Торакс Пловдив - пак и отново

  • 160 620
  • 917
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 13
При д-р Стратев.Още от първия момент съм разочарована,тъй като, когато се бях обадила в клиниката да запазя час ми казаха,че просто си взимам час и отивам нищо по-специално. Да, обаче когато отидох и самия доктор дойде,започна да ме пита защо изобщо съм избрала него, как така отивам на преглед, той откъде да бъде сигурен,че бременността ми е доказана и плода не е мъртъв. Не можело така, той можел и да откаже да ме прегледа.. При което аз бях шокирана и потресена повече от всякога. Ааа и ако не раждам в тази клиника няма смисъл да ходя при него... Акушерката му е груба и дразнеща, не съдейства за нищо. Объркала ми е данните при вписването в системата и обвини мен,че така съм й била казала. Докторът не ми обръща внимание, претупва ми прегледа отгоре отгоре за 5 минути. Почти нищо не ми обяснява, и все бърза. Каза ми,че ако стане нещо недай Боже да не го търся,защото той се занимава само с частните си пациентки и да се обърна към друг. Имам проблем със щитовидната жлеза и антителата, следователно имам и лечение,но дозата се променя според изследванията ми,които трябва задължително да правя всеки месец. Той не пожела да ми даде направление,с думите,че си имам определена доза?!?!?!?!....  добре че беше личната да ми даде.

# 466
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да споделя пресни впечатления от клиника Торакс. Разбирам недоволството ви от условията  и болничния престой, но вярвам ще се съгласите, че много по-страшно е недоволството от неадекватните лекарски реакции при спешни случаи. Родих преди 10 дни слава Богу благополучно и определено не в Торакс, въпреки че цялата ми бременност се следеше там. Бях на консултация при д-р Димитър Кичеков, като подчертавам имах уговорка за раждане при него в клиниката и той е бил единственият ми лекар. Бремеността ми протичаше прекрасно без никакви усложнения, до 32 седмица, когато се появи леко намаляване на околоплодните води. Нещата се стабилизираха без излишни намеси, докато в края на 34 седмица на 5.12 не се спука мехура и ми изтекоха водите. Както знаете преди 35 г.с. се води преждевременно раждане, съответно обадих се на моя лекар, звъннах в клиниката и отидохме. Дежурен беше д-р Лазаровски, направи вагинален преглед и преглед с ехограф, констатира изоставане и незрялост на плода и тегло от 1900 гр. Директно ми отказаха да раждам при тях, тъй като имало нужда от кувьоз, какъвто те нямат и цитирам :"не можем да реагираме". Изпратиха ме в Хирургиите или Селена, без да ми дадат никакви документи и изследвания от досието. Д-р Лазаровски написа коментар от три изречения на бял лист, който ми подаде и си ме изпратиха по живо, по здраво. Отидох в Хирургиите и от там ме върнаха без дори да ме прегледат, защото видиш ли и те нямали свободни кувьози. Хирургиите тук няма да коментирам, защото не е мястото. И така мили дами, след 2 часа с напълно изтекли води в 1 часа през нощта, в крайна сметка родих благополучно в Селена. Бебето ми се оказа 2400 гр, без нужда от кувьоз. И Селена няма да коментирам, защото не това е целта на поста ми. Целта ми е да изразя реален опит в критична ситуация и да покажа, че действията на медицинския екип и по-скоро липсата на техника в Торакс са неадекватни и можеха да се окажат животозастрашаващи за моето бебе. Години наред съм тяхна пациентка и следях тази тема, като виждах, че масово жените споделят моето мнение и са много доволни. Затова написах коментара-за да може сред цветята и розите, хората които искат да направят информиран избор, да видят и другата страна.

# 467
  • Мнения: 200
Много неприятно. Да ти е живо и здраво бебчето, нека много те радва!  Simple Smile

# 468
  • Мнения: 1 026
Виктория, изключително много съжалявам за това, което ти се е случило. Радвам се, че в крайна сметка и ти и  бебето сте добре. Аз имам само бегли наблюдения от др. Кичеков и те са прекрасни, но от самото начало знам, че там недоносени бебета не израждат и мисля, че е напълно нормално, след като нямат необходимата апаратура. На всички е ясно, че ако има проблем те изпращат в хирургиите или окръжна. Не мога да си представя, колко зле (меко казано) си се почувствала, но в крайна сметка наистина е по-добре, че не са те приели, защото както сама си написала, това можеше да е животозастрашаващо, можеше бебето да е дори под въпросните 1900гр и тогава какво да правят те? Не ги оправдавам, но за това, че нямат кувьози не са доволни нито др. Кичеков, нито др. Лазаровски. Пожелавам ти бързо възстановяване и едно прекрасно здраво бебе! Весели празници Hug

# 469
  • Мнения: 5
Здравейте! Да се запиша и аз - родих юни месец при доктор Стратев. Много съм доволна от него. Отношението му беше чудесно, обясняваше ми всичко, което ме интересува и притеснява и беше на разположение по телефона 24 часа в денонощието. Ходих при него 3-4 пъти през 8-ия и 9-ия месец, понеже друг лекар ми водеше бременността. Доволна съм от раждането (родих нормално) и съм много благодарна на доктор Стратев и екипа, който беше с мен тогава. След раждането ме посещава почти всеки ден, въпреки, че беше в болничен, ако не успееше да дойде се чувахме по телефона. Живот и здраве, при второто пак ще си търся него! Относно престоя, също нямам критики, сестрите бяха грижовни (с малки изключения), но все пак това си е раждане на частно, би трябвало да е така. Единственото, което не ми хареса беше кухнята, но си имах апетит и си излапвах всичко  Laughing

# 470
  • Мнения: 1 612
Здравейте!
Колко струва раждането със секцио в тази клиника?
Благодаря!

# 471
  • Мнения: 628
Здравейте!
Колко струва раждането със секцио в тази клиника?
Благодаря!
1000 лв. Peace

# 472
  • Мнения: 1 612
Здравейте!
Колко струва раждането със секцио в тази клиника?
Благодаря!
1000 лв. Peace
В тези пари включена ли е спиналната упойка?
Само да се уточня: не съм здравно осигурена.

# 473
  • Мнения: 628
Скрит текст:
Здравейте!
Колко струва раждането със секцио в тази клиника?
Благодаря!
1000 лв. Peace
В тези пари включена ли е спиналната упойка?
Само да се уточня: не съм здравно осигурена.

Не зная дали е включена. Най-добре се обадете на Регистратурата, там ще ви отговорят на всички въпроси най-точно.  Peace

# 474
  • Мнения: 1 612
Скрит текст:
Здравейте!
Колко струва раждането със секцио в тази клиника?
Благодаря!
1000 лв. Peace
В тези пари включена ли е спиналната упойка?
Само да се уточня: не съм здравно осигурена.

Не зная дали е включена. Най-добре се обадете на Регистратурата, там ще ви отговорят на всички въпроси най-точно.  Peace
Ок.  Мерси Simple Smile

# 475
  • Мнения: 200
Здравейте, когато аз раждах там ми обясниха, че в сумата и за секцио, и за нормално раждане, е включено всичко. Не знам как стой вече ситуацията щом не сте осигурена. Най-добре, попитаите на място или ако ходите там на лекар, може и него.

# 476
  • Хасково
  • Мнения: 14
Здравейте! Някои може ли да даде пресни впечатления от раждане в Торакс. И ако може да ми препоръчате добър лекар за нормално раждане. Благодаря  Peace

# 477
  • Мнения: 2
Декември месец 2016 родих в Торакс Пловдив. Секцио със спинална при доктор Кунчев - баща и син. Те извършиха операцията, доволна съм от тях и целия екип на болницата. Добри специалисти, чистота в болницата и адекватни грижи за бебето. Живот и здраве второто бебе - пак там!

# 478
  • Мнения: 3
Здравейте, има ли раждали при Троячев в Торакс?Моля за мнение Simple Smile

# 479
  • Plovdiv
  • Мнения: 92
Момичета, ще споделите ли скорошни впечатления от Торакс? Аз родих там през 2015 и съм много доволна, но последните коментари много ме изненадаха...Родих нормално при д-р Кичеков, целия екип по време на самото раждане беше супер, следродилната грижа също беше ок- главната акушерка минаваше по стаите и помагаше за кърменето. Педиатрите бяха мн отзивчиви, лекари минаваха на визитации. За пет дневния ми престой там, нямах никакви оплаквания/е, една от педиатрите ме подразни и една акушерка беше неприятна, но нищо фрапантно/. Храната си беше кофти, вярно, но не съм и очаквала друго. Чистотата на стаите-миеха по няколко пъти на ден,но отгоре-отгоре. Не знам, аз съм с много приятни спомени, като цяло, чувствах се много спокойна за бебето и за себе си, и ми се иска да знам дали е така все още?

Общи условия

Активация на акаунт