БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-23

  • 20 370
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 975
Ние сме въвели пилешко само за сега .

# 721
  • Мнения: 15 379
Много рано е за месо. Освен това пилешкото не е първо месо за захранване.

# 722
  • Мнения: 7 995
А защо има пюрета с месо за 4 месеца?

# 723
  • Мнения: 15 379
А защо има пюрета с месо за 4 месеца?

Защото консистенцията им е най-фината.

# 724
  • Мнения: 7 995
Пак не разбирам... какво като е финна консистенцията, ако не тябва да се ядат на 4 месеца?

# 725
  • Berlin
  • Мнения: 11 337
Защото са най-фино смлени. От 8м. имат малки частици, от 12м. имат повече частици. Това, че пише 4м. не означава, че може тогава да се ядат, а че не се ядат преди 4м.

# 726
  • Мнения: 4 831
финна е защото има деца/бебета на 12+ и не искат или не могата или се давят от малки парчета храна. предпочитат я гладко пюрирана.

# 727
  • Мнения: 15 379
Пюретатата се делят над 4 месеца, над 8 месеца и над 12 месеца.
Менюта има и за над 18 месеца.
Обърни внимание на консистенцията. Тези над 8 месеца се водят менюта и са с доста по-едри частици вътре.
Млечните дуети са пак от тази възраст.
Какво пише на етикета като възраст не бива да вълнува една хранеща с това майка.
Чете се съдържанието, то е важното.
Производителят може да напише и 3 месеца (май на ганчевите смеси беше така), въпросът е, че захранването следва други възрасти.

Обозначената възраст на буркана не е ориентир за въвеждане на храна и не може да бъде! Може да бъде ориентир само за консистенцията.

# 728
  • Мнения: 27 524
Обозначената възраст на буркана не е ориентир за въвеждане на храна и не може да бъде! Може да бъде ориентир само за консистенцията.[/i]

Ей това не мога да го набия в главите на майки и свекърви  ooooh! Щом на чужбинските пишело, значи било вярно и можело от 4-ти  Twisted Evil

# 729
  • Мнения: 15 379
Блонди, най-важното е майките да го разберат най-вече Hug.
Бабите нямат думата Laughing.

# 730
  • Мнения: 7 995
Ясно, ама не ми се струва правилно.

# 731
  • Мнения: 15 379
Да, изобщо не е правилно.
И все пак - има различни схеми на захранване предвид държавата. В някои риба се дава след 8-ми месец, в други по-късно или по-рано дори.
Въпросът е, че няма единен стандарт, както е с млечните формули - напълно адаптирана формула до навършването на 6 месеца, полуадаптирана - след 6 месеца и започнало захранване и пълноценно мляко - над 12 месеца.

# 732
  • Мнения: 121
Бързо въпросче в темата за месните пюрета - на нас педито ни каза от 7-я месец да ги започнем. Според вас тогава рано ли е и? И с какво месце се започва? Питам, защото не винаги сме на едно мнение с педката   Laughing

# 733
  • София
  • Мнения: 632
Ако бебето има апетит и иска не мисля, че е рано. Започни с нещо диетично, пилешко, заешко. Те са по-леки.

# 734
  • Мнения: 513
по принцип, месото може да се въведе и в 8-ми месец, а в 7-ми глутен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт