Захранване-въпрос?

  • 5 083
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте майчета,
имам много лакомо бебче и си мисля, че ако започна да и давам каша ще намаля поне храненето през нощта.Жива и здрава да е, но това ядене и килата от това АМ ми идват в повече.Мислех да започна захранването към 6 месеца, но този апетит може да се тълкува, че не и стига АМ и иска вече друга храна.Как мислите, дали да започна   с цел премахване поне на двете нощни хранения Shocked?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 297
По колко мляко на ден изпива бебето ти? Колко пъти я храниш и по колко милилитра даваш на хранене?
Колко изпива нощем?

# 2
  • Мнения: 89
Денем яде приблизително през два часа и половина или общо 6/7 пъти по 150 мл /0.900/1050 мл. АМ за ден/. През нощта в най-добрия случай минава с две хранения по 180 мл.

# 3
  • Мнения: 1 897
Можеш да захраниш,като направи 5м. е идеално време за захранване и аз бях решила тогава,защото беше на АМ, а и беше доста лакомо бебе,но избързах малко,заради рефлукс.

Беше с повечко килца до 1,5г.сега не е,не се притеснявай като проходи,ще се оправи.Иначе ние махнахме първото нощно хранене на 2м.,а второта на 4м.,дори преди да го захраня,така,че това със захранването и махането на нощното хранене е строго индивидуално.

# 4
  • Мнения: 256
Здравейте искам да попитам нещо понеже мисля да започвам захранването.Решила съм първо да започна зеленчуковите пюренца та искам да питам примерно ако почна с моркови и след седмица реша да дам пюре от картофи пак ли трябва да се започне с една лъжичка до достигане на цялото бурканче(малко бурканче де),и след колко време мога да захранвам и с плодовите пюренца?

# 5
  • Мнения: 646
Да пак започваш с лъжичка и постепенно увеличаваш количеството, като междувременно дохранваш с вече въведения зеленчук и след пюрето или преди това даваш АМ/Кърма.  Peace

За всички въпроси, които имаш относно захранването можеш да питаш тук : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683837.0

# 6
  • София
  • Мнения: 15 297
DidiDani11, не е необходимо да пита в общата тема. Даже напротив - много по-добре е въпросите да се задават в отделни теми. Така информацията се събира на едно място, а не е разпиляна из 50-те страници на теми, които се въртят и заключват, и минали се - не минали 5-6 страници, се задават едни и същи въпроси.  Peace

plamitooo, може в пюрето, с което вече си захранила, да добавяш от новия зеленчук. В твоя случай, към пюрето от моркови може първия ден да добавиш 1-2 лъжички картофено пюре, на следващия ден да добавиш 2-3 лъжички картофено..... Така постепенно увеличаваш количеството на новия зеленчук и намаляваш количеството на първия, за да получиш общо толкова пюре, колкото бебето ще изяде на едно хранене. По същия начин може да процедираш и при въвеждането на следващите зеленчуци.

# 7
  • Мнения: 2 052
И аз имам доста въпроси относно захранването, за да не откривам нова тема ще пиша тук. Мисля да започна с оризова каша, след нея зеленчукови пюрета. А после какво - месно-зеленчукови, плодови или каши? Не ми е ясно тях кога да ги вкарам в менюто. Опитах се да си направя схема за захранване, като всеки нов продукт го въвеждам по 5 дни, но така ми се струва, че прекалено дълго ще продължи захранването  newsm78 Смятам да захраня на 6 месеца и 1 ден. Кога да включа 2 пъти на ден твърда храна, кога 3 пъти? Кога да заместя кърмене? Иска ми се до 10 месеца след твърдата храна да дохранван с кърма, на 10 месеца да отпадне едно кърмене, на 11 месеца второ кърмене и т.н. докато отпаднат всички, но не знам дали е правилно.
Извинявам се за многото въпроси, но наистина ми се струва много сложно, знам, че имам доста време, но ми се иска да съм подготвена от сега  Embarassed

# 8
  • Мнения: 646
 Dafi` ще ти кажа аз как започнах захранването:
1. Започнах се оризова каша-давах я около 7 дена към 10:00ч.(всички нови храни е хубаво да се дават преди обяд за да може да се проследи за евентуална алергия).
После започнах зеленчуковите пюрета, а кашата я преместих следобед. 1-во започнах с картоф,защото той се харесва най-малко от бебетата, после морков, тиква, тиквички, броколи и т.н. После въведох плодовите пюрета и чак след това местните.
Горе долу и аз отделях по 4-5 дена за въвеждане на нова храна, като преди/след пюрето предлагах мляко.Синът ми беше на 11 месеца, когато сам започна да отказва млякото , което му предлагах преди пюрето и кашата, но аз продължих да му слагам в яденето мляко или сирене.Сега имаме 3 напълно заместени хранения и мляко пие само вечер,но този режим си го направи изцяло синът ми, аз се водех главно по него.

ПП. Аз започнах да чета и да се интересувам от захранването още 1-вия месец, защото много се притеснявах и исках да съм по-запозната.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 052
Благодаря ти Simple Smile
А нужно ли е да се дават тези каши - бананова, ябълкова, царевична и т.н...? Не е ли по-добре пюренце?  newsm78
Това, което направих като схема е следното:
6м. 1д. - оризова каша (към 10ч.)
6м. 6д. - зеленчуково пюре (към 10ч.)
7м. 6д. - плодово пюре (към 10ч.); зеленчуково пюре (към 14ч.)
8м. - каша (към 10ч.); плодово пюре (към 14ч.); зеленчуково пюре (към 18ч.)
8м. 15д. - плодово пюре (към 10ч.); месно-зеленчуково пюре (към 14ч.); каша (към 18ч.)

Надявам се за този период да успея да въведа всички храни, но все пак това е ориентировъчно, разбира се, ще се водя по бебето.

Така добре ли е според теб или прекалено късно въвеждам второто хранене?

Някъде бях чела, че месото се дава през ден. Но това след като захраня вече ли? Ако давам 5 дни пилешко, прави ли се почивка, за да почна със заешко например или си изреждам всички меса и тогава правя почивки?

# 10
  • Мнения: 3 114
Момичета, слях две теми - Въпрос за захранването и Захранване - въпрос, защото се разпилява информацията.

# 11
  • Мнения: 646
Аз лично съм давала само оризова каша в началото, след като въведох плодовите пюрета започнах да давам различни каши, колкото за разнообразие и в началото гледах да са без глутен.След като въведох глутена давах всякакви каши,но пак казвам единствено и само за разнообразие.
Плодовите пюрета не заместват хранене, те се дават за междинно или в съчетание с каша.
Месните пюрета аз започнах да ги редувам след като ги въведох, т.е. давах 4 дена пуешко, после почивах 2-3 дена ,през които давах само зеленчуково пюре и след това започвах следващото месно.
6м. -оризова каша (10:00ч.)
6м. 6д.- зеленчуково пюре (10:00ч.) и после дохранваш с мляко и към 17:00ч. даваш кашата.
7м.- 10:00ч. каша , 13:00ч. зеленчуково пюре и в 17:00ч. кашата.
Сутрин и вечер мляко и преди/след другите яденета пак дохранваш с мляко.
Когато почнах месните пюрета ги давах на обед по 1-2-3 и т.н. лъжички и после дохранвах с зеленчуково.
А плодовите ги даваш м/у храненията.
Май малко объркано стана.  Crazy

# 12
  • Мнения: 2 052
DidiDani11, благодаря много Hug
Да, пропуснах да напиша, че винаги ще дохранвам с мляко  Peace Иска ми се колкото може по-късно да заместя кърмене с пюре, чак ми е мъчно, че ще дойде време за захранване, ама не може вечно само мляко да пие  Mr. Green
Преди да се роди бебка пак така всичко ми беше объркано и се чудих какво ще правя, а то нищо сложно нямало, надявам се, че като дойде момента за захранване отново нещата ще се наредят сами и тя ще ми подсказва какво да правя Simple Smile

# 13
  • Мнения: 472
Според мен е подходящо да захраниш и да замениш вечерното мляко с каша лека нощ. И евентуално на обяд да даваш пюре.

# 14
  • Мнения: 646
Според мен е подходящо да захраниш и да замениш вечерното мляко с каша лека нощ. И евентуално на обяд да даваш пюре.

Хубаво е до 1 година да няма изцяло заместено хранене, стига и бебето да мисли така. Grinning
А и до колкото съм чувала вечерното мляко е най-важно, ако греша ме поправете.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт