Разширени вени и капилярни мрежи

  • 16 497
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
здравейте може ли някой да ми даде тел. на китаеца и да попитам от кой доктор сте доволни за склеротерапията в софия и има ли ефект

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 760
Според мен трябва да се носят при всяка възможност, един вид като превенция. Ще почакаме до вторник и ще видим Simple Smile
Днес бях на 3-та инжекция,доктора каза,че добре вървят нещата и ми разпредели инжекцията за двата крака.Каза да отида вече ноември -декември да види дали  ще има нужда пак.За чорапите го питах каза,че няма нужда да се носят нон стоп като превантивна мярка,но 10 дни след инжекцията/тази последната/.Каза ми да не се мажа с лиотон и разни измислени неща и като не ми е ясно нещо да му звъня и да го питам!Аз имам гел от билкова аптека с червени лозови листа и каза ,че мога да се мажа с него защото бил "общо укрепващ".

# 17
  • Мнения: 1 120
Чудесно,радвам се много! И аз ползвам този крем,много ми помага за уморени крака! Ако може на лични да ми напишеш цената на процедура при този лекар?

# 18
  • Мнения: 0
за разширени вени намирам в нета няколко неща( не съм ги ползвала-аз самата нямам проблеми, но голямата ни дъщеря има), за които бих искала да потърся мнения:

http://mountheal.com/blog/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%88%D0%B8%D1%80%D … 0%BD%D0%B8%D0%B5/

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3531711

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 14
Здравейте! И аз да попитам от кой лекар сте доволни и има ли видими резултати, имам разширена вена на единия крак и ме притеснява. Това с бъза ще го почна веднага Simple Smile
Имам приятелка наскоро си прави операция (защото беше в много напреднал стадии) в Турция и е много доволна, друга си направи тук в България в Токуда и е страшно недоволна имаше хиляди усложнения.
Чух за д-р  Д.Големанов и метода склеротерапия, но той работи само в Варна и Бургас нали? В София някой да е ходил при добър лекар?

# 20
  • Мнения: 1 120
Искам само да споделя, че четох някъде,че хапването на извара помага против подуване на краката. Решила съм да пробвам,ще споделя Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 078
И какво ? Каза някой за някакъв китаец и изчезна ! Ако искате да бъдете полезни в този форум за взаимопомощ, бъдете такива докрай.   ooooh! А след това всеки сам за себе си ще прецени дали да се довери или не.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте!От доста време само чета форума, но чак сега се реших и аз да напиша нещо.На 26 години съм и от няколко години забелязах, че на единия крак ми се появи разширена вена, нелекувана тя доведе до разширение и на клончетата тръгващи от нея. Преди близо 2 години и половина се подложих на склеротерапия и бях много доволна досега, тъй като се появиха нови вени на мястото на махнатата т.нар. рецидив. Предполагам срокът на нова поява е толкова кратък тъй като след манипулацията и задължителния период на носене на бинт и ластични чорапи напълно се изоставих и не предприех никакви профилактични мерки. Сега се глася за нова процедура склеротерапия, но ме измъчват редица въпроси, на които ще отговори и съдовият хирург, но ми се иска да чуя и хора, които вече са минали по този път. А именно: Има ли ограничения в броя на пътите ,в които може да се прави склеротерапия? Има ли реална опасност след извършването й пробелмът да се пренесе и върху дълбоките вени? Дали махайки една вена това неминуемо води след години да се появят нови,повече и по-грозни вени?
На този етап проблемът ми е повече козметичен , отколкото здравословен. Измъчва ме мисълта,че махайки една вена сега след години ще доведе до появата на още повече и по-грозни вени. Не знам как най-добре да постъпя. Не съм убедена,че отлагането е най-добрия вариант.Четох, че жени,които са отлагали във времето, защото примерно не са раждали и са искали да се подложат на процедура след това, стигат до операция, защото са изпуснали момента за склерозиране. Аз също не съм раждала, но да чакам ли, не знам....

# 23
  • Мнения: 2
Препоръчвам хомеопатично лечение и профилактика на проблема с разширените вени - Aesculus hippocastanum 5 CH от България или ако имате познати във Франция или друга държава, която работи с хомеопатия схема от 5, 9 и 15 CH продължителност и брой дневни приеми според напредналостта и тежестта на заболяването - съответно 5 CH 1-3 пъти на ден 5 гранули под езика, 9 CH  1-2 пъти на ден 5 гранули под езика и 15 CH веднъж дневно по 5 гранули под езика. Ако нямате достъп до 9 и 15, просто ползвайте по-продължителен период (1-3 месеца) 5 CH.

Поздрави.

Пишете в темата, ако някому е необходима допълнителна информация.

# 24
  • Мнения: 2
Записвам се и аз тук. В момента имам криза и пия детралекс и един антибиотик, но сутринта ми каза една жена за бъзака и ще гледам след това да го почна...

Общи условия

Активация на акаунт