ПЪРВОКЛАСНИЦИ набор 2005 г. - Тема 12

  • 30 364
  • 739
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 47 991
Тарталета - това в поста над твоя ли? защото и ние сме по него, съвсем бяла и хубава е хартията, няма проблем с моливите.... не е някакъв лукс хартия, но чак някакви проблеми не виждам с нея.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 466
Зла гад, какви застраховки ще правите? задължителни ли са?
Просто ми стана ми любопитно. Не се бях замислила дали имат някакъв тип застраховка децата в училището?

# 272
  • Мнения: 88
Зла гад, какви застраховки ще правите? задължителни ли са?
Просто ми стана ми любопитно. Не се бях замислила дали имат някакъв тип застраховка децата в училището?


Аз бях писала някъде по- назад, че както и в детската така и в училище е задължително децата да имат застраховка злополука, без която учителите нямат право да ги извеждат извън училище- на екскурзия, театър....

# 273
  • София
  • Мнения: 12 170
И ние ще имаме застраховка.Сумата ще бъде взета от касата на класа.

# 274
  • София
  • Мнения: 1 466
Честно да ви кажа, нещо започвам да се разочаровам. Очаквах съвсем друг тип комуникация с учителите. Имам усещането, че буквално бягат от каквато и да било инициатива освен задължителната. Чакаме всичко да се спусне "свише" разбирайте директора......Оше стоят информациите за приема до вратата на класната стая.
Оф, както и да е. Дано нещата се променят с течение на времето.[/color]

Имайте предвид, че в момента има 25 деца, които за първи път стъпват на училище. Шашнати, изплашени, неориентирани. Всичко за тях е ново. И задачата на учителката те да ги събере и да ги приобщи. Просто не остава време за нищо друго. Постепенно всичко ще си дойде на мястото и ще се вмъкнат и други неща.

Зла Вещичке, благодаря за подкрепата! Искрено се надявам да е така, но виждайки безучастните погледи на госпожите ми става някак болно. Все едно се натрапваме с въпросите си или желанието ни да направим поне средата за децата си по-добра. Отговорът им на почти всички наши предложения е или" не може" или "знаете ли колко е трудно" или "ми ръководството ако разреши" ...... Rolling Eyes newsm78

Благодаря за разясеннието за застраховките! При нас никой нищо не е споменал за сега?!

# 275
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Зла гад, какви застраховки ще правите? задължителни ли са?
Просто ми стана ми любопитно. Не се бях замислила дали имат някакъв тип застраховка децата в училището?


Задължителна е, сключва се от цялото училище. Миналогодишната при нас изтича в края на този месец и когато застрахователя даде цена за тази година, ще знаем по колко пари ще се паднат на дете. казаха около 2-3лв. не повече.

# 276
  • София
  • Мнения: 4 312
И на нас никой не ни е споменавал за застраховки newsm78. Добре, че е форума, че да научавам разни неща, че ако чакам някой да ни информира, ще си остана с чакането Whistling.

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 301

Честно да ви кажа, нещо започвам да се разочаровам. Очаквах съвсем друг тип комуникация с учителите. Имам усещането, че буквално бягат от каквато и да било инициатива освен задължителната. Чакаме всичко да се спусне "свише" разбирайте директора......Оше стоят информациите за приема до вратата на класната стая.
Оф, както и да е. Дано нещата се променят с течение на времето.[/color]

И моето усещане е подобно, чудя се аз ли имам по-различни очаквания, или просто системата работи по друг начин. За разлика от ДГ, където разговаряхме с учителките ежедневно, контактът сега като че ли липсва. Старая се да не досаждам, избягвам безразборното разпитване, но адски ми тежи, че като че ли губя представа за това какво се случва ТАМ... Може би тези от вас, които имате по-големи деца, или пък учителите сред вас ще кажат - нормално ли е това с дни да не се срещаш с учителката на детето или пък да чуваш само: Всичко е наред, не се тревожете!

 Простете, ама ме е налегнало тягостно настроение нещо...

# 278
  • София
  • Мнения: 954
Помагалото  за безопасност на движението  на "РИВА "  струва  5 лв. Застраховката злополука  при  нас е 2,30 лв. ,но  това са малките  суми  дето се казва  ......големите  по  нагоре  ги бях описала за какво  са .  При нас  са събрани по 100 лв. на дете и всички помагала ,учебници по английски и т.н.  ги закупуват  общо от тази сума .  Отделно от  тези сто лева платихме само  театъра 30 лв. годишно или  15 на срок (това било за  улеснение  ooooh!).

# 279
  • Варна, България
  • Мнения: 758
И ние ще имаме застраховка.Сумата ще бъде взета от касата на класа.

Аз съм касиер на класа и още преди 2 седмици госпожата поиска от мен сумата от 2.20 лв. на дете (общо 52.80 лв.) за застраховките.
Не знам дали е информирала другите родители за това - вероятно не, но застраховките са направени.


Честно да ви кажа, нещо започвам да се разочаровам. Очаквах съвсем друг тип комуникация с учителите. Имам усещането, че буквално бягат от каквато и да било инициатива освен задължителната. Чакаме всичко да се спусне "свише" разбирайте директора......Оше стоят информациите за приема до вратата на класната стая.
Оф, както и да е. Дано нещата се променят с течение на времето.[/color]

И моето усещане е подобно, чудя се аз ли имам по-различни очаквания, или просто системата работи по друг начин. За разлика от ДГ, където разговаряхме с учителките ежедневно, контактът сега като че ли липсва. Старая се да не досаждам, избягвам безразборното разпитване, но адски ми тежи, че като че ли губя представа за това какво се случва ТАМ... Може би тези от вас, които имате по-големи деца, или пък учителите сред вас ще кажат - нормално ли е това с дни да не се срещаш с учителката на детето или пък да чуваш само: Всичко е наред, не се тревожете!

 Простете, ама ме е налегнало тягостно настроение нещо...
И аз сутрин бързам за работа като го оставям, следобед е на частна занималня и почти нямам контакт с учителката. Дори мисля тези дни да й звънна по телефона и да я питам какво как се случва. Питам сина ми и той ми казва, че всичко е наред.

# 280
  • София
  • Мнения: 8 832
На нас ни взеха парите за застраховка на първата родителска среща - 2 лв. на дете.

# 281
  • Мнения: 1 878
Г-жите в у.ще са определено различни от тези в детските градини, но така и трябва, децата няма как да стант големи и самостоятелни ако вечно са обгрижвани като бебета, контакт с госпожата при нас става при поискване  Mr. Green ако има въпрос връщам малчо да я повика и питам, ако не питам него и той засега се справя с информирането ми.
По принцип няма и какво още толкова да ни казват, почакайте до следващата родителска среща тогава .............кой не слушал, кой бърборел, кой си играел в час и .............наистина още е прекалено рано за обратната връзка, тя и г-жата още опознава децата, а и те се държат прилично и се стараят, като се поопознаят и поотпуснат ще се натрупат и теми за разговор с учителите  Mr. Green.

# 282
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 387
По повод на обратната връзка - при нас всеки четвъртък има "Втори час на класа". Госпожата идва в 7:30 и до 8:20 всеки родител може да отиде и да получи информация за детето си или да попита каквото е необходимо.

# 283
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 29 878
По повод на обратната връзка - при нас всеки четвъртък има "Втори час на класа". Госпожата идва в 7:30 и до 8:20 всеки родител може да отиде и да получи информация за детето си или да попита каквото е необходимо.

И ние имаме подобен час, но той е в понеделник. Отделно обаче получавам достатъчна информация от госпожата в занималнята. Час на класния ни се пада пети час във вторник, а в петък дори са с четири часа. Какви са тези 6-ти часове newsm78

Днес си принтирах задачите от Коледните математически състезания. Трябва да потърся и направя същото с Великденските. Я кажете тук - http://math-bg.com/wp-content/uploads/2010/01/KMS06_U_R_1.pdf, 8 задача. Според мен трябва сборът от двете съседни да дава горното, и така до върха, но така ли е? Blush

# 284
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
При нас, принципно, който има желание, не е проблем да влезе при госпожата и да поговори с нея. Следобед като взимаме децата, следобедната госпожа дава най-подробна информация кой как се справя, слуша ли, как усвоява материала. Иначе колкото по-нагоре, толкова повече се губи комуникацията учител-родител и преминава към вида учител-ученик-родител. В никакъв случай детската градина и отношенията между родители и учители там, не може да се сравнява с училището.
Донякъде точно затова съм доволна, че не съм давала детето на градина. Нито е асоциална, нито непослушна и се оказа, че на градинските деца им е много по-трудно да се адаптират, отколкото на моето дете, което отиде с нагласата, че ще бъде ученичка, че ще стои на чина по време на часовете, че ще мълчи и ще вдига ръка когато госпожата пита, а тя знае отговора. За родителите с едно дете също е трудно да се откажат да влизат в класната стая и да събличат и обслужват децата, да вадят учебници и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт