Торакс Пловдив - пак и отново

  • 160 096
  • 917
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 47
Момичета има ли някои който е раждал нормално при Христо Кунчев,ако може да сподели мниние. Аз съм от началото при него и мислех и при него да родя,но съм с плацента превия и той самия ми каза,че ако стане нещо преждевременно да отида в Окръжна болница. Ако знаете някои добър док там ще се радвам да пишете,пък ще видим поне да се следя и на двете места.😊
Плацента превия си е сериозна предпоставка за цезарово сечение, а според мен ако се случи нещо преждевременно те праща в окръжна,  за да се погрижат по-адекватно за бебчето, защото в Торакс няма неонатология. Има тема за окръжна болница, там момичетата са споделили доста мнения за лекарите, болницата и отношението.

Може ли линк,че не намирам нищо.

# 631
# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 99
Здравейте момичета!

Бременна съм в 20 г.с., първа бременост, и се следя при др Христо Кунчев в Торакс, като преди това не съм го посещавала никога. Макар че, все още е рано вече започнах да мисля къде да раждам - засега се двуомя между Хирургиите и Торакс, но напоследък отношението на доктора започва да ме отказва от раждане в Торакс.

Моля някоя мама следяла се при него да сподели как протичат прегледите за следене на бремеността и евентулно отзиви за раждането при него. При мен прегледа протича така: след като ме попита дали съм имала кървене или някакви болки ме преглежда на ехографа и това е. Не получавам от него никакви препоръки, съвети, забрани и пр. за това какво трябва или не трябва да правя. Не ми се струва нормално да научавам от интернет, че след първият триместър трябва да избягвам спането по гръб, което аз напоследък започнах по-често да правя. Започвам да се обмислям дори да не го сменя. Но пък може би така протичат повечето прегледи. Моля ви споделете как протичат при вас прегледите? Мислите ли, че е възможно да ме претупва доктора понеже не ме познава и/или смята, че вероятно няма да раждам при него?

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Радвай се, че нищо не ти забранява. Значи си добре. Ако спреш да четеш в Интернет, може да се почувстваш още по-добре.

# 634
  • Мнения: 1 397
Родих преди две седмици в Торакс и всичко беше перфектно, доволна съм от всичко и всички. Преди 3 години пак раждах там, но сега престоя ми беше по-приятен. Секциото ми беше при доктор Видева и доктор Кичеков, страхотни са и двамата. Blush

# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Аз се следих при доктор Динко Мандов и съм много доволна.
Добра апаратура, добър човек обеснява всичко и не те тъпче излишно с лекарства.
Пред стреса в държавна болница бих избрала да платя малко повече, но са си спестя ужаса от сшедродилния сектор в държавната болница.
Ако всичко с бременноста е наред препоръчвам Торакс и то моя си доктор 😋😚

# 636
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Не искам да прозвуча грубо, но какво аджеба искаш да ти каже newsm78 И смяташ ли че в държавната болница ще ти го кажат? И да, по принцип началните прегледи протичат с въпроси за оплаквания, ехограф и толкова. Ако ти забраняваше нещо, определено щеше да го научиш. Не е на далавера да мълчи, нали се сещаш  Wink И каква е тая глупост, че не може да се спи по гръб? Прекалено много четеш в нета ми се струва, успокой се и се наслаждавай на бремеността, че само 9 месеца  Wink

# 637
  • Мнения: 11 450
С две ин-витро бременности съм, с доста съпътстващи усложнения покрай и от тях. Първото си дете родих преди почти 5 години в Хирургиите, когато забременях с второто, бях категорична, че там втори път няма да раждам. Реших да се насоча към частни клиники, и тъй като изпитвам органична липса на симпатия към Селена, се насочих към Торакс и съответно точно д-р Христо Кунчев. Още на първия преглед ме изуми с това, че посочи пола на бебето още в 10 г.с., не смятах, че е възможно. Даже се оказа и прав Grinning Нямах никакви забележки спрямо следенето на бременността, но наистина аз отивах подготвена при него относно това, какви изследвания кога трябва да се пускат, какво трябва да се проследи, и съм го подсещала, насочвала и изисквала. Никога нищо не ми беше отказано. Успоредно и с двете бременности се следих и в София, където бяха правени ин-витро опитите. Уговорих се с доктора да раждам при него, естествено раждане. Да, но второ бебе, нещата протекоха доста по-бързо, отколкото очаквах, и докато докторът успее да дойде, дежурният лекар вече беше изродил втория ми син Grinning Д-р Кунчев изроди плацентата, нямам и никакви забележки от следродилния престой, имах някои здравословни оплаквания, отзова се, написа рецепта. Извинявам се за обширното описание, но реших, че ще е от полза. И последно - не мисля, че някога, някой АГ ще се впуска в такива детайли, като как да спите, какво да ядете, в каква поза да правите секс, и пр. въпроси, обсъждани нашироко в женските форуми Grinning

# 638
  • Мнения: 1 139
Първата бременност др Кунчев му води жк. Всеки път ме е гледал на ехпграф, без да до плащам, повечето лекари гледат само 2 пъти. Пускаха ми постоянно рутинни изследвания, винаги са ме мерили, теглили. Като цяло бях доволна. И на мен ми позна пола в 11г.с.Каза ми момче, мислех си че може да е объркал с пъпната връв, но момче се и оказа в последствие 😊

# 639
  • Мнения: 11 450
А, да, забравих да отбележа това, че всеки месец си имах преглед с ехограф. Мерене, теглене, кръвно - също.

# 640
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Аз също се следих и раждах при д-р Христо Кунчев, и слав богу. Изключителен професионалист, не говори много и ненужно, но при една нормална бременност няма и нужда. Аз след раждането имах проблеми, на които той ми обърна особено внимание и докато не се оправих не ме остави. Ще сбъркаш според мен, ако го смениш с надежда да получиш повече внимние другаде. Пожелавам леко бременеене.

# 641
  • Мнения: 47
Аз също се следя при  Др. Кунчев и съм домолна,не говори излишни приказки. Когато го питаш винаги отговаря. Имах проблем и съм му званяла през ноща,вдига си телефона и реагира адекватно,което за една бреманна жена е най-важното. Пратих позната при него и тя не е доволна от държането му,понеже не се лигави и е сериозен(нейните думи бяха"Прекалино професионално те преглежда")Вие се приценете кое е по-важно за вас някой да ви лигави или да ви прегледа професионално! Леко бременеене и успех!

# 642
  • Пловдив
  • Мнения: 99
Момичета, благодаря ви за отзивите! Явно, че повредата е в моя телевизор като очаквам малко повече съвети от страна на доктора. Интересно ми беше дали и при вас е така, но явно, че е практика на повечето доктори Simple Smile

# 643
  • Мнения: 2
Здравейте!Искам да отбележа и подчертая Абсолютно Некадърното и Комерсиално Поведение на Д-р Видева от Клиника
 Торакс ,която се отнесе Безотговорно в Изключително Рискова Ситуация за Родилка,чиято бременност се проследяваше лично от нея.Родилката беше приета с Кървене и Разкритие в Седми Месец в Клиника Торакс ,където подценявайки Ситуацията,предприемат Рисково Раждане.Ражда се Недоносено Дете с тегло 1800гр. и хипотермия,Което Веднага бива Прехвърлено по Спешност в Окръжна болница. В момента,в Отделението по Неонатология се борят за живота му.Д-р Видева Неглижира Състоянието на Родилката,Рискува Живота и на Родилката, и на Бебето.Безотговорност,Комерсиалност, Арогантност! ....Срамота!!!!

# 644
  • Мнения: 47
Много съжелявам за случилото се,доно всичко с детето и майката да е наред. Аз съм лежала в Торакс и Др. Видева е минавала на везитация,и също имам наблюдение,че е доста груга и арогантна. Аз бях с предлежаща плацента и Др. Хр. Кунчев ме посъветва ако се случи нещо в по напредващите месеци да потърся помощ в Окръжна болница,понеже там са най-добрите неонатолози , и че в Торакс няма как да ми помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт