не часовника. Всяко бебе суче различно бързо. Моята още от началото сучеше по 15мин, 20 макс. Сега за 5 мин и ме източва. Като суче то се усеща как преглъща. Движението на челюстта, устата като е широко отворена се вижда и чува как преглъща. Ако не ти е довършила първата гърда й я преместиш на другата ще получава само по-рядко предно мляко и може да не качва добре и акито да е зеленикаво. Тя предкърмата е вместо вода.На моята бебка не съм й давала вода почти до 6ти месец,чак сега започнах от чашка да я уча да пие,като захранвам.

Последна редакция: пн, 15 окт 2012, 16:05 от kotence777

# 23
  • Мнения: 1 630
Ами, имаше и други показания за секцио, но да, също и големината на плода. Но не се оплаквам- мина бързо и се възстанових по учебник. Знам как се маха от гърдата ама със силиконовото зърно стигаме до момента, в който тя сама пуска - преди заради болката не издържах. То при мен проблемът не е кожата на зърната- мажа се, нямам рагади или рани. Просто много стиска малката и си чувствам зърната като натъртени. Това до днес де- дясното вече не боли, а лявото значително по- малко боли.  Party Не кърмя по график- просто преди засичах време, белким издържа някакъв минимум време, ама иначе си се кърмим когато поиска. И наистина явно кърмата се засили, защото чувам вече едни голеееееееми гълтоци на всяко дърпане  Mr. Green
Благодаря, котенце, много ми помагаш  Hug Hug  bouquet  

# 24
  • Мнения: 205
Ами, имаше и други показания за секцио, но да, също и големината на плода. Но не се оплаквам- мина бързо и се възстанових по учебник. Знам как се маха от гърдата ама със силиконовото зърно стигаме до момента, в който тя сама пуска - преди заради болката не издържах. То при мен проблемът не е кожата на зърната- мажа се, нямам рагади или рани. Просто много стиска малката и си чувствам зърната като натъртени. Това до днес де- дясното вече не боли, а лявото значително по- малко боли.  Party Не кърмя по график- просто преди засичах време, белким издържа някакъв минимум време, ама иначе си се кърмим когато поиска. И наистина явно кърмата се засили, защото чувам вече едни голеееееееми гълтоци на всяко дърпане  Mr. Green
Благодаря, котенце, много ми помагаш  Hug Hug  bouquet  
Браво. Страхотна мама си! Hug Всичко ще се нареди. В началото е така. Хайде,ако нещо,ние сме насреща Hug

# 25
  • Мнения: 7
Извинявам се, не съм прочела всички отговори но да помогна, ако мога.
Моята кърма се увеличи към 15я ден някъде. До тогава имах по 40, 50 гр и дохранвах през целия 1ви месец. Използвай кремове за болезнени зърна: AVENT, LANSINOH или ГАРМАСТАН /той е с отмиване/. Използвах и помпата на Авент до 3ти месец се стимулирах с нея почти след всяко кърмене. И сега ползвам крем за зърна, кърмя успешно. В началото е доста трудно, но при мен след 3тия месец нещата потръгнаха, бебето засука по-добре и нещата се улесниха. Не се отказвай от кърменето, бебетата са щастливи много като сучат, сега при никненето на зъбки им е много полезно, просто ... кърмата е нещо прекрасно. С течение на времето и на теб ще ти стане приятно, гарантирам.

# 26
  • Мнения: 1 630
@User, kotence777, благодаря ви за отзивчивостта, вече при нас всичко е наред, кърмим се редовно и няма болка, и кърма има бол  Party

# 27
  • Мнения: 74
Подкрепям с две ръце всяка дума на @User... Всичко се нормализира с времето, началото на кърменето не винаги е лесно, но пък проблемите бързо се забравят и много скоро мама и бебче се радват на уникалните моменти на кърменето. Моето момченце не засукваше правилно, захапваше само зърното, а аз не се бях информирала достатъчно за това преди да родя,признавам си. Много  ми помогна консултантката по кърмене, с която се свързах ( Олга, Благодаря ти! Hug ) , но за съжаление раните вече бяха на лице , а болките нетърпими, едва се обличах, даже от въздуха ме болеше ,а какво оставаше докато сучеше бебчо. Въпреки всичко реших, че ще кърмя и вярвах, че правя най-доброто за него, това много ми помогна. Истината е ,че раните ми заздравяха много бавно, вероятно и заради честото кърмене,а използвах какви ли не прехвалени кремове... но постепенно всичко се нормализира, кърмех без да ме боли, а бебчето ми беше здраво и щастливо,  нямаше колики и си спинкаше спокойно вечер. Не твърдя,че кърменето на поискване е причината за това, но все пак със сигурност помага Simple Smile Кърмим се успешно вече 1г и 1м, вече само за приспиване по два/ три пъти на ден, но и сега ползите от кърменето при никненето на зъбките , при боледуване/неразположение / трудно заспиване и т.н. за мен са неоспорими.
Успех и от мен, да си отгледаш едно голямо и усмихнато кърмаче  Hug

Общи условия

Активация на акаунт