Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 76 378
  • 770
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 97
Хашимото може да има и с антитела в норма.

Проверяват се:
В началото на заболяването; понякога след първите 45 дена от започналото лечение; при решение за спиране на терапията също се пускат; понякога просто по преценка на доктор. Ако не ги е поискал доктор, проверка се прави не по-рано от 6 месеца от започналото лечение, най-често веднъж годишно.

Да, сега се сетих, че обсъждахме с теб точно за това, че и с антитела в норма пак може да има Хашимото, понеже моите са много малко завишени, почти нищо на фона на космическите стойности, които съм чувала, че някои имат...
Но това е което знам от Начев - само един път ми ги иска, даже сега се сещам, че точно както казваш на второто ходене след 45 дни си ги пусках и повече ми каза да не си ги пускам, не му трябвали повече Simple Smile  Sunglasses

# 646
  • Мнения: 11 778
Хашимото може да има и с антитела в норма.

Проверяват се:
В началото на заболяването; понякога след първите 45 дена от започналото лечение; при решение за спиране на терапията също се пускат; понякога просто по преценка на доктор. Ако не ги е поискал доктор, проверка се прави не по-рано от 6 месеца от започналото лечение, най-често веднъж годишно.

Да, сега се сетих, че обсъждахме с теб точно за това, че и с антитела в норма пак може да има Хашимото, понеже моите са много малко завишени, почти нищо на фона на космическите стойности, които съм чувала, че някои имат...
Но това е което знам от Начев - само един път ми ги иска, даже сега се сещам, че точно както казваш на второто ходене след 45 дни си ги пусках и повече ми каза да не си ги пускам, не му трябвали повече Simple Smile  Sunglasses
Да, така е. Всеки доктор си знае според случая. Примерно при хиперфункция се пускат по-често и са показател за самата терапия. По-често, в смисъл, пак в началото и някъде на първата година от лечението и после при спиране на терапията, ако хормоните са се нормализирали.
При хипофункция по-рядко. Ако вече ТСХ почне да пада към нулата с малка доза тироксин пак ги проверяват, ако ще преценяват да спират лечението.
Общо взето всеки доктор си знае според пациента. Hug

# 647
  • Мнения: 1 846
Ами, по пинцип се прави в началото, както казах ендото ти ги пуска, за да се потвърди диагнозата, но ако не си ги изследвала до сега няма проблем да си ги пуснеш. Хубаво е да се видят, за да се знае дали е Хашимото наистина, понеже има и много други заболявания на щитовидната, така че не пречи да ги пуснеш и сега, просто само веднъж се пускат /от Начев така знам/ и след това не се гледат повече, понеже не могат да се повлияят от медикаменти, гледа се само ТСХ и то е което се влияе от л-тироксина.. Както и ФТ4 съответно Simple Smile
Дано да съм била полезна,  Hug Ти не си ли пускала досега, ендото не ти ли ги иска?
Ами не не ми ги иска, защото с тях или без тях пак трябваше да пия еутирокс тъй като тсх ви беше високо 6.90 мисля. При макс. 4.50. След стрес почна да ме души и забелязах че около вратът съм като надута точно където е щитовидната почти не си личи. При мен всичко, което се случва с тялото ми може да се каже че е незабележимо.
Фт4 си ми е в норма при всички пъти в които се налагаше да изследвам.
Тат и Мат не ги поема касата затова изчаквам докато имам възможност да ги пусна, може би ще е декември. Дано да са наред и дано това е временно състояние. Струва ми се, че почти не ям йод нито сол обичам нито нещо с йод...
Благодаря ти за отговора. Peace  bouquet

# 648
  • София
  • Мнения: 1 969
Сънчи-Пънчи, честито, мила   bouquet

Аз да доложа, че и със и без л-тироксин Танчето като не е на кеф пак не спи по цял ден, когато реши пък спи като пън, като днес например  Grinning Май няма особена връзка с хормоните ми, не пих л-тироксин седмица, а от няколко дни пия по само по 25, в неделя пак ще видим какво е положението. Имаме си и колики и млечница и май главно заради това е кисела и крива обикновено по цял ден. А и с количеството кърма засега нямам проблеми, като лейка съм  Mr. Green, на доста места прочетох, че жените с Хашимото по-често нямат достатъчно кърма.

# 649
  • Мнения: 15
svetla81, аз нямам абсолютно никакъв проблем с кърмата  Peace. Ясен 6 месеца е бил изключително кърмен, а и в момента продължавам да го кърмя. Вече го отбивам, но това е мое решение и няма нищо общо с хашимотото или с намалена кърма  Peace.
За връзката със спането не мога да кажа, защото Ясен си е поспалив и почти не съм имала проблеми с неспящо бебе  Grinning. Дано и при вас да имате повечко поспаливи моменти  Hug.

# 650
  • Мнения: 107
Благодаря на всички за отговорите  Peace
Бях почнала да се притеснявам, че аз от 4 години не съм ги пускала, а и ендото не ги е искал  newsm78
Успокоих се  Simple Smile
 
Обаче с килцата ....  Sad не мога да отслабна и незнам какво да правя. Дайте съвет!
Веднъж-дваж съм карала Дюкан, ама след това пак покачвам  Shocked

Лек ден на всички

# 651
  • Мнения: 11 778
Благодаря на всички за отговорите  Peace
Бях почнала да се притеснявам, че аз от 4 години не съм ги пускала, а и ендото не ги е искал  newsm78
Успокоих се  Simple Smile
 
Обаче с килцата ....  Sad не мога да отслабна и незнам какво да правя. Дайте съвет!
Веднъж-дваж съм карала Дюкан, ама след това пак покачвам  Shocked

Лек ден на всички
Ендото пита ли го за килцата, да даде съвети, или не си?

# 652
  • Мнения: 107
Не съм питала ендото, щото не съм ходила до Сф тази година да си призная, а не искам да я питам по телефона .... я се сети, я не
А и мисля да ида при Тодорова в Плевен и ще питам нея

# 653
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета  bouquet
Чета ви редовно, но скоро не съм писала.Днес реших да ви питам има ли някой оплаквания като моите.Чувствам се постоянно уморена, болят ме мускулите, ако реша да свърша нещо направо ще припадна от умора.Спя постоянно и пак се събуждам като парцал.Хашимотото го имам от години и си пия хапчето, но такава умора не съм чувствала никога.Купих си скъпи витамини и ги пия вече 7 дена, но няма ефект.Вече се чудя от какво е?

# 654
  • Мнения: 11 778
Здравейте, момичета  bouquet
Чета ви редовно, но скоро не съм писала.Днес реших да ви питам има ли някой оплаквания като моите.Чувствам се постоянно уморена, болят ме мускулите, ако реша да свърша нещо направо ще припадна от умора.Спя постоянно и пак се събуждам като парцал.Хашимотото го имам от години и си пия хапчето, но такава умора не съм чувствала никога.Купих си скъпи витамини и ги пия вече 7 дена, но няма ефект.Вече се чудя от какво е?
А хормона кога последно го изследва? Резултатът? На каква доза си?

# 655
  • Мнения: 16
Хормона го изследвах преди месец, Merelenda.
Беше се вдигнал малко и лекарката ми качи дозата, но и преди да кача дозата и сега с по-висока доза все ми е уморено.Мислех, че като кача дозата ще се почувствам добре, но- не.Имам проблеми с нервите и се чудя дали не е от тях, но и успокоителните не ми помагат, все не ми е добре.

# 656
  • Мнения: 11 778
Хормона го изследвах преди месец, Merelenda.
Беше се вдигнал малко и лекарката ми качи дозата, но и преди да кача дозата и сега с по-висока доза все ми е уморено.Мислех, че като кача дозата ще се почувствам добре, но- не.Имам проблеми с нервите и се чудя дали не е от тях, но и успокоителните не ми помагат, все не ми е добре.
Аз да ти кажа изобщо не им обръщам внимание на тия симптоми. Имам дни, в които буквално не мога да дишам, въздух не ми стига, изморявам се дето се вика от нищо и ми е толкова отпаднало, че сили нямам дето се вика да ям , а и ми се спи много и спа по 10 часа и ставам уморена и смачкана. Имам дни в които преливам от енергия и мога да тичам без да се задъхам, спа по 5-6 часа . Имам и дни с много ускорен пулс, в които не се чувствам изобщо добре.
Но пък няма как да изследвам всяка седмица хормон, а и полза няма, затова гледам много да не им обръщам внимание. Е, промърморвам, че ми е утрепано и нищо не ми се прави, ама до там.
Няма цял живот да я мисля жлезата, я! Да си гледа работата. Laughing

# 657
  • Мнения: 1
Чувствам се постоянно уморена, болят ме мускулите, ако реша да свърша нещо направо ще припадна от умора.Спя постоянно и пак се събуждам като парцал.

Моя позната, която е с хипофункция, ми разказа, че преди известно време била изпаднала в подобно състояние - нямала сили и желание за нищо. Оказало се, че нивото на серотонин било много ниско и това била причината. Пила някакви хапчета и се оправила. Не твърдя, че на това се дължи вашето състояние, просто споделих

# 658
  • Мнения: 11 778
Чувствам се постоянно уморена, болят ме мускулите, ако реша да свърша нещо направо ще припадна от умора.Спя постоянно и пак се събуждам като парцал.

Моя позната, която е с хипофункция, ми разказа, че преди известно време била изпаднала в подобно състояние - нямала сили и желание за нищо. Оказало се, че нивото на серотонин било много ниско и това била причината. Пила някакви хапчета и се оправила. Не твърдя, че на това се дължи вашето състояние, просто споделих
Много интересно.

# 659
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
sun&clouds, аз си пускам антителата един или два пъти годишно - общо взето на всяко пускане на хормони. При мен имаше много сериозно намаляване на нивата.
ТАТ - над 1000 (при реф. до 34) - май 2009
ТАТ - 196 (при реф. до 115) - юни 2010
ТАТ - 187.8 (при реф. до 115) - октомври 2011
Миналата година март месец се преместихме да живеем във Финландия. За съжаление изследването септември 2012 показа ТАТ над 3000 при реф. до 40.
Споделям, че от известно време имам много сериозен проблем с кг-мите и нищо не ги повлиява.
Обиколих всички светила в София, но за съжаление никой не ме възприема насериозно, защото до миналата година хормоните ми бяха като по учебник. Тази година и ТСХ почна да се покачва (не е фатално все още, но от фиксирано 1 до 1.2 макс, април 2012 скочи изведнъж на 1.7, а сега септември на 2.5. Мен това ме притеснява.
Утре се прибирам до България и ще тичам от летището до Тодорова, защото тя е последната в групата, която не съм посещавала. Да видим какво ще се произнесе.

Общи условия

Активация на акаунт