Кърменето във филмите

  • 2 849
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 258
а, да
и друго се сетих
от "луд съм по теб" сериалчето Simple Smile
джейми отиде при пол в офиса му и понеже бебето се разплака тя понечи да го кърми
при което колегите на пол почти не реагираха, намираха го за естествено и не се смутиха  изобщо, за разлика от пол, който изпадна в потрес как може такова нещо:)
Да, спомням си го (всъщност само за този филм се сещам) - единствено Пол се притесняваше жена му да кърми пред други, дори имаше едно дете (момче), което също приемаше съвсем за нормално да бъде накърмено бебето.

# 16
  • Мнения: 6 206
Мен пък ме изкефи онзи ден бременната Рейчъл в Приятели, когато на бебешкото парти й подариха помпа за изцеждане и тя милата толкова неориантирана, нищо и от другите неща не й беше ясно, го изгледа и пита "какво е това? нергиле за бебета?", имаше една странна тръбичка. Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз се сещам за 2 сцени... едната беше в Дързост и Красота съвсем в началото Тейлър (жената на Ридж) като роди и имаше 1-2 кърмения, после минаха на шишета само....т.е. даваха хранене само с шишета...

а  другата сцена е от един филм незнам какс е казва, но много го въртят по кабелните и аз вс ена тая сцена попадам - една мацка как си кърми бебето в самолета.

# 18
  • Мнения: 2 784
Изобщо, по Холмарк май подкрепят кърменето. В "Провидънс" малката сестра сготви супа с кърма, вместо с мляко, имаше едно филмче за един балон с русалка, дето занесе посланието на едно момиченце до мъртвият му татко до Езерото на русалките, там майката кърмеше едно бебче през нощта. И още един филм, където бабата каза, че не си представя семейно събиране, без дъщеря и да кърми поредното си дете. И т.н., т.н.

# 19
  • Мнения: 1 896
В днешния епизод на Приятели по ФоксЛайф бившата жена на Рос му беше оставила бебето им да го гледа заедно с шишета с изцедена кърма и сред приятелите се развихри спор дали е гадно да опитваш кърма или е ок.
Лафът беше "Фийби, наясно ли си, че това е сок, изцеден от човек?"
Рос го беше много гнус (щото нали е чаровно смотан), обаче лесбийката с която живее бившата му жена се изказа похвално за вкуса на кърмата и той като разбра че тя я е опитвала също се нахвърли да пробва.

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Имаше един сериал "Сибил" със Сибил Шепърт. Отиде на среща със стара своя приятелка и двете и деца- на по 6-7 години според мен. Децата доста палави и "разкрепостени" едва се удържаха на масата. В един момент децата започнаха да викат "Искаме мляко" и пристигна един сервитьор в очакване на поръчка. Децата се обърнаха към него и му каза нещо кофти "не такова мляко бе Идиот"- нещо в този смисъл. Сибил с интерес попита какво мляко. Майката леко заобиколно и обясни, че става въпрос за кърма. Сибил беше леко втресена Mr. Green
Сега върви някакъв латино сериал по GTV - има три мацки с четири бебета(едната е с близнаци- каква изненада). От както родиха постоянно споменават нещо за кърменето. На едната майка и и даваше съвети как да кърми, другите две се жалеха, че не могат да цапнат по едно, но децата са по-важни и все в тоя род неща.

# 21
  • Мнения: 503
Сещам се за "Виж кой говори", първата 4аст по-специално. Мисля, 4е нямаше сцена с кърмене, но определено се споменаваше на няколко пъти. Джон Траволта по погрешка си сипа изцедена кърма в кафето  Laughing  Wink . И една друга сцена - Джон Траволта беше взел бебето със себе си, и ги обслужва една надарена мадама, и той, и бебето й гледат бюста, при което Траволта казва на бебето (което е ве4е на поне 6-8 мес.): "Виждам, 4е и двамата мислим за едно и също", а бебето си мисли: "Да, обяд!!!"  Laughing . Не помня, във втората 4аст на филма, дали имаше подобни лафове и като се роди второто бебе  newsm78 .

# 22
  • Мнения: 535
Като споменахте за "Сибил", самата героиня споменава във филма , че и двете й дъщери страшно дъвчели зърната й и ги разранявали, но пък тя не се отказала. Мисля, че е хубаво чрез филмите да се агитира за кърменето. За нещастие не се споменава много често за това.
В друг филм, игрален " Студената планина" също се засяга темата за кърменето, млада майка, оставена сама(мъжът й мисля, че беше почина;) кърмеше бебчето си.

# 23
  • Мнения: 2 051
Доктор Куин Мъчителката и тя си кърмеше отрочето.
А в по-стари български филми просто не може да няма такива сцени.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз да не се мина и аз да спомена Приятели-те Simple Smile
В днешния епизод по Бтв, Рейчъл най-накрая роди и то седалищно и то без кой знае какви усилия  newsm78 пък и май не я и шиха... бе като на филм! Джоуи пристигна по едно време в стаята въодушевен и обесни как е видял една майка която си кърмела близнаците едновременно и той се бил почувствал като на п редставление!
И за кърменето на Рейчъл, което май ще се случи в утрешната серия, Джоуи връхлетя в стаята й докато кърмеше и почна да я зазяпва в циците с влажен поглед... Това много ми е странно, щото аз откакто кърмя, тва циците ми хич не ги възприемам като преди...

# 25
  • Мнения: 6 472
Аз пък гледах един филм по Дискавъри. Филма беше за това как правят едни къщи и както се сещата няма нищо общо с майчинство и кърмене. Съвсем сериозна тематика както се сещата и много се изненадах, когато даваха едното семейство, което строи къщата. Жената говореше за предимствата на къща под земята и си кърмеше бебето Laughing Беше някак си толкова естествено, че мъжа ми чак не разбра какво става Sunglasses

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 10:00 от Luluto

# 26
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Джоуи пристигна по едно време в стаята въодушевен и обесни как е видял една майка която си кърмела близнаците едновременно и той се бил почувствал като на представление!
Мисля, че точната дума беше, че се чувствал като на панаир- в смисъл на зрелище, като брадати жени, джуджета и други такива- поне аз така го разбрах, но това е Дожуи все пак Mr. Green

# 27
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Аз пък гледах един фил по Дискавъри. Филма беше за това как правят едни къщи и както се сещата няма нищо общо с майчинство и кърмене. Съвсем сериозна тематика както се сещата и много се изненадах, когато даваха едното семейство, което строи къщата. Жената говореше за предимствата на къща под земята и си кърмеше бебето Laughing Беше някак си толкова естествено, че мъжа ми чак не разбра какво става Sunglasses
Все едно виждам наша Деметра да бере липа и коприва. Mr. Green Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 6 258
Сега се сещам за откъс от един филм (не помня името) - майката излезе май с приятелки беше и остави на таткото да гледа бебчето, като му каза, че ще се върне за следващото кърмене. Но закъсня и бебето много плачеше и бащата му направи адаптирано мляко, а тя се върна с препълнени гърди. Също и в "Луд съм по теб" пак така Пол нахрани бебката (не помня името на бебето) с шише - първото шише с адаптирано мляко, защото мама закъсняваше (метрото не работеше).

Това не е точно по темата, но все пак е свързано. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 535
Здравейте мами! Връщам темата на първа страница с новата сцена във филма "Кръцни-срежи" където младият татко, трябваше да цеди мамата с уста, защото тя си забравила помпичката, а гърдите и зърната й са прекалено нежни за да ги цеди с ръка! Hug  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт