БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-23

  • 20 326
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 216
Бързо въпросче в темата за месните пюрета - на нас педито ни каза от 7-я месец да ги започнем. Според вас тогава рано ли е и? И с какво месце се започва? Питам, защото не винаги сме на едно мнение с педката   Laughing
На колко месеца е захранено детето? Какво е въведено вече - зеленчуци, каши?

# 736
  • Мнения: 55
Здравейте.Дъщеря ми се изрина от суров банан и мисля да пробвам пак след годинката.От 6ти месец обаче си яде бананови каши и купешки пюрета съдържащи банан без да е имала проблеми и с голяма охота.Мога ли да и давам такива каши и пюрета newsm78 Предполагам,че са преминали някаква обработка и затова от тях не е ималя проблеми, но не съм много наясно newsm78

# 737
  • София
  • Мнения: 632
Не е ли много време чак след годинката, сигурна ли си, че е от банана? Rolling Eyes

# 738
  • Мнения: 1 897
Бързо въпросче в темата за месните пюрета - на нас педито ни каза от 7-я месец да ги започнем. Според вас тогава рано ли е и? И с какво месце се започва? Питам, защото не винаги сме на едно мнение с педката   Laughing
Месото се въвежда 2 месеца след началото на захранването,но не по-рано от 7м.навършени.Започва се със заешко или пуешко.
Здравейте.Дъщеря ми се изрина от суров банан и мисля да пробвам пак след годинката.От 6ти месец обаче си яде бананови каши и купешки пюрета съдържащи банан без да е имала проблеми и с голяма охота.Мога ли да и давам такива каши и пюрета newsm78 Предполагам,че са преминали някаква обработка и затова от тях не е ималя проблеми, но не съм много наясно newsm78

Давай си каши щом няма проблеми от тях.

Банана е алерген,защото съдържа хистамин.Възможно е да е от банана,а и се обработва с много химични в-ва-нашият педи е против яденето на банан,ама синът ми не мисли като него.

# 739
  • Мнения: 55
Ами почти съм сигурна.Давала съм и няклко пъти намачкан по 1-2 бебешки лъжички и тя го плюеше но преди няколко дни хапна малко повече и се появиха няколко пъпчици по бузката и ръчичките.Не зацепих веднага и снощи и дадох да хапне от моя банан.  На сутринта едната бузка цялата е в пъпчеци има по челцето и по ръчичките.Не знам.От 8-9 дена не съм въвеждала нищо, последно беше пуешко но не съм давала от 10 дни.,

# 740
  • Мнения: 646
natali_ivanov_a ако не се обрива от кашите и пюретата си и ги давай, а пресния банан го спри за известно време(може да не е чак до годинка) и предложи пак.  Peace

# 741
  • Мнения: 15 379
Бързо въпросче в темата за месните пюрета - на нас педито ни каза от 7-я месец да ги започнем. Според вас тогава рано ли е и? И с какво месце се започва? Питам, защото не винаги сме на едно мнение с педката   Laughing

8 навършени месеца.
Започва се с пуешко или заешко.
Чак след това е пилешкото.

# 742
  • Мнения: 513
Здравейте.Дъщеря ми се изрина от суров банан и мисля да пробвам пак след годинката.От 6ти месец обаче си яде бананови каши и купешки пюрета съдържащи банан без да е имала проблеми и с голяма охота.Мога ли да и давам такива каши и пюрета newsm78 Предполагам,че са преминали някаква обработка и затова от тях не е ималя проблеми, но не съм много наясно newsm78
много вероятно да е от банана, поради съдържанието на хистамин по късно го въведох в менюто, мисля че бе след 8м.

# 743
  • Мнения: 121
Момичета, благодаря за отговорите за месните пюрета bouquet
Всеки педиатър си има различни схеми за захранване и както писах аз не винаги слушам моя. Решила съм да започна месото от средата на седем навършени месеца. Иначе захранването сме го започнали в началото на пети навършен месец и до сега ядем почти всички зеленчуци за възрастта, някои плодовете и от скоро елдена каша. Нямаме замесетно хранене, но пък и не мисля че това е проблем  Grinning

# 744
  • Мнения: 513
момичета вчера готвих страхотен заек на фурна, с горчица, лук и пикантина, та си мислих дали мога да дам на детето от него, да обера бялото месо от вътре, да сложа малко лучец, ще го измия предварително и да го залея с чиста гореща вода за да се измие малко от подправките. Какво ще кажете, мога или не.  Thinking
Рецептата е уникална ако някой иска мога да му я споделя, мисля че ще стане и със всяко месо.  Crazy

# 745
  • Мнения: 15 379
Дай й от вътрешната част на месото. Ако го измиеш ще заприлича на промито, няма смисъл.
В Пикантина има натриев глутамат, избягвай подправки с наличието му.

# 746
  • Мнения: 3 114
Всички бульони и подправки от типа на Пикантина съдържат натриев глутамат с изключение на Алнатура.

# 747
  • Мнения: 15 379
Алнатура не е единственото изключение.
Има Вегета - бял пакет, в нея няма нищо друго освен сол и сухи подправки.
Всякакви бульони и сушени готови смеси с подправки, но от органичен произход нямат натриев глутамат.

# 748
  • Мнения: 2 216
Аз купувам само суха смес подправки от Карфур, даже сол нямат
Но ако предложите други без глутамат и без сол,ще ви бъда благодарна, защото вече не готвя отделно за детето

# 749
  • Мнения: 3 114
Аз знам само Алнатура, продават се в ДМ. Можеш да разгледаш в био магазините за други.

Общи условия

Активация на акаунт