ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 13

  • 39 751
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 376
Честит празник!
Ние се обзаведохме с нови книжки, а утре планирам посещение в библиотека. Заниманията с баткото попречиха да направим това днес

Има тема Математически турнири, в която може да получите информация за всички състезания навреме, вместо да чакате да ви информират в училище.

Храна не слагам, джобните не се харчат. Закусва в нас, имат и безплатна закуска, обядва в нас. Не изгелжда прегладнял.

# 691
  • София
  • Мнения: 6 129
Храна не слагам, джобните не се харчат. Закусва в нас, имат и безплатна закуска, обядва в нас. Не изгелжда прегладнял.
Joy  Кратко, точно и ясно.

# 692
  • Мнения: 2 587
Оказа се, че искала повече, защото имало едно детенце в класа,на което родителите не му купували купони и не му слагали храна за училище,по цял ден стояло гладно и на нея й дожаляло,та затова искала повече храна, за да има и за Дани. Стори ми се невероятно да има такива родители,но и госпожата потвърди версията й. Момченцето било с втора майка и за него все не стигали пари,но на обяд му давали и другите деца,което каквото не иска от обяда си.
Просто онемях!Що за родители са това,да не кажа и по-силни думи!?! #Cussing out
Явно така им изнася други деца/родители да изхранват тяхното!Горкото дете  Cry.Няма ли начин учителката да поговори с родителите?



Контакт имат само с "майката",бащата не се знае къде е,а тя е заявила че няма възможност и детето е свикнало.С такива хора какво да говориш,по скоро да им отнемат родителските права.
 
И на нас ни идва добре ваканцията,тъй като аз имам много работа в момента,а свекърите отдавна не бяха виждали детето,та им го изпратих да им погостува.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Дъщеря ми е на бабин дом тези 2 дни,а както се очертава май и утре ще работим.

# 694
  • Мнения: 4 149
И аз си взех отпуск, мъжът ми обаче не успя, и пътуването, което обмисляхме, пропадна. Сега мързелуваме трите у дома. Хубаво е да има малко почивка.

jmoto, много ме разстрои тази история. Детето е свикнало да не се храни? Няма ли как да помогнем?

# 695
  • София
  • Мнения: 3 688
Момичета,давате ли на децата тези 4дни упражнения по математика и български или сте ги отделили за почивка?
Сина ми си е вкъщи с баба си ,но времето е лошо и немогат да са навън и съм му дала малко задачки-закачки Simple Smile
Днес заминаваме за Сандански и там мисля да не го товаря с училищни занимания,а само игри-дано времето да позволява.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Имаме помагала за в къщи и дъщеря ми си взе .Вчера беше писала малко.Прави го с желание все още.

# 697
  • Мнения: 11 964
Момичета,давате ли на децата тези 4дни упражнения по математика и български или сте ги отделили за почивка?


Вчера го оставих да си почива.От днес започва да пише домашни, защото никак не са малко.
Най-неприятното домашно- писане на букви, ще оставя за последния ден.

# 698
  • Мнения: 1 735
Тези дни съм оставила за почивка. Вчера беше с баща си, днес е с баба си, утре е ден за домашните, а в неделя е на рожден ден.

# 699
  • Мнения: 2 674

Най-неприятното домашно- писане на букви,

и при нас е така  ooooh! има цяла страница с "И"-та, иначе по математика приключи снощи Grinning
друго не мисля да давам, щото от "И"-то ще остана без нерви, камо ли допълнително да му вися на главата Grinning

# 700
  • София
  • Мнения: 161
jmoto, много ме разстрои тази история. Детето е свикнало да не се храни? Няма ли как да помогнем?
И мен ме разстрои, дали е уместно да съберем парички с които да осигурим купони за стола поне, ако имате и други идеи, нека помогнем...
Не ми се мисли за чувствата и самочувствието на това дете, да чакаш някой да ти даде каквото му е останало, за да се нахраниш... душичка малка.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 397
Уф, случая, за който ми напомни тази история с детенцето без храна е съвсем различен, но да споделя.
В училище треньорът по футбол похвали синът ми и аз както съм си скромна му казах, че благодаря, но най - добрия футболист е едно друго момченце. Той тогава сподели, че е така, но това момченце не го пускали на тренировки. И аз като вас тъкмо почнах да мисля разни системи как да помогна, да предложа да плащам половината такса, а половината от треньора, как да го направя без да обидя семейството и въобще цял куп системи за да може и това дете да тренира, а се оказа, че въпросът не е финансов. Просто те предпочитали детето да не тренира, а да играе с други деца на двора без треньор. Ами подведох се по това, че знаех, че майката е безработна, но явно не винаги нещата са такива каквито изглеждат на пръв поглед.
Извинявайте, ако съм досадила.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 059
Калоян се радва пълноценно на първата си ваканция като ученик и тъй като домашните не са много ще пишем в неделя.Вчера беше с баща си, днес с мен, но сме се отдали на игри и забава.

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
stanislavchen, най-вероятно си права, че въпросът не е финансов.
Примери има безброй за "втори майки", които не се грижат за доведеното дете и при един татко, който все отсъства, резултатът е точно такъв - никой не мисли за това дете, просто е оставено да се оправя само т.е. да оцелява само.  Примери има и как всичко отива за нашето дете, а твоето и моето, кучета ги яли.

# 704
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 898
И все пак детето да гладува? Трябва да се говори със семейството. Направо не ми го побира акъла. Пропуснах да сложа обяд на малката един път и само мислих да стане време и да изляза от работа, за да й го занеса. Мира не ми даваше, че ще бъде гладно.

Вики няма домашни. Всичко си пишат в Занималнята. Мисля да отделя един час, за да преговорим задачки и малко писане.

Общи условия

Активация на акаунт