Ноемврийски бебета честит втори рожден ден - тема 16

  • 69 655
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11 577
 Heart Eyes
Жива и здрава да е малката Маги на Катето!

# 646
  • Мнения: 1 889
Аз уж я дебна във Фейса, но съм изтървала и чак сега видях! Simple Smile))

Да ти е честита дъщеричката! Много да се обичат с бати Марти и много радост да ти носи!  Hug Hug Hug

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
честит август, още малко и септ, окт и сме на 3! вие мислите ли за рождени дни или още сте на лятна вълна? сега като ходим на градина и там организират всичко се чудя има ли смисъл да събирам деца в детски център...не, че нямаме близки, но пък нещо не ми се иска като че ли. Поне на този етап като го мисля.  Rolling Eyes
бяхме на нашето море за кратко и все повече си мисля - изобщо не си заслужава, много ме е яд като тръгнем и ръсим пари, а има толкова прекрасни места и за по-малко пари, но по-чисти, по- интересни, нови, вълнуващи...само дето моя е толкова спекан, че дори гърция му се вижда чужбина и сериозно ме изнервя!  Crossing Arms

ходите ли на градина/ясла през лятото?

# 648
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Момичета, благодаря за прекрасните пожелания и тук, и във фейса  Heart Eyes

# 649
  • Мнения: 11 577
Ние сме от ходещите на ясла. От 5 дни е в сборна група, в друга ясла. Много ми беше притеснено, но мина без драми. Изяждал всичко, слушал, на гърне ходел. Вчера така се отпуснал, че ступал няколко деца. Голям проблем ми е това ступвана, почна преди месец. Стиска, дърпа блузата на детето и не пуска. Вчера на площадката смота един 4- годишен батко. И наказвам, и говоря, само да си обърна гърба и чуя ли пищене, знам че е моя пак се е проявил. А беше толкова кротък. Confused

Рожд. ден ще го мисля като дойде. Пада се в неделя. Сигурно с роднини в неделя и в понеделник в градината. Кога тръгвате на градина? Ние на 09.09. Докъде сте с обличането? Ние само сандалите криво ляво.

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
при нас поне това, че е частна градина и си е вече в нея от април и няма да сменяме, да минаваме в други групи, сгради и т.н. няма и да прекъснем, то ето го септември си дойде.

облича всичко долно сама - гащи, поли, панталони, обувки всякакви.  Mr. Green

но определено градината си оказва значение, там е с по-големи, говори като станция, говори и на английски неща, пее сигурно 40 песни на два езика, рисува, оцветява правилно, с пластилин играем, керамични фигури боядисва, говори с "аз" вече... допреди 4 месеца пак вървеше добре, но пък в сега всеки ден нови неща, знания, всичко!
това не пречи и да е като спънат кон и всяка втора дупка да е нейна, още усвояваме ходенето с внимание...но то е наследствено, аз съм такава паразпурка, все се удрям, все синьо по тялото имам  ooooh!

# 651
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
С обличането сме на половина - сваля долните дрехи, блузите не може, сандали, гуменки - без проблеми се справя с тях. Обличането на гащите е весело двата крака в единия крачол и те застават като тясна пола и той заявява - ама то не може.
За говоренето нали е повече време с гледачката и в по-голяма част всичко е в женски род, надявам се да го коригираме като тръгне на градина. Иначе рисуваме - абстрактно, за оцветяването - не му е още толкова интересно, пластелин - не съм давала, език - не сме го учили още и засега умело не обръща внимание на агресивните деца и не отива да се бие.
Вчера пукна и първата гума на колелото Simple Smile

# 652
# 653
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Katence като гледам аватара - браво за кърменето Simple Smile

# 654
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Katence като гледам аватара - браво за кърменето Simple Smile

Благодаря ти  Hug Този път съм инат и за момента успешно се справяме, но няма да е за дълго, че от другия месец започвам училище и кърменето няма как да се получи...или поне не за дълго  Simple Smile

Момичета, има ли някое детенце, дето ще тръгва за първи път на детска градина? Как се подготвяте? На мен ми е нещо притеснено и малко тъжно, ама няма начин.  Simple Smile

# 655
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Е Кате, сигурно ще намерите някакво решение с бебка Simple Smile
Ние ще бъдем в нова детска градина и още не съм звъняла за подробностите около приема. Но първата седмица си е тежко особено втория ден. Венко плачеше само докато се разделим после се заиграваше, но наближеше ли време да го вземаме и с нетърпение чакаше да го викнат.
Не мен сега ми е много мъчно защото го оставихме при майка ми и е далече. Гледачката е в чужбина и няма кой да го гледа тук. Та две седмици ще трябва да издържа без него.

# 656
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Да, разбирам те. Мартин като беше за 10 дни на море с баба си и дядо си, се чудех къде да си завра ръцете  Laughing
Аз така съм се притеснила с тая детска, особено като знам, че ще е най-малък и сигурно ще бъде доста подпляскван от по-големите, ама все пак...да се оправя от малък сам.

# 657
  • Мнения: 3 985
Катенцето, не се притеснявай, че е най-малък. В яслената група на дъщеря ми има едно дребосъче, момченце, за което тя казваше Емо бие децата. Рядко пиша тук, но да се похваля - щерката се научи да ходи на тоалетна с детска седалка. Е за голямата нужда, не винаги успявям да я хвана, но и това ще стане. Тя така и не можа или по-скоро не искаше да свикне с гърнето.

# 658
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Кате, и Дора тази година ще е за пръв път на градина. Да го мисля, да го мисля, колко да го мисля - първата седмица ще я изкарам на пост в кафенетата наоколо, че не е кой знае колко близо и ако ревне и ме привикат по спешност, да съм в околностите Mr. Green
Мен пък ме притеснява да не я сложат в по-малката група, предпочитам да е най-малката от големите, отколкото обратното.

# 659
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Те всъщност всички наши дечица ще са най-малките в групите, освен ако няма декемврийчета. Не е толкова страшно да са сред по-големи според мен. Венко търси винаги по-големи деца да си играе с тях, малките ги гледа с голямо пренебрежение.

Общи условия

Активация на акаунт