Минимална работна заплата по региони

  • 6 365
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 288
страхотна, я помисли къде е ситуиран едрият бизнес у нас. Доста голяма част е извън столицата, че има и в малки и средни населени места. А и държавата веднага ще се втурне ентусиазирано да строи инфраструктура дотам, като чуе за размера на инвестицията. Примери бол.

# 16
  • Мнения: 8 567
Ми то ще е нужно да се диференцира и принудителното изпълнение в зависимост от местоживеенето на длъжника.  Rolling Eyes /чл.446, ал.1 ГПК/, обезщетения по КТ /чл.218, ал.1, чл.245- гарантираното изпълнение на задължението за изплащане на заплатата/, престъпление по НК- един във Видин ще е престъпник, а друг, в София- не - чл.218б НК, да речем, минималната издръжка по СК ще е по региони, гарантираните вземания на работници и служители по специалния закон, помощта на майките студентки по чл.8в от ЗСПД. Просто ми стана интересно.


Че какво му е лошото, видя се, че Швейцария на Балканите няма да ставаме, та поне Америка. Joy



# 17
  • Мнения: 24 467
Ами да казват по- навреме къде фалшивата ми данъчна декларация ще ми носи най- малко негативи и да се пиша жителка в съответния район тутакси.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 904
Добре, права си, но той си е бил там и преди тази малоумна идея, и рафинерията си е в Бургас от сума ти години, и мините са си там където са по други причини, за това се сещам сега ма правителството не се е засилило да оправя инфраструктурата по тия причини, но не се сещам нов бизнес с изключение на завода за автомобили в Ловеч да е направен някъде по далеч от столицата.

# 19
  • Мнения: 24 467
А, тъкмо споменахте, скъсаха ли се вече от работа в тоя завод в Ловеч?
Забогатяха тез ловчанлии, ей.

# 20
  • Мнения: 10 547
Идеята е повече от чудесна! Вече официално можем да закрием България, обявявайки София за град-държава.

# 21
  • Мнения: 904
Не знам ама като им видяхме качеството на автомобилите съотнесено с цената която няма нищо общо с гръмките реклами, не вярвам да има много засилили се да си купят от тях.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 768
E, той завода си е в Ловеч още от Татово време. Там се сглобяваше Москвич-Алеко.

# 23
  • Мнения: 8 567
Идеята е повече от чудесна! Вече официално можем да закрием България, обявявайки София за град-държава.

Не става, нали администрацията пък няма да  е в София. Thinking

Ами да казват по- навреме къде фалшивата ми данъчна декларация ще ми носи най- малко негативи и да се пиша жителка в съответния район тутакси.  Simple Smile

Аз за  помощите, помощите се вълнувам....тях няма ли да ги дават съобразно мин.работна заплата, че да знам къде ще се изсипе всичкото циганин?

# 24
  • Мнения: 2 510
Някой знае ли какво се изчислява от минималната работна заплата?
Тя е и необлагаем минимум.
Това ще бъде голям удар за работещите на минимална заплата. Такива в бедните райони има не малко.

# 25
  • Мнения: 10 547
Идеята е повече от чудесна! Вече официално можем да закрием България, обявявайки София за град-държава.

Не става, нали администрацията пък няма да  е в София. Thinking

И администрацията ще мигрира към областта с най-висока МРЗ. На кой му пука и най-вече кой разбира нещо от данъци?

# 26
  • Мнения: 646
http://news.ibox.bg/news/id_46469138
 
За мен освен по-високи цени на имоти, наеми и никои от местните данъци, разлика няма дали живееш в голям град или в малко градче.

А фактора транспорт отчиташ ли? А цените по заведенията? Липсата на места в детските градини, цените на детегледачките?
И още много мога да изброя, но не си кривете душата - едно е 1000 лв. в София, друго - в Павликени (примерно).

Иначе по темата - смешна е идеята не само за мин. заплата по региони, но и за минимална заплата изобщо. Все едно няма редица примери за осигуровки на 1/2 работен ден, а реална работа - много повече. И къде отиде минималната заплата???

Съвсем в други насоки трябва да са насочени усилията на управляващите, но тъкмо защото става дума за "усилия", няма да им се получи.

Идеята е повече от чудесна! Вече официално можем да закрием България, обявявайки София за град-държава.

Да бе! И като стане минималната заплата в София 350 лв. всички точно заради това ще припнат към София. Защото с мин заплата и без жилище някак трудно се живее...

Някой знае ли какво се изчислява от минималната работна заплата?
Тя е и необлагаем минимум.


Глупости! Минималната работна заплата се облага и с осигуровки и с десятък.

# 27
  • Мнения: 24 467
Те в Павликени все за по хиляда работят. И това е минималната, останалото от там- нагоре почва.

# 28
  • Мнения: 646
Те в Павликени все за по хиляда работят. И това е минималната, останалото от там- нагоре почва.

Това понеже някой сравняваше работата на учителките в София и Видин.
Аз пък сравнявам стандарта на живот. Цифрите не претендират за достоверност.

# 29
  • Мнения: 10 547
Именно, тинки, точно заради това ще дойдат. И сега заради това идват, ако и да живеят в дупки, по десет, децата им ходят в детски клубове вместо на градини и пр. и го правят за па-ри.
Btw, заплатите в София са трагично ниски на фона на наложения стандарт в града.

Общи условия

Активация на акаунт