За дъъългото кърмене и моралната подкрепа...

  • 925
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
И аз съм пълен непукист относно мнението и не/подкрепата на другите за кърменето.  Mr. Green Crossing Arms
Стига ми да зная, че правя правилното за малката, а и за себе си. Съпругът ми ме подкрепя по принцип, но и дори да не беше много в час, нямаше да повлияе на убежденията ми.  Laughing

А Мариела е такава пристрастена Цоцла, че като сме заедно в уикендите, и във времето, когато се върна от работа, само гледа да ме докопа и да се закачи като маймунче.  Mr. Green
А аз си умирам от кеф да си я гушкам и да си я кърмя...Това време, тези моменти гледам да изживявам напълно, докрай, с наслада, защото като отлетят един ден сигурно ще ми липсват, уникални са.

# 16
  • Мнения: 854
За мен винаги е била от значение подкрепата на мъжа ми Simple Smile Майка ми и баба ми също ме подкрепят, което ми спестява излишни нерви Sunglasses Другите грам не ме интересуват Crossing Arms Не разправям наляво и надясно, че кърмя още, само ако искам да окуража някоя мама да кърми споделям опит. Абе, изобщо тези дни си дадох сметка, че съм станала и аз една сектантка, не си е работа ooooh! А преди година и половина се шашках, че хората кърмят след годинката Laughing

# 17
  • Мнения: 3 550
Досега съм получавала само подкрепа - от близките си, от непознати, от форума. Не знам обаче как ще е положението след годинката. Аз отсега подготвям родата с "Кърмене до първи клас ..... или до абитуриентската ......... или до сватбата. После го поема жена му!" Съпругът ми хич не е въодушевен от идеята ми за ходещо кърмаче на плажа идното лято, но се надявам до тогава да промени мнението си. Пък и да не го промени, то в тая работа какво ли зависи от него?!

# 18
  • Мнения: 6 206
Аз също съм от непукистите и понеже около мен си ме знаят си спестяват коментарите....
Обаче на мен вече яко ми е писнало това кърмене. Още от една година исках да отбивам, няма, и дума не дава да се отвори по темата.
Така че който му е приятно, да си кърми, нооо колкото повече се отлага отбиването, толкова повече мисия невъзможна ми се струва.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 686
И мен всички роднини много ме подкрепят, особено мъжът ми. Даже винаги, когато детето нещо е нервно или неспокойно (без да е гладно) той е този, който предлага да му дам да суче. Свекърва ми също ме подкрепя, включително и за това, че исках бебето ми 6 месеца да е само на кърма.

Етърва ми е тази, с която по принцип чудесно се разбираме, но тя смята, че да се кърми след 1 годинка не било хубаво. Тя на такава възраст си е отбила и двете деца и предполагам, че и бебата като направи толкова ще почне да подпитва няма ли да отбивам (е, надявам се дотогава да продължаваме да си се кърмим).

Иначе едни по-стари приятели преди 2-3 месеца ме питаха: Ама ти още ли кърмиш? Това "още" много често го чувах.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
На мен ми стига, че половинката ми е опора, останалите не ме интересуват.
Дежурният ми лаф е, че ще кърмя, докато си поиска бира и пържолки  Mr. Green
Ама па ха, толкоз ли нямат какво да правят, че за моите цици са се загрижили  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 4 381
Днес отивам до службата и научавам, че още една колежка е бременна. Пита ме до кога съм кърмила, а аз с усмивка отговорих: "Продължаваме". Много се кефя на физиономиите след този отговор. Веднага започнаха да валят някакви констатации, но напоследък ги отрязвам с времето на естествено отбиване 2-7 години и приключвам въпроса.
Вече не ми пука кой ме подкрепя и кой не. За мен е важно с момата да се "разбираме" и таткото да е до нас.
Това за бирата ми хареса Laughing

# 22
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами не знам, аз съм голям противник на дългото кърмене и ми се струва излишен екстремизъм, ама като гледам, че скоро и аз ще съм в горната категория...  ooooh! 

# 23
  • Мнения: 2 784
Ами не знам, аз съм голям противник на дългото кърмене и ми се струва излишен екстремизъм, ама като гледам, че скоро и аз ще съм в горната категория...  ooooh! 
И аз- умиране има, отърване нЕма... Mr. GreenНо ме вбесява отношението на най-близките ми и като знам какъв инат съм, може напук да кърмя до 1 клас. Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 3 926
ДЕМЕТРА, фен съм ти Hug Ще се поуча от примера, само стискам палци да не са еднополови, че горкият ми мъж с четири жени и женска котка hahaha
Иначе по темата аз все още спадам в категорията на "Обираща овации" или "Късметлийка" Wink Стискам си палци да стигна до заветната "Извратена" или "Сексуално обременяваща" Mr. Green Не ми пречи кърменето, още повече, че в сряда бях и на бар (щото мама е вкъщи Grinning ) и явно и да се забавлявам няма да ми пречи... пък и да ми пречи, все до бала ще устискам Mr. Green Laughing

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз най-много се кефех на педиатърката ми. Като ходехме на консултации и тя на всички разправяше: "Ето вижте те още се кърмят, много е хубаво това!" и още от тоя род.
 Като минахме 10м повечето ми приятелки  ме бъзикаха, че съм станала дойна крава и тн. Не съм обръщала внимание. Слава богу имах подкрепата на близките ми. Още съжалявам, че Георги категорично отказа кърменето на година и нещо.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Кърмили, не кърмили, кърмени, некърмени не мисля че има някаква зависимост това с отношението им към продължителността, поне по мои наблюдения. Всичко си е до човек и до отвореност към нови мнения, колкото и радикални да ти се струват в първия момент.

Не знам...мен никой не ме гледа укорително, камо ли да ми подхвърлят разни забележки или подигравки, явно не смеят Rolling Eyes
Щото като си отворя устата и те забравят какво са искали да ми кажат newsm48

Плодородна, да ти имам хумора...и мъжа, че моя не ще трето Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт