Математически турнири - 17

  • 81 329
  • 751
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Математически турнири - 16

Календарен план на състезанията по математика, информатика, информационни
технологии и лингвистика през учебната 2012/2013 година


Математика за всеки

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математическият сайт на Божидар

Блог за математика в помощ на средното училище

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Математически турнир " Иван Салабашев"

Математически турнир " Академик Кирил Попов" - Шумен

Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли, дами и господа!

Ще помоля включването в темата да не става със " запис" или благодарности. Предварително ви благодаря.

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 14:35 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 7 673
Мерси за новата тема, Дидева.
Аз ще проверя отговорите в сборника вкъщи, че ми стана интересно, и ще пиша там какви са.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 768
Дидева, благодаря за новата темичка!  bouquet
Включвам се с въпросче, надявам се, не сте го дискутирали наскоро и не се повтарям.
За коледното математическо състезание през Декември ако нашето училище не участва бихме ли могли да се включим към друго училище или индивидуално  Thinking

# 3
  • Мнения: 6 031
В предната тема стана въпрос за отговорите на задачите от ЧХ през 2007г. за 3-4 клас, ще ви препиша отговорите от книжката:
1-А ; 2-Б ; 3-В ; 4-А ; 5-Г ; 6-Д ; 7-Г ; 8-А ; 9-В ; 10-Д ; 11-А ; 12-В ; 13-Г ; 14-Г ; 15- Д ; 16-Г ;
17-Д ; 18-Б ; 19-Б ; 20-А

# 4
  • Мнения: 668
Благодаря, Дидева.

# 5
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Здравейте, опитвам се да събера задачите давани на софийския математически турнир за 2клас, но за сега намирам само от 2000г. до 2003г. и за 2010г., ако някой може да ме насочи къде да намеря останалите години ще съм му благодарна. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 519
Дидева, благодаря за новата темичка!  bouquet
Включвам се с въпросче, надявам се, не сте го дискутирали наскоро и не се повтарям.
За коледното математическо състезание през Декември ако нашето училище не участва бихме ли могли да се включим към друго училище или индивидуално  Thinking
Коледното и Великденското традиционно се провеждат в 125, 119 и още няколко училища. Всички деца се явяват в тези училища. Няма значение в кое училище учи детето и къде ще яви. Може да учи в 125, а да се яви в 119 или в друг град.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 768
Дидева, благодаря за новата темичка!  bouquet
Включвам се с въпросче, надявам се, не сте го дискутирали наскоро и не се повтарям.
За коледното математическо състезание през Декември ако нашето училище не участва бихме ли могли да се включим към друго училище или индивидуално  Thinking
Коледното и Великденското традиционно се провеждат в 125, 119 и още няколко училища. Всички деца се явяват в тези училища. Няма значение в кое училище учи детето и къде ще яви. Може да учи в 125, а да се яви в 119 или в друг град.
благодаря ти за отговора, освен горните две училища, в кои други се провежда? Питам с оглед удобството Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 7 673
2 СОУ със сигурност, от миналата година насам.

# 9
  • Мнения: 1 175
Здравейте, опитвам се да събера задачите давани на софийския математически турнир за 2клас, но за сега намирам само от 2000г. до 2003г. и за 2010г., ако някой може да ме насочи къде да намеря останалите години ще съм му благодарна. Peace
Софийски математически турнири 2 – 7 клас
Таня Стоева, Мария Лилкова,
Пенка Нинкова   6,90 лева
http://www.izkustva.net/contact.html

Има задачите от 2002 до 2010 г. заедно с отговори и решения на по-заплетените.
(май е нова книжката и я няма по книжарниците, аз предна година ходих до издателството за друга тяхна).

# 10
  • София
  • Мнения: 4 070
Благодаря за новата тема!

И пак да попитам: В кои училища ще се провежда СМТ? И кога е записването?

# 11
  • София
  • Мнения: 7 673
Благодаря за новата тема!
И пак да попитам: В кои училища ще се провежда СМТ? И кога е записването?
Тези, които аз знам са: 107-мо, 41-во и 104-то. Но знам също така, че се провежда в много училища, защото е доста масов този турнир. Най-добре питай в РИО за вашия район кое е най-близкото до вас.

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 16:44 от *Ирина*

# 12
  • Мнения: 668
Също СМГ

# 13
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Да не изгубя темата. Heart Eyes

# 14
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
peppia,   bouquet
Поръчах си я и ще ми я доставят до ден-два.

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 17:33 от gabolina

Общи условия

Активация на акаунт