ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 13

  • 39 775
  • 739
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 748
О, аз и казвам, че е бобър.  Mr. Green Като бебе си изгриза ръба на кошарата, на 5-6 г. гризеше моливите, но сега най-после престана Stop

# 676
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моето пък си надъвква гумата!
Всички гуми са на жваньоци!
Жваньок! Хубава дума, лЕтературна!

# 677
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честит празник и от мен.
Малко излязохме на пазар, но заваля и в момента пишем домашни. Трябва да упражняват буква "м" , отделно имат задачи по математика  с " 0".
И нашите са на "М", по математика са на цифрата 7.  Peace

# 678
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826

И нашите са на "М", по математика са на цифрата 7.  Peace
и нашите
А как мога да разбера в кои у-ща ще се проведе математическото състезание,дали ще обявят в някой сайт?

# 679
  • София
  • Мнения: 6 158
Моето пък си надъвква гумата!
Всички гуми са на жваньоци!
Жваньок! Хубава дума, лЕтературна!
ЛЕтературна - нелЕтературна - важното е, че е изпълнена със съдържание.

Just...a woman, голям опит имам с кутийното изхранване. Освен сандвич, за следобедна закуска можеш да сложиш ядки; палачинка; макарони със сирене или на фурна; варено яйце+зеленчук; чушка пълнена със сирене.
На мен ми изглежда много храната, която даваш, но децата са различни. При вас се получават две стабилни закуски и е напълно естествено детето да пропусне обяда. Кажи й, че сандвичът /бисквитките/ са за следобедна закуска, а за голямото междучасие сложи плод или мляко.
Дъщеря ми закусва у дома. Най-често е филия от заводски хляб с нещо + мляко, но също така мляко с овесени ядки, макарони, баница, кекс... В голямото междучасие яде плод. Обядва в стола. За следобедна закуска слагам сандвич от една филия от квадратния хляб + някакъв зеленчук. Много рядко може да го заменя с бисквити, вафли или друго боклуче. Като се прибере от училище отново яде някакъв плод и по-късно вечеря. Често вечер минава само с мляко, но моето дете не е много ящно.
Скрит текст:
Joy С тези отчети за съдържанието на кутиите сме като в раздела за диетите.

# 680
  • София
  • Мнения: 11 791
Спунк благодаря,както и на останалите!Ще се възползвам от идеите Ви.
Не винаги всичко е изядено.Често поне едно от нещата,които съм сложила си стои в чантичкта за храна.
Проблемът идва от там,че не харесва храната в стола и понякога не я яде.И при положение,че е цял ден на училище сандвич,плод и солети/бисквитки не ми се струват много /ама наистина сме като в темата за диетите  Wink/.
При всички случаи като я взимам от училище е прегладняла.Така беше и в детската градина,но там поне всичко или почти всичко си ядеше.А сега ми обяснява,че в училище не готвели като мен и като в детската градина  ooooh!.
Голямото ми дете и то беше на този режим,но там проблем с изхранването съм нямала.Нямам спомени да си е носило от къщи храна,давахме му парички.Сега на дъщеря ми не даваме,но вече не знам кое е по-добре.
Дори и да и кажа кое кога да го яде нямам гаранция,че ще ме послуша.
Благодаря,че ме "изслушахте",че напоследък това ми е болна тема и ако се задълбочи,не знам какво ще правя... Sad

# 681
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 971
И аз отписах Вики от училищния стол след като се видя, че яде от трите неща само едно и то не винаги. Crossing Arms

# 682
  • София
  • Мнения: 161
 И моят син в къщи задължително закусва, обикновено е от зърнените закуски Нескуик с прясно мляко (домашно), кисело мляко (домашно) с бисквити или кус кус, филии отказва категорично. В училище на обяд яде на стол, имат и безплатната закуска, която е или плод или нещо тестяно, казва, че си я изяжда, но незнам дали е така... newsm78 В раницата му слагам плод - банан, грозде без семки в кутийка, ябълка, круша (обикновено и тях ги изяжда), както и нещо сладко - Барни, вафла, малък шоколад, които също са изядени... Вечер е доста гладен, тогава яде зеленчуци под формата на салата и нещо готвено. Чудя се от къде този апетит, преди не се хранеше в такива количества, но явно се изморява и така компенсира, само така си го обяснявам.
Моливи не гризем (слава богу, че майка му често мишкуваше с моливите  Laughing). Ние днес и утре имаме занятия по програма Успех - Приказен свят, притесних се, че няма да усети ваканцията, но той отиде доволен...

# 683
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 971
Когато взех Вики от УСПЕХ часовете беше много доволна. Гледали приказката за Златното момиче, като ги препитвали дали я знаят и как свършва. Говорили и за други приказки. Оцветяваха картинка на Дядо вади ряпа. Все още обаче нямат никакви материали. Утре ще си носим моливите.

# 684
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моето си обядва в къщи, защото не е на занималня.

В къщи категорично отказва да закусва. Имат 2 пъти седмично безплатна закуска и тогава не давам от къщи. В останалите дни й правя или сандвич с филе, или кутия с грозде, или бутилка пловодо мляко. Закусва в голямото междучасие.

# 685
  • Мнения: 11 830
Честит празник!
Ние се махнахме от София за ваканцията и сме много доволни, че го решихме.. тъкмо се прибираме от двучасово каране на велосипеди семейно. Юлиана си написа всички домашни вчера, но ме зарадва, че си взе и няколко от допълнителните помагала, които съм й купила.

Да ви я похваля, че от екскурзията във вторник се върна с картичка от музея, всички деца си купили по някакво боклуче, но тя е избрала картичка и то такава, с която искаше да впечатли баща си, защото скоро бяха коментирали - старовремско дървено колело, много й се зарадвахме!

Angel_Dust, да се оправя бързо!

За тези, които слагат сурови ядки, предполагам знаете, но по-добре е да са накиснати предварително във вода поне за 6 ч., а най-добре една нощ, за да се премахнат инхибиторите! Peace

# 686
  • София
  • Мнения: 6 158
За тези, които слагат сурови ядки, предполагам знаете, но по-добре е да са накиснати предварително във вода поне за 6 ч., а най-добре една нощ, за да се премахнат инхибиторите! Peace
Аз не знаех. Отивам да се информирам из нета. Благодаря!

# 687
  • София
  • Мнения: 35 326
Сиси, от теб чувам за ядките ,благодаря!  bouquet
Аз колко ги ям и как ме боли гастрит...

Имам питанка за Учебно помагало по математика на Просвета- стр 13, най-долу има бухалче с питанка и и три карета с цифрите 2,3,5. Та, какво трябва да се прави там ooooh!

# 688
  • София
  • Мнения: 3 919
Преди да забранят на децата от класа да носят пари, му слагах 2 сандвича, плод, 2 шишета с вода и 1 със студен чай. Сега към това му слагам Марс или Туикс +  мюсли Корни. Единият сандвич му е с крем сирене и шунка/филе, а другия с масло и луканка. Плодовете са ябълки или банани.  Сутрин вкъщи не закусва, пие само чаша мляко с 1 ч.л. мед. На обяд се храни на стол. Там изяжда поне една от манджите и десерта, който в повечето случаи е плод.
Моливи, слава Богу не гризе Laughing.
3xi петък питах госпожата, дали в тяхното у - ще ще се провежда и тя каза, че все още не е решено кои са избраните у - ща. Вероятно към средата/края на другата седмица ще има списък с у - щата.

# 689
  • Мнения: 259
За кое математическо състезание става въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт