СЪСЕДИТЕ НАД НАС

  • 17 895
  • 316
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 10 547
just_you, потърси съвет с темата си, не букет от съчувствия, нали? Е, кой съвет ще последваш?

Който си избера!   bouquet

А дотогава ще заглаждаш нервите си във форума със словесни излияния ли?

Нищо подобно! Навивам на масурче нервите на такива, като теб! Wink

Ако на смехът му казват нерви- добре. Сега тропат ли?

Благодаря, че попита, мила!

Не...и без устройството за подслушване чувам, че не се тропа...
Може би от полицията са им напомнили за правата и задължения на гражданите с деца! А може пък да са си взели бележка от собствените си инсценировки на тормоз и пускане на жалби...Хора разни, свят шарен Wink

Ами, мила. Хайде, без ирония.  Stop
Може и да не ти се вярва, но аз ти съчувствам, защото съм преживяла кошмара с едно скърцащо легло, което ми даваше постоянна информация що върши собственикът му. Та и затова така упорито си пробутвам решението тук на проблема, който нито полиция, нито пожарната, нито Макаренко могат да ти разрешат.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 195
smile3505 smile3505 smile3505

Защо продължавате да подхранвате лудостта на тази жена?

Защото модераторите вероятно вечерят.

Ужас...освен другите обиди, които изсипахте по мой адрес...сега и луда ли ме направихте?
И то само затова, че нямам дете, и че искам тишина след 22:00???

Че и Модератор ви трябва...

Е, не...нямам думи... hahaha

# 257
  • Бургас
  • Мнения: 195
orchid , добре.Би ли ми обяснила без да се отклоняваме грам от темата, на теб дали ще ти бъде приятно някой да ти тропа и вика и каквото се сетиш след 22ч.?Независимо дали са деца, баби, кучета или котки?Абстрахирай се от това кой с деца, кой без деца, дали ти е антипатична авторката на темата и всичко останало.Аз във всеки неин пост чета, че на нея никой не й пречи през деня, рано сутринта.Кажи, наистина ли ти си толкова голям непукист и който каквото да прави на теб ти е все тая?И не виждам защо трябва да я обиждаш като не си съгласна с терзанията й.

Дали би дръзнала да е искрена, след като е единствената, която така стремително ме напада?
И понеже нито веднъж не я обидих, както си го просеше и както подобава...поръчва си и Мод, за да покаже колко е "силна" в слабостта си!

Жалко за такива човеци!

# 258
  • Мнения: 206
Не  авторката , аз  съм  една  от  списващите  тука  ,които  употребиха  думата   селянин  .  Нищо  хубаво  не мога  да кажа  за подобен  тип  поведение. Така   го    усещам ,  така  го  пиша .  Нещо  против ?  Смятам , че   селското  поведение   не е  нещо  което трябва  да се  толерира,   напротив   трябва  да се посочват  правилните   алтернативи.  Единственото  , което  ме  дразни  в  авторката  е  , че  се  оправдава  тук . На  кого ,  защо ?  Трябва  ли да  изложи  целия  с живот  за да  мирясате?   Излишни  са тези  оправдания .  Не   разбирам  защо  90  %  от  жените  тук  се държат  като  харпии - това  ли   е   нормалното  поведение на жената  - майка ?
Ами  съжалявам  , но почвам   да  си мисля   че  повечето  лели   тук  имат  нужда повече от лексотан , отколкото   авторката  от  мента - глог и валериан.
Аз  също  предлагам  модератора   да се  намеси  в предвид  грозните   епитети .  Просто за някои  хора  слънцето  изгряваи  залязва  зад  тяхната тераса.  Това   е адски  нелепо .

# 259
  • София
  • Мнения: 35 332
АлоУ, аз съм от село и к`во?
Ти епитети не използваш, а?

# 260
  • Мнения: 206
АлоУ, аз съм от село и к`во?
Ти епитети не използваш, а?

Използвам   разбира  се , и  само трябваше  да  кажеш  АлоУ /  не   е нужно  повече/ ,  разбрах  , че  си от  село  Wink. Разбира  се  тук    не  съм   визирала  произхода на тези   хора  , а   селташкото,  нагло и  неприемливо за мен  поведение  на тези хора. Не мисля , че аз пък  трябва  да се оправдавам  защо така  смятам.  Стигнала  съм   до   този   извод и точка . АлооооУ -  у  вас.

# 261
  • София
  • Мнения: 35 332
АлоУ, аз съм от село и к`во?
Ти епитети не използваш, а?

Използвам   разбира  се , и  само трябваше  да  кажеш  АлоУ /  не   е нужно  повече/ ,  разбрах  , че  си от  село  Wink. Разбира  се  тук    не  съм   визирала  произхода на тези   хора  , а   селташкото,  нагло и  неприемливо за мен  поведение  на тези хора. Не мисля , че аз пък  трябва  да се оправдавам  защо така  смятам.  Стигнала  съм   до   този   извод и точка . АлооооУ -  у  вас.


На село съм от месец. Заключенията даваш ти, не аз. Алоу е формата на обръщение, която заслужава "селяндурският" ти пост. На селяните ръка само можеш да целуваш, явно ти чест и за това нямаш. Wink
И както казват съседите- сполай ти и със здраве.

# 262
  • Мнения: 206
АлоУ, аз съм от село и к`во?
Ти епитети не използваш, а?

Използвам   разбира  се , и  само трябваше  да  кажеш  АлоУ /  не   е нужно  повече/ ,  разбрах  , че  си от  село  Wink. Разбира  се  тук    не  съм   визирала  произхода на тези   хора  , а   селташкото,  нагло и  неприемливо за мен  поведение  на тези хора. Не мисля , че аз пък  трябва  да се оправдавам  защо така  смятам.  Стигнала  съм   до   този   извод и точка . АлооооУ -  у  вас.


На село съм от месец. Заключенията даваш ти, не аз. Алоу е формата на обръщение, която заслужава "селяндурският" ти пост. На селяните ръка само можеш да целуваш, явно ти чест и за това нямаш. Wink
И както казват съседите- сполай ти и със здраве.

Е   след   като   си на  село  от  месец  значи   ти  е  простено  да не правиш   разлика  между  селяни и селяндури .  Споко - има  време  - ще  се  научиш. Със  селяни   съм  общувала  доста - и български и  чужди  и  съм  се  чувствала   прекрасно  .  А дали имам  честа - не определяш  ти. Няколко   пъти посочих  , че  имам     в  предвид  типа   поведение, а не произхода /  а и  Ловеч  е град , мацко , що скачаш?/ . Но  чукча  -писателъ  , он  не  читателъ .Очевидно  стажът  ти на село   е  малък -  дерзай   Wink Wink

# 263
  • София
  • Мнения: 35 332
Не, ти не използва думата "селяндур", ти използва "селянин". Изля цялото си негативно, мерзко и обидно отношение към тези хора.
Тип поведение показваш ти, аз показвам класа, макар и селска, читателко. Mr. Green

# 264
  • Мнения: 702
Докато изчета цяялата тема, направо забравих колко неща исках да напиша.

Съчувствам на авторката. изобщо това, че няма деца не й отнема правото да иска тишина, когато има почивен ден и то след 22.00ч. Мисля, че беве достатъчно ясна и даже подесети какво има предвид. Изобщо не разбирам как вие не можахте да разбрете.

Има ужасни деца и не мисля, че някой чужд човек е длъжен да ги търпи. Но нали вече сме модерни и нашето хлапе е най - велико, как така някой ще си позволява да прави забележки.
Ми ей така.

Не знам защо се стигна до такива грозни обиди, но нищо ново във форума.

П.П. И аз имам дете, което тепърва започва да проявява характер. Изобщо не мисля да й позволявам да си въобрази, че може да си прави каквото си иска. Когато се научи да спазва общоприетите норми, за да е ок самата тя, тогава може да прави каквото иска, защото вече ще има основа, което ще е добре и за нея, не само за околните.
Имам и приятелки с буйни деца, ама като казвам буйни, направо страшна работа, но когато трябва се съобразяват децата. Имам и други, чиито деца са върховни за мама и никой няма право да им каже копче. Те са ужасни деца. И да, всичко идва от възпитанието на родителите.

Днес, обяснявах това на мъжа си, че ми е мило моето дете, не ми са мили чуждите, колкото и да са ми симпатични. Точно затова бих желала да й дам основно възпитание, за д аможе после на нея да й е лесно, а не да си мисли, че светът й е длъжен и рано или късно да се разочарова от тази излюзия.

И да не забравя да напива за ужасните си съседи англичани. Имат 4 бройки олигофренчета. Изобщо не се спират. Понякога си мисля, че аха! и ще съборят къщата. Ужасни са!Родителите са пълни безхаберници, същите като децата. Ами, какво да очаквам от такива родители? Бащата по цял ден пърди, пуви и се оригва. Не работи. Децата се прескачат и само се надвикват, той вика по тях. По някое време се прибира и майката и тя се включва в крещенето. даже и куче имат, за цвят, ако ги няма децата да крещят по него.
Ужасни са просто!!

# 265
  • Мнения: 206
Не, ти не използва думата "селяндур", ти използва "селянин". Изля цялото си негативно, мерзко и обидно отношение към тези хора.
Тип поведение показваш ти, аз показвам класа, макар и селска, читателко. Mr. Green

Някой  те  е  излъгал   за    класата  , писателко  Mr. Green
 Към  селтаците отношението ми  е такова.  Ако  много ти допада обгради   се  със  селтаци  и мутри  .Аз съм видяла през  живота  си  достатъчно парвенюта  от  село  и мога  да  различа  селянин от селтак .  На   накои  дори  съм   помагала.Голяма  грешка .  Няма нищо по-гадно от  самозабравилия  се  индивид от село  с тъпи  тарикатлъци и комплекси.  Успех с живота  на  село и  дано   успееш  да  намериш  истински приятели  селяни  ,  а не  селтаци
И  пак ще  се  повторя  - българинът /  в  болшинството/   в  стрмежа  си да  не  се мине   и  да не е балък  го напъват едни  бабитлъци и  пози от които ме напъва  на  смях , но в повечето случаи ми се плаче .

# 266
  • София
  • Мнения: 35 332
Добре, де. Последно, признай си грешката- ти обиди селяните, пък имаше предвид селяндурите. Не е толкова трудно Peace Правиш го и си стискаме ръцете.
Иначе, благодаря за пожеланията. Познавам бегло съседите - прекрасни хора на първо четене.
Селяндурите които познавам са от столичните квартали.

# 267
  • Мнения: 11 585
Съчувствам на авторката, но просто няма как да се укроти буйно МАЛКО дете.
Някои деца заспиват късно. и моето мята по земята къде що хване , през деня, тенджери, тигани, всичко се хвърля, прибирам ги, но намира други неща, да го вържа ли? Добре че съседите отдолу са възрастни и явно недочуват, синът е скандалджия, но досега не са ни правили забележка.
Наистина май е най- добре ти да си направиш изолация. Сега да не ме нападнеш и мен, съседите ти с нищо не са виновни, дори и възпитани деца се държат като изоглавени.

# 268
  • Мнения: 206
Добре, де. Последно, признай си грешката- ти обиди селяните, пък имаше предвид селяндурите. Не е толкова трудно Peace Правиш го и си стискаме ръцете.
Иначе, благодаря за пожеланията. Познавам бегло съседите - прекрасни хора на първо четене.
Селяндурите които познавам са от столичните квартали.
  bouquet Разбира  се , че  е така  , имах   в предвид  типа  поведение, радвам  се  , че  ме  разбра накрая.  Успех  със  съседите , дано   да  си  намерите истински  приятели и  вечерите  ви   на  ракийка или  чаша  вино   да са  много  приятни.Направо  ти  завидях    и  моите   планове   са  за  къща.
Е   вече  наистина   сори  за офф-а .

# 269
  • Мнения: 111
С две деца на 5 год. съм. Винаги у нас е много шумно и постоянно се тропа, тича и вика. Нито нашите забележки, нито наказанията помагат. Когато ги накажа има 10 мин затишие и пак отново. И това всеки ден. Съседите ни и те са с малки деца и когато съм се извинявала - казват че това е нормално да не се притеснявам. Но у нас е същинска лудница. Още от ставането се сбиват и така цял ден. Не ги глезем, държим се много строго с тях, не можем да ги разделим, защото няма къде да отидем. Единствените ни развлечения са разходките или да си поканим някой на гости. Сега временно намерих решение - пускам и игри на компютъра, но не мога да ги държа цял ден там. Всъщност само събота и неделя им позволявам някой час игра. През седмицата са на градина. Надявам се този период на викове и крясъци да отмине. Затова и разбирам хората с малки деца и не бих се дразнила от това. Над нас са големи хора и денонощно дрънчат , но никога не съм се оплакала .

Общи условия

Активация на акаунт