ПЪРВОКЛАСНИЦИ набор 2005 г. - Тема 12

  • 27 924
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 11 703
Понеже вече сме на 49-та страница, бих искала да предложа следващата тема да е със заглавие "Първокласници", без допълнението "набор 2005" или да се добави и 2006, ако държите на набора.
В началото имаше доста майки на шестгодишни първокласници, но се изгубиха. Няма смисъл (а мисля, че и няма да позволят) да има две дублиращи се теми, в които майки на първокласници споделят общите си вълнения.  Hug


А коя е другата тема за първокласници т.е. коя е дублиращата тема?На мен ми харесва това заглавие,особено написано с едър шрифт,отдалеч го разпознавам  Mr. Green.Та в този ред на мисли предпочитам заглавието така да си остане.
По останалите въпроси ще пиша утре на свежа глава.

# 736
  • Мнения: 8 242
Все ми е тая кой набор са - важното е, че са 1 клас, но и аз предпочитам в заглавието да няма набор - като номерирана реколта ми изглежда Laughing
Вчера екскурзията е била доста интересно за дребния - даже ми разказа  Crazy. което рядко се случва... че и на баща си после пак разказваше.
Домашните ги пишем за около час - общо по БГ и математика. Обикновено му давам още няколко реда елементи/букви и допълваме с някое кратко изречение (той предпочита да пише думи и не му секвам ентусиазма - по-смислено му било  Laughing).
За стаята - има стая от 4 годишен, до тогава спеше при мен  Blush .. после започна да си спи в стаята на периоди - понякога там, понякога при нас с баща му.. Но откак се роди сестра му спи с баща си Simple Smile Не настоявам да спи сам - когато иска го прави, не ми и пречи Simple Smile Иначе стаята е за игра и домашни  Sunglasses
За допълните занимания - не си пада особено. В момента ходи на народни танци, да видим до кога, че всичко му омръзва за месец-два  ooooh! - ходил е на спортна гимнастика, карате, плуване, катерене... и след 10тина ходения отсича - ми то всичко е едно и също  Tired и не иска повече да ходи. Не го насилвам - като поиска пак (някои от изброените сме ги повтаряли  Crazy).
Телефон - има от Коледа, но не го давам в училище, не го и иска. А и на обяд го взимам - кога да ми звъни  Crazy
Приятелчета - има от предучилищната и нови си намери Simple Smile На повечето момичета не им знае имената още Mr. Green

# 737
  • Мнения: 336
Моят син също беше впечатлен от екскурзията вчера - разказваше ентусиазирано на всеки, склонен да го изслуша  Mr. Green А иначе не е от най-споделящите... Ако питам - разказва за училище, но трябва да задавам въпроси.
Аз давам допълнителни упражнения - предимно свързани букви или думи от буквите, които вече знае. Писането определено не му е любимо... Но пък математиката му е "почивка" от писането  Laughing
За допълнителните занимания - записах го на футбол, но определено няма да стане футболист... За този спорт трябва да е по-напорист, а той все е избутан далече от топката. Сега съм в размисъл дали да продължи след края на месеца или да сменяме заниманието. Май ще е по-подходящ някой индивидуален спорт.
А за спането - спят в една стая с баткото откакто малкият стана на 1 година. Говориха си, закачаха се, но тъй като вече малкият си ляга по-рано заради училището, тези неща се прекратиха от самосебе си.
В класа са 13 деца от групата от детската градина, така че винаги е имал приятели около себе си. Но веднага си намери и нови Simple Smile Преди десетина дни си беше поканил гости и едно от момченцата беше дете от класа, което не е било от тяхната ДГ. Весело си поиграха  Mr. Green Като го взимам от занималня виждам, че си играят почти всички момчета от класа заедно, не се делят на групи. Е, момичетата са отделно, те не са склонни да ритат топка Wink Все още не знае имената на някои момичета...

# 738
  • Мнения: 11 818
Заповядайте в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684065.new#new  Hug

# 739
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Just...a woman, няма друга тема, не би и трябвало да има. Всички мами на първокласници е добре да пишат на едно място, в темата за първокласници, без значение дали са набор 2005 или 2006.  Peace

Сиси, благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт