СЕДМИ клас - първи срок - 2 тема

  • 37 335
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 567
ПОМОЩ.....добре че Ganis е на линия, пък и другите майки, които вече са включили на тема ъгли 7-ми клас, защото аз май не съм още.
Имаме домашно:  Намерете градусната мярка на ъгъл а, ако сборът и с градусните мерки на двата съседни на а ъгли е = на 1 5/9 от 180 градуса.

Благодаря предварително!

Това е задача 17/10, стр.88 на Коала, точно така е формулирана.
Упътването е: означете дадените равни ъгли с а (алфа- има ли я някъде на клавиатурата)и изразете съседните им ъгли с а (алфа).

# 691
  • София
  • Мнения: 5 170
Значи алфа е 80  Wink

# 692
  • Мнения: 4 936
Голд, седмицата геометричен материал спокойно се наваксва за една събота и неделя сериозна работа и обяснения! Опитайте непременно. Той в понеделник ли се мести?
Сегашната му класна обеща да му приготви документите (ако й занеса миналогодишната му характеристика щяло да стане по-бързо?!)  за петък, така че се надявам в понеделник да е там.

Трудно ще му е да навакса 5-6 урока, но се надявам учителката да прояви разбиране и да не го закача докато навакса.

# 693
  • Мнения: 24 467
ПОМОЩ.....добре че Ganis е на линия, пък и другите майки, които вече са включили на тема ъгли 7-ми клас, защото аз май не съм още.
Имаме домашно:  Намерете градусната мярка на ъгъл а, ако сборът и с градусните мерки на двата съседни на а ъгли е = на 1 5/9 от 180 градуса.

Благодаря предварително!

Това е задача 17/10, стр.88 на Коала, точно така е формулирана.
Упътването е: означете дадените равни ъгли с а (алфа- има ли я някъде на клавиатурата)и изразете съседните им ъгли с а (алфа).

Не знам има ли я алфа, мога да я намеря в "символи", ма няма смисъл, аз подкарах с "а" и "б", като Ганис, че е по- лесно, вместо да търся. "сборът й" е вероятно, а не "сборът и с", сиреч сборът на мярката на ъгъл а, с другите два. Упътване не помня да сме чели, тази беше лесна, само сравняваме накрая отговорите, че може да сме се опетлали нещо, ние сме си разсеяни бая.  Laughing
Когато четохме от Коала не сме поставяли под съмнение, че се събират трите ъгъла. Нямам подобни спомени.
Обаче имаше една 16, още й помня номера, дето и с упътването не беше нам много ясна. Строяха се перпендикуляри към двете пресичащи се прави. Но не обичам да разказвам, че става развален телефон. По- добре да я препиша точно.

Ганис, благодаря за наставленията, полезни са. Има смисъл в това- да се реши и препише веднага, след това- следващите. Не съм се замисляла върху технологията. Би било много полезно да споделиш и други такива "техники".   bouquet

Тъй иде Ганис, като второто решение със сбора на трите ъгъла.


Голд, почвайте от сега с наваксването, да не му е проблем на детето.

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 14:24 от Judy

# 694
  • Мнения: 8 567
Голд, защо не говориш с новата учителка по математика да отиде на консултации при нея, даже ако има и тази седмица?
Отделно, до петък в старото у-ще все ще вземат нещо.

Judy, да, сборът "й" е.

Ганис, копирам си го, за да го напомням преди изпита (за прехвърляне от чернова на белова), въпреки, че първо трябва да се научи да пише на чернова, той е писал директно на беловата, защото се е притеснявал, че няма време. Та трябва да работим и за време.


# 695
  • София
  • Мнения: 5 170
Ооо, тепърва ще се работи за време. За целта трябва да се развие добра техника за решаване.

# 696
  • Мнения: 4 936
в 'старото' в четвъртък ще правят теста на алгебричния раздел, очаквам в петък да вземат геометрията и в събота и неделя да наваксаме с няколко урока по мат - и без това няма да знае какво да учи за разказвателните предмети в новото у-ще. ако сега го 'натисна с гемоетрия ще направи мазало на контролната в четвъртък

# 697
  • Мнения: 24 467
Не, Голд, не сега, точно за събота и неделя писах и аз. Тъкме ще има едно начало от петък и ще се справите двата дни. А от понеделник ако успеете и една консултация в новото школо да спретнете ще е чудесно.

Ганис, а ти как препоръчваш да се процедира със задачите с готов отговор? Ако те затрудни някоя- минаваш нататък и после се връщаш? Други хитринки?

# 698
  • София
  • Мнения: 5 170
Джуди, ще кажа за една моя практика по геометрия.
 По геометрия, освен теоремите децата трябва да знаят и много основни задачи. Това са малки задачи, които много често се срещат в по-големи задачи и чието заключение се ползва на готово като теорема.
 Всичките ми седмокласници по геометрия имат една тетрадка, малък формат. Когато решим една такава задача, те си я преписват с чертежа и доказателството и научават какво гласи задачата.
Пример за такава от сегашния материал по геометрия:
Ъглополовящите на съседни ъгли са перпендикулярни! (закон божи) Laughing
Т.е., като я срещнат тази задача на изпита, да я приложат и продължават нанатък. Така много задачи се решават за по-малко от минута.
Ако искате с течение на времето ще пускам такива по геометрия ( придружени с чертеж).
Ето и една препратка към едно мое мнение в мат10, преди години.

http://www.math10.com/forumbg/viewtopic.php?t=4692

# 699
  • Мнения: 24 467
Иска ли питане, дали искаме?!  Simple Smile   bouquet
А иска ли се извеждане и доказване на законите Божии, когато се поставя оценка при задачите с разписване /освен ако не е теорема, дадена в учебник/?  Simple Smile

# 700
  • Мнения: 515
Благодаря за качените пробни  bouquetКак ще ги давате на вашите-ако ги изпринтя и замажа отговорите с коректор то пак си личи newsm78
gold__ успех в новото училище.Дано му хареса на детето и се чувства добре Peace
ganis  благодаря за идеята.Ще сме благодарни ако ни качваш такива задачки Grinning

# 701
  • София
  • Мнения: 5 170
При тези задачи, да:) Но, ако детето ги върти цяла година, няма начин да не се справи:)

# 702
  • Мнения: 8 567
Благодаря за качените пробни  bouquetКак ще ги давате на вашите-ако ги изпринтя и замажа отговорите с коректор то пак си личи newsm78

на тестовите ограждаш всички отговори.  Laughing

# 703
  • Мнения: 18 037
В коя папка точно са качени тия пробни  newsm78

# 704
  • Мнения: 515
 Joyнова ПРАВА СИ.Къде ми е акълът ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт