ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 13

  • 39 737
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 926
И все пак детето да гладува? Трябва да се говори със семейството.

Наистина е недопустимо дете да гладува.
Пропуснала съм, но в това училище не дават ли безплатни закуски, поне нещо да хапне детето.

Ако е цял ден на училище и не обядва, да се говори със семейството, ако трябва да се сигнализират социалните служби.
Ако се налага да се събират пари за купони, кажете по какъв начин, готова съм да помогна.

# 706
  • София
  • Мнения: 11 723
Ако се налага да се събират пари за купони, кажете по какъв начин, готова съм да помогна.

Аз също си мислих,че съм готова по някакъв начин да помогна.Дожаля ми за детето.
jmoto всъщност каква е цената на купоните във вашето училище?
Само си мисля семейството наистина ли няма възможност?Къде е бащата? newsm78

# 707
  • Мнения: 11 818
Спунк, Ms.Gorgeous, ядките само така ги ядем от много години, като пресни са - орехи, лешници, бадеми, кайсиеви ядки.. почти си удвояват обема, водата не трябва да е чешмяна хлорирана! Само суровото кашу не кисна винаги, защото то не е напълно сурово, а бланширано.

slan4ogled, занимава се по нейна инициативи, но ако не го правеше сама, бих я накарала.

jmoto, наистина е добре да се проучи по детайлно въпросът, а ако трябва да се алармират социалните служби.

# 708
  • Мнения: 6 022
Момичета ,това за децата на които родителите не дават обяд е много лошо.Доколкото разбрах миналата година в нашето училище учителите предлагали на директора деца от социално слаби семейства и имало няколко бройки безплатно обядващи деца .И това е вариант.В един от класовете при нас има дете със СОП, което въпреки че си носи сандвич все пита госпожата къде и е обяда, и няколко пъти шефката и сипва по една супа.
Ние днес разгледахме раницата, сега се бори с голямо Е, е няма такава мъка, до сега рисувах мечета и ушите им да свикне да прави кръгчето все едни сплескане излизаха , ама след 7 ред има подобрение .
Иначе с математиката горе долу е добре , прави грешки ,но всички са от бързане.
Днес установих че са пробили двете зъбчета , а старите даже и не се помръдват, сега чакам малкото да се събуди и отиваме на зъболекар, надявам се всичко да приключи без травми.

# 709
  • София
  • Мнения: 3 832
Дани за почивните дни няма домашно по писане и математика, но по немски има 30 реда думи да пише и преди няколко дни написа 10, вчера 10 и му остават още 10, които вероятно през седмицата ще ги пише. Утре ше му дам задачи по математика от типа 2 = _ - 2, защото с тях има проблеми и или ние не можем да му обясним идеята на този вид задачи или пък са им обяснени по грешен начин и той така ги е запомнил, защото винаги ги смята от дясно на ляво ooooh!.

# 710
  • Мнения: 289
Да се включа и аз. Вчера написа домашното по математика - имаха задачи с цифрата " О". Днес  трябваше да  упражнява  буква "м" и срички с нея.
Утре и други ден ще ходим на гости при баба му и дядо му и го оставям да почива.

# 711
  • Мнения: 2 587
И все пак детето да гладува? Трябва да се говори със семейството.

Наистина е недопустимо дете да гладува.
Пропуснала съм, но в това училище не дават ли безплатни закуски, поне нещо да хапне детето.

Ако е цял ден на училище и не обядва, да се говори със семейството, ако трябва да се сигнализират социалните служби.
Ако се налага да се събират пари за купони, кажете по какъв начин, готова съм да помогна.


Купоните са по 2лв за ден,а закуски дават като ги редуват с плод - един ден плод,на другия закуска.
Ще поговоря с госпожата да проуча по обстойно случая.Първият път когато попитах ми отговори  набързо и постоянно идваха и други родители с техните си въпроси,та не разпитвах много. Embarassed А и бащата не знам къде е.

# 712
  • Мнения: 11 926
 jmoto, непременно говори и пиши тук какво е разрешението и с какво  и как можем да помогнем
 Не мога да се примиря с мисълта, че има гладно дете и чака другите деца да му дават храна.
Независимо какви са родителите му.

# 713
  • Варна, България
  • Мнения: 730
jmoto, непременно говори и пиши тук какво е разрешението и с какво  и как можем да помогнем Не мога да се примиря с мисълта, че има гладно дете и чака другите деца да му дават храна.
Независимо какви са родителите му.
Подкрепям!

# 714
  • Мнения: 498
Уикендите детето е на балет, но следобед ще чете книга - давам и всеки ден по 4-5 странички да се тренира, че я било срам да ми чете  Shocked По математика гледам че мъжа ми беше с нея седнал и решаваха задачи, после и с мен да видя дали пак прави грешки. Рядко бърка нещо, но много се отнася и е разсеяна. Сега ще и дам от помагалото да реши 1-2 страници, че после баба им ще им дойде на гости за няколко часа и край с концетрацията   Whistling

# 715
  • Мнения: 498
Вижте какво прочетох:

36 деца тази нощ са приети в многопрофилната болница в Разлог със симптоми на повръщане, разстройство и коремни болки, съобщиха от пресцентъра на Министерство на здравеопазването.
Децата са част от група от 84 ученици от първи до пети клас от 125-то СОУ в столицата, които са били на „зелено училище” в хотел „Бъндерица” в  Банско.


Заради такива неща не съм склонна да пускам децата си по лагери. Просто децата ни са бизнес за хотелиерите и всякакви долнопробни храни се дават на тях. Всяка ваканция има задължително натровени деца някъде !

# 716
  • София
  • Мнения: 6 183
И аз току що чух за натровените деца по радиото и изтръпнах. Чух че били второкласници (и една учителка) - малки са пиленцата, надявам се бързо да се справят организмите им!

За детенцето без обед: За социални и отнемане на родителски права ми се струва малко пресилено. Знаем, че децата в домовете също не си дояждат, а детските надбавки на социалните са 35 лв., т.е. не стигат и за 20 дена по 2лв. за стол. В нашето училище, настоятелството подпомага социално слаби деца (срещу документ доказващ доходите). Разбира може да не се касае за недоимък. Добре е да се проучат нещата по детайлно.
Скрит текст:
Имаме познати, които много се грижеха за детето си, а то такива тетари играеше пред непознати (стил "Антон и точица") ... Ние приятелите много се забавлявахме с историите, но родителите се чудеха да плачат ли да сесмеят ли.
Ако все пак проблема е доказано финансов съм склонна да помогна за купои за стол.

Ние сме из страната от сряда. Взехме щерката от училище и поехме. Дали са им 5 страници домашно по математика и още толкова по БЕЛ + 2 стихчета в помагалото по БЕЛ, които май са за заучаване. Та си пописваме - 2 сутрини в хотела, сега в къщата на баба и дядо и остана и за утре вечер малко за у дома ...

# 717
  • Мнения: 106
Мамчета, от месец сигурно не съм влизала в тук сигурно сте ме забравили аз съм с Иванинка. Изпуснах ви ще прочета само последните страници за да наваксам. На сестра ми синчето 9 месечно се оказа доста палаво момченце а още 2 месеца ще го гледам а ми изсмукват набързо силиците с Ивка. Много й е интересно в училище, мислех че само в началото ще й харесва а после ще и омръзне, но не е така. Много е ученолюбиво детето вече знае цялата азбука и чете като голяма ученичка. Mr. Green На деня на народните будители ги заведох със племенника Боби до паметниците. Много им беше интересно после Ива цял следобед ми разказваше за народните будители. В събота принцесата навърши 7. Поканихме само роднини и семейни приятели бяха двамата с Боби и си играеха в детската.  Mr. Green Още имам да ви пиша но да оставя за друг път. hahaha

Последна редакция: сб, 03 ное 2012, 14:24 от MimiIvanova

# 718
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Уикендите детето е на балет, но следобед ще чете книга - давам и всеки ден по 4-5 странички да се тренира....
А моя още срича - ма-мъ-мо-му..... ooooh!
Понякога като ви чета направо се депресирам, добре, че бързо ми минава депресията....  Mr. Green

# 719
  • София
  • Мнения: 6 095
... А моя още срича - ма-мъ-мо-му..... ooooh!
Понякога като ви чета направо се депресирам, добре, че бързо ми минава депресията....  Mr. Green
Е, ти не ни вярвай на 100%.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт