Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Добро утро на всички! Олеле, докъто се наканя да вляза и цяла тема сте изписали. Добре дошли на всички нови мами, наистина много Телчета и Близначета.

В края на месеца съм на БХС, но ми се иска да направя и фетална морфология между 11 и 13 седмица. Още не съм си записала час, но смятам в да го направя днес или утре в Селена.

# 31
  • Мнения: 173
Здравейте момичета.Anum, благодарим за новата тема и се надявам да си вече по-добре Hug Praynig
Аз напоследък имам и сутрин и вечер гадене, но повръщам само вечер и то като хапна( не се тъпча и ям по-бавно, но пак ми става лошо).Ям от всичко и не се лишавам , старая се да наблягам на плодове и зеленчуци, мляко, сирен, хапвам и по малко сладко, но по-малко от по-рано.Хапвам бая тестено , защото от солети и сухари ми олеква гаденето.Хапвам си да си призная и понякога мръвки, много ми се ядат салами кремвирши, но четох, че не са препоръчителни, ама хапвам и бекон понякога.Гледам всичко да  е много добре измито и сготвено.За болките-понаболява ме коремът по малко, но е по-добре, снощи се изкашлях и ме заболя.Пия си но шпа и във вторник съм на преглед да видя бебето  и се моля само да е живо и здраво Hug Praynig

# 32
  • София
  • Мнения: 588
Като заговорихте за спането по корем да се включа и аз. Аз още си заспивам по корем или на дясната страна, но после се обръщам в съня си и спя по гръб. Сега още може по гръб, но като порасне бебето няма да можем. Спомням си, че като бях в 7-ми месец питах лекаря за спането и той ми каза : "По корем може, по гръб в никакъв случай". Притискало се там нещо си и нямало да мога да си поема дъх, но съм щяла да се събудя от това. Та тогава с ечудих как точно изобщо ще се опитам да легна по корем и как ще балансирам с топката отпред.

# 33
  • Мнения: 7
Добър ден и от мен.
Аз докато се наканя да пиша и то вече сте изписали 3 страници. Mr. Green
За гадене и на мен ми е едно гадно и хем съм гладна хем ми се гади  и ако не ям ми става лошо.
Да  питам има ли други като мен които не издържат   дълго да ходят?
Имам чуството все едно камъни нося в корема си.
За поспаливост и аз съм от поспаливите и добре,че е сина ми иначе сигурно щях да спа като пор. Mr. Green

# 34
  • Мнения: 3
добро утро!
 Hug  за новата темичка
някой беше питал за изследване за токсоплазмоза, аз си пуснах още в началото, защото май я няма в задължителните изследвания по каса, оказа се, че нямам имунитет, което доста ме очуди ( откакто се помня вкъщи все мъкнех болни котки, да ги храня и лекувам Simple Smile ) имаме си сега котарак, обаче той цял живот извън апартамента не е излизал милия, освен с клетката до ветеринаря за ваксина.
до колкото съм чела, по-вероятно е да се заразиш от недоизмити плодове и най-вече зеленчуци, отколкото от домашна котка, която не се храни със мишки и сурово ммесо  newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 5 251

Добро утро  Hug,

много пишете  Mr. Green

Бъфи, мерси за информацията  Hug

Момичета не си правете устата да ви вземат секрети и микро преди 12 г.с., опасно е.

# 36
  • Мнения: 2
Да Ви е похваля - най-после си записах час за фетална морфология. Бях решила, че има достатъчно време, но се оказа че даже съм закъсняла. В карайна сметка на 25,10, съм в МЦ Марковс, но не при д-р Марков, а при д-р Атанасова. Надявам се да е добра  Laughing

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 6 468


Момичета не си правете устата да ви вземат секрети и микро преди 12 г.с., опасно е.


Мен лекарката ме посъветва да ги направя, за да сме спокойни, че всичко е наред. Полагат се по каса, не ми е искала допълнително пари. Не е толкова опасно, зависи кой и как го прави.

# 38
  • Мнения: 3
аз даже не искам изобщо да ми вземат ( в смисъл в дкц-то, мисля да си направя при док, където ходя на частно) , но док, която ми води ЖК по ЗК е убедена, че в понеделник, т.е. 11гс трябва да ми прави, че инъче щели да я глобят. дали е така? мога ли да и откажа само това изследване?  newsm78

# 39
  • Мнения: 7
На мен ми взеха  тази седмица цитонамаска,микробиология,кръв и урина.
А защо да е опасно за иследвания?
Мене и със сина ми ми бяха взели от рано изледвания и сега пак. newsm78

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Ако говорим за опасности - всичко може да бъде опасно: и изследванията, и прегледът с вагинален ехограф, и сексът, и вземането/невземането на лекарства и всичко ... 9 месеца трябва да прекараме в треперене от дебнещите ни опасности. Няма смисъл от това.
Не се шашкайте толкова.
Важно е да си намерите добър лекар, който работи внимателно, обръща ви нужното внимание и му имате достатъчно доверие.

# 41
  • Мнения: 263
някой беше питал за изследване за токсоплазмоза, аз си пуснах още в началото, защото май я няма в задължителните изследвания по каса, оказа се, че нямам имунитет, което доста ме очуди ( откакто се помня вкъщи все мъкнех болни котки, да ги храня и лекувам Simple Smile ) имаме си сега котарак, обаче той цял живот извън апартамента не е излизал милия, освен с клетката до ветеринаря за ваксина.
до колкото съм чела, по-вероятно е да се заразиш от недоизмити плодове и най-вече зеленчуци, отколкото от домашна котка, която не се храни със мишки и сурово ммесо  newsm78

Аз съм същият случай. Като дете само пълнех двора с разни котки, а се оказа, че нямам имунитет. Сегашната ми котка никога не е излизала от апартамента, освен като я носим за ваксини. Даже и нея я изследвах, тя също няма токсоплазмоза.

Ето какво пише за тази болест: "Хората се заразяват най-често при консумация на полусурово инфектирано месо, особено агнешко и свинско или неизмити плодове и зеленчуци. Употребата на сурово мляко, особено козе, също крие рискове."


Колкото до опасностите от вземане на секрет, съгласна съм с Мон - няма нужда да прекаляваме с притесненията. Мисля, че и за бебоците е по-добре да сме по-спокойни.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 251

Абе по принцип не е особено хубаво- кръв и урина няма проблем. А аз не съм голям фен на вагиналния ехограф и по моето мнение, колкото по малко толкова по-добре. Разбира се всеки лекар си знае и препоръчва. Аз споделям просто, който както иска да го възприема  Hug

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте майчета,

Днес докато пътувах за работа ми премаля от глад и си купих една огромна мазна баница - такова нещо не съм си позволявала от години, а сега излапах като ламя повече от половината  Joy Joy
Иначе и аз заспивам докато приспивам малкия, след това се надигам към 11:30 и не мога да заспя до 2. Кошмарите ги разреждам с еротични сънища, че с мъжлето това ни е 2-рият месец на сух режим. Вече направо не издържам smile3511

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 468

Абе по принцип не е особено хубаво- кръв и урина няма проблем. А аз не съм голям фен на вагиналния ехограф и по моето мнение, колкото по малко толкова по-добре.


Има разлика между това ти да не си фен на нещо и то да е опасно или вредно. Peace

И аз не обичам да ме преглеждат с вагинален, все ме боли, все се притеснявам като ровичкат вътре и да не прокървя после /защото и без това си имах няколко прокървявания/, но това не значи, че тази процедура е опасна по принцип, нали?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт