ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 13

  • 39 775
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 878
Повечето деца по природа са егоисти, аз по-скоро се опитвам да обясня как когато някой ти е приятел можеш да разчиташ на помощта му, както и ти е чудесно да помогнеш на него. Когато някой е добър с теб и ти си добър, но има немърливи деца, деца които са свикнали на чуждо все да разчитат и.........там не съм за никаква дашност.
За пари и почерпки съм забранила да се носят искат и раздават.

Мен пък ме ядосва факта, че на гладно ябълки им се дават, докато дойде момент да хапне е освирепял от изтръгването на ябълката, оплаква се и от болки в корема понякога, дават им и сандвичи чат пат  - не ги яде и не знам къде заминава неупотребената храна, имаме и дни с кроасани, банани, вафли  ooooh!

# 631
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Моя днес е в Копривщица.Чух ме се по телефона и каза ,че било много хубаво.
Страшни емоции бяха от сутринта.
По план имат да посетят 6 музея-къщи.

Пари на цигани не давам Naughty

# 632
  • София
  • Мнения: 3 919
За даването, дава само на този, който прецени. Пари до момента е давл само 1 път на негов приятел, защото си ги бил изгубил.
Безплатни закуски/училищни плодове, нямат, но това за мен не е проблем. Всеки ден има достатъчно неща за ядене + обяда в стола.
Дислексия, като беше малък много обръщаше думите. Той 1 - ва група посещаваше ЛДГ и там освен, че проговори нормално работеха и за правилното изговаряне на думите. Оттогава до ден днешен говори и пише както трябва.
Математиеското състезание, вчера каза, че иска да ходи. Аз обаче не му обясних за какво става въпрос и вероятно той като разбере ще се откаже Mr. Green.
Виртуална, децата от класа на Дани правеха мниналата седмица контролно и абсолютно всички са били допуснали такава грешка, каквато си дала като пример.

# 633
  • Мнения: 498

Виртуална, децата от класа на Дани правеха мниналата седмица контролно и абсолютно всички са били допуснали такава грешка, каквато си дала като пример.

Значи има нещо сбъркано в методиката, или тези задачи са изпреварили други неща, които трябва да се вземат по напред, не знам. Има ли тук деца, които учат по Джъмпмат ???

# 634
  • Мнения: 6 120
Е нямате изчитане.
Започвам отзад напред.
За безплатните закуски, при нас са с доплащане има един път в седмицата плод ,един път тестена и другите дни филийка.От ноември започва и безплатен плод/зеленчук два пъти в седмицата.
За теста за дислексия , повечето отговори  са да .
Помагам на нуждаещи се и децата виждат това .

# 635
  • София
  • Мнения: 35 326
Къде сте го постнали този тест? Превъртам страниците, но нещо ми убягва... Rolling Eyes

# 636
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Къде сте го постнали този тест? Превъртам страниците, но нещо ми убягва... Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684065.msg23399145#msg23399145

# 637
  • на североизток
  • Мнения: 460
За кроасана притесненията ми са, че се дава като първа храна рано сутрин, което от личен студентски опит знам, че скапва стомаха много бързо. Иначе и аз някой път му слагам, даже вече всеки ден, по нещо сладичко, защото на родителската среща се разбрахме всички родители да не даваме пари на децата, тъй като нямат физическото време да отидат до лафката, да не говорим колко се оправят с парите Simple Smile
Много смешно ми стана като обясняваше класната как първата седмица, всяко междучасие(даже и преди първия час) се вадят едни сандвичи и пада едно ядене Mr. Green Но сега вече всичко е по график - 7,30 закуска, после в голямото междучасие в 9,20 втора закуска, приготвена от вкъщи или ако са им дали плод, и после обяд в стола в 11,30.

# 638
  • София
  • Мнения: 35 326
Къде сте го постнали този тест? Превъртам страниците, но нещо ми убягва... Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684065.msg23399145#msg23399145
Благодаря  bouquet

# 639
  • София
  • Мнения: 11 791
При нас няма безплатна закуска.Класната разказваше на родителската среща как по време на час се вадели закуските и се започвало  ooooh!,но по-ужасното било,че се хапвали чипсове,снаксове и т.н,които внасяли допълнителен аромат в стаята  Sick.
 
П.п.Гледахте ли репортажа на БТВ за изгорелия автобус?Слава богу децата и всички останали са невредими,но тръпки ме побиха.Господ да ги пази! Praynig

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 22:08 от Just...a woman

# 640
  • Мнения: 2 587
За даването - не съм я учила или карала да го прави,но тя си е състрадателна.Беше започнало по едно време да ми прави впечатление, че иска все по повече закуски да й слагам от вкъщи и не връщаше нищо.Започнах да се притеснявам, че се тъпче и седнах да й обяснявам по темата.Оказа се, че искала повече, защото имало едно детенце в класа,на което родителите не му купували купони и не му слагали храна за училище,по цял ден стояло гладно и на нея й дожаляло,та затова искала повече храна, за да има и за Дани. Стори ми се невероятно да има такива родители,но и госпожата потвърди версията й. Момченцето било с втора майка и за него все не стигали пари,но на обяд му давали и другите деца,което каквото не иска от обяда си.

# 641
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И нещо, което малко ме смути. Подарили им Библии за деца, на целия клас. Самата учителка ги е раздала. Не ми се стори издателството да е българско. Имало ли е при вас такъв подарък?
Да, при нас са им подарили Библия за деца, с жълта корица е. Същата получиха от църкватадецата ми, когато ги кръщавахме. Тук църквата работи с училищата и не е прецедент, затова и не съм се безспокоила.


Закуски-при нас има безплатна, по програмата "Чаша топло мляко" или нещо подобно беше. Редуват плод с кисело плодово мляко.

# 642
  • Мнения: 498
За даването - не съм я учила или карала да го прави,но тя си е състрадателна.Беше започнало по едно време да ми прави впечатление, че иска все по повече закуски да й слагам от вкъщи и не връщаше нищо.Започнах да се притеснявам, че се тъпче и седнах да й обяснявам по темата.Оказа се, че искала повече, защото имало едно детенце в класа,на което родителите не му купували купони и не му слагали храна за училище,по цял ден стояло гладно и на нея й дожаляло,та затова искала повече храна, за да има и за Дани. Стори ми се невероятно да има такива родители,но и госпожата потвърди версията й. Момченцето било с втора майка и за него все не стигали пари,но на обяд му давали и другите деца,което каквото не иска от обяда си.




 Shocked #Crazy #2gunfire

# 643
  • София
  • Мнения: 3 919
За даването - не съм я учила или карала да го прави,но тя си е състрадателна.Беше започнало по едно време да ми прави впечатление, че иска все по повече закуски да й слагам от вкъщи и не връщаше нищо.Започнах да се притеснявам, че се тъпче и седнах да й обяснявам по темата.Оказа се, че искала повече, защото имало едно детенце в класа,на което родителите не му купували купони и не му слагали храна за училище,по цял ден стояло гладно и на нея й дожаляло,та затова искала повече храна, за да има и за Дани. Стори ми се невероятно да има такива родители,но и госпожата потвърди версията й. Момченцето било с втора майка и за него все не стигали пари,но на обяд му давали и другите деца,което каквото не иска от обяда си.

Много мъчно ми стана за това детенце. Не мога и не искам да си представя как се чувства, без пари и храна Sad. Родителитите му въобще не искам да ги коментирам Close.
Поздравления за дъщеричката ти, че дава от своята храна на дететнцето   bouquet.

# 644
  • Мнения: 1 748
Как оценявате тази ваканция? Аз се радвам, че я сложиха, защото определено се оказа, че и аз имам нужда от нея:)))))))))) Ще поема дъх от маратона училищно-допълнителни задължения Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт