Отговори
# 720
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Здравейте! Grinning
Кате ом, и на мен ми стана интересно това, което ти е казала педиатърката. А какви са рисковете ако изпуснеш момента за захранване? После може да загуби интерес ли? И как така ще гледаш Краси да яде по-малко. newsm78 Просто ми е любопитно, затова питам.  Hug

# 721
  • Мнения: 9
Кате, браво на твоята нова педиатърка, на мен никой не ми обръща внимание за захранването, вече 3та сменихме, по стечение на обстоятелствата! Аз мисля да захранвам, точно както тя те е посъветвала, а моите, като им кажа за този метод, свиват рамене и ми викат, ами щом така си решила твой избор е, те си знаят тяхното си и това е  Tired

# 722
  • Мнения: 2 732
Здравейте! Накрая и мен ще ме накарате да си направя фейс Simple Smile.
Ха-хо и аз имам мече Mr. Green.Цял ден ръмжи -защо и аз незнам ,а май знам ама ........взема ли го на ръце и почна ли да обикалям настава мир.
И нас ни мъчат зъби -в събота ми вдигна леко температура -струва ми се че е избило едно връхче ,но не съм много сигурна ,че не дава да видя и ровя Crazy.
Катя, а докато достигнеш 150 мл даваш ли да суче след пюрето ?И през този период месиш ли различни зеленчуци или само един?
Антония, дано бебчо е по -добре.И аз не мога без шоколад ooooh!.
Мелина ,честито зъбче !
Хайде за сега това -лек ден!

# 723
  • Мнения: 7 987
arch.mae, аз ползвам контейнерите на Авент и от там се ориентирам в милилитрите, само че и давам да яде колкото иска или докато и се доака Simple Smile

# 724
  • Мнения: 28
Здравейте момичета Wink
Явно доста от нас вече сме на тема захранване и има интерес  Whistling
ha-ho за дунапрена, аз не го прибирам, само го вдигам и облягам на някоя стена като чистя и по време на къпане и после си е пак на земята Wink
arch.mae мисля, че не е толкова важно по колко грама е една лъжичка, просто почваш от 2-3 лъжички, като всеки следващ ден удвояваш количеството до достигане на 150 мл. Ако ти си правиш пюретата според мен спокойно може да измерваш в контейнерчетата на Авент.
Мелина_3 освен, че може да загуби интерес, може и храносмилателната му система по-трудно да започне да приема и обработва новите храни, което да доведе до редица проблеми. А за по-малкото ядене ме посъветва да му намаля времето за сукане, как ще стане не знам…както и да се опитам да няма нощно хранене, което също ми изглежда много трудно…
Mrs Dimitrova това беше една от причините да отида при нея на консултация, защото ми е тъмна индия това захранване и колкото повече чета все повече се обърквам…
ell7 да, до достигане на цялата „доза” дохранваш с кърма, после вече спираш кърмата за сметка на пюрето. Каза ми, че не е задължително да давам еднокомпонентни пюрета, т.е. може и да са с по 2 или 3 зеленчука, но аз все пак мисля да ги дам първо по отделно основните и после да давам смесени с по едно ново нещо.
Това, което пропуснах да кажа е, че ме посъветва да не давам засега плодови пюрета и сокове, а по натам, когато имаме две заместени хранения. Но не разбрах защо…
А и кашата естествено безмлечна и без глутен Simple Smile

# 725
  • Мнения: 236
Аз ви чета редовно, ама някак си нямам муза да пиша. добре дошли на новите майчета и бебета!
Аз със захранването бях ударила на камък, бебита плюеше, запушваше с език...Бях се отчаяла. Прекатих за няколко дни и днес започнах пак, този път с пащърнак/въвела съм тиква, картоф и морков/. Изяде 3 лъжици и на моменти сама отваряше уста, което е успех. Продължавам без напъни, пък каквото сабя покаже.

# 726
  • Мнения: 12 992
Благодаря за топлото посрещане,момичета!Всичко,което обсъждате в последните страници ,вълнува и мен.Дядо Коледа донесе подаръка на Жаклин по-рано,взехме бънджито жаба на Фишер Прайс,слагам я за по 15 минутки и много и харесва върти играчките и им се радва,иска да стои по повече,но ме е страх за кръстчето.Крачетата и не опират до долу и не може да подскача,само си седи и се хили:)След шезлонга,който се люля сам това е втората покупка,която се оказа сполучлива.
Като ви чета ,разбирам че повечето дечица на нашата възраст вече се опитват да се обръщат ,а моята хал хабер си няма как става това упражнение:)Днес се опитвах да и покажа,ама не вдява:))Иначе като и хвана ръчичките се напъва да става.Лигави се ,но венците са спокойно ,нямаме индикации за зъбче.Каката извади първото на 5 месеца,ада видим дали ще имаме съвпадение:)

# 727
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Привет момичета Simple Smile При нас няма нищо интересно и не съм се разписвала скоро Simple Smile - при нас картинката е позната на повечето. Мъчим се със захранването и със зъбки. Надявам се съвсем скоро да се появят, вече се подават, но много го мъчат милия.
Мама Пети, и при нас първите два дни не долюбваше много пюрето. Аз пък пробвах вместо да го приготвя сама, да купя готово - е картофеното на Хип много му се услади. А днес хареса много и домашното от картоф и тиква. Ти на коя марка купуваш пащърнака?
JACKLIN'S MОM, и нас много ни мързи да се обръщаме, но пък и на него гърбът му рядко усеща твърдо  Laughing МИсля и аз да взема скоро бънджи, но като ги гледах в интернет на всякъде пише че са за след 6 месеца  newsm78 А виждам, че и други са се сдобили с такава покупка (като Илиан на Пепина няма втори  Heart Eyes)

# 728
  • Мнения: 8
И аз да се разпиша Simple Smile
Добре дошла на новото ни мамче  Hug
за цикъла- честито и на мен от днес Simple Smile
подарък за коледа-столче за хранене от нас, от леля и някаква музикална масичка или нещо такова като е седнала да се забавлява, от другата леля и бабите незнам...
за захранването, а мисля да започна с пристигането на столчето за Коледа ( аз май споделих вече че няма да чакам да стане на 6 м) не съм чела изобщо в нета по темата, за да не се обърквам и ще направя така: 2 седмици давам зеленчуци, първо по един после добавям по още един през 2-3 дни наобед, като минат 2 седмици вкарвам и каша- вечер,след това месни пюрета и накрая плодови пак през около 2 седмици.Педи каза месни пюрета да давам всеки 2 ден.Така и не намерих тук пюре само от картоф и ще го направя аз Simple Smile намерих пащърнак с картоф-странна комбинация..
Вие давате ли вода-питам тези които са захранили... newsm78
Вчера и аз украсих елхата, на Маги и беше много интересна и лампичките също, дори и на люлката и закачих 3 топки голям кеф е.  Heart Eyes
Новото при Маги е, че вече се върти от корем по гръб и обратно-няма проблем, а от няколко дни като се наяде и се опитва да се изправи до седнало положение..така се напъва  чак се зачервява Heart Eyes милата ми, но още не успява рано и е.
Като че ли исках още нещо да напиша, нооооооооо забравих, извинете  Embarassed
Стига че стана дълго пак, и да знаете че редовно ви чета.  Hug нищо че рядко пиша.   Embarassed
Честит ви първи сняг и лека нощ!

# 729
  • Мнения: 8
Пак съм аз  Simple Smile сетих се, като започна да захранвам, първо ще давам пюренце и после да суче. Мисля че така е правилно, защото след сукане или АМ може да е нахранена и да не иска..или пък как да я махна от гърда и да и кажа айде сега пюренце 3 лъжички и ако ревне гладна...айде пак на гърда...затова първо пюренцето и после да суче колкото си иска. Всеки сам си решава де.  Naughty

# 730
  • Мнения: 337
благодаря ви за отговорите, Hug аз също дохранвам след пюрето
 Simple Smileсузи1, струва ми се че твоята педиатърка избързва като се съветва да даваш пюрета с месо, още е рано, ние сме захранени от доста време и още не давам. Плюс това ти и кърмиш, това е мое мнение, ти си прецени все пак
вода пие от както се е родил,вече по 125мл на ден приблизително, давай вода щом е захранена ,организма има нужда,след като вкарваш вече какво ли не

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 08:17 от cotton4e

# 731
  • Мнения: 0
Здравейте! Ние сме отдавна захранени и все още не давам месни пюрета.Кашите са още без глутенови.Ваяна много харесва определени пюрета и много трудно яде други но се мъчем да свикваме.Давам й от малките пюренца и по 60 мл. мляко след това и ми прави впечатление че пак огладнява бързо, по малко от 3 часа.За подаръци и ние още се чудим но ще видя за столче за хранене може би и дрешки. Честит празник на всички празнуващи да са живи и здрави и спорна и късметлийска нова година!  bouquet

# 732
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, не съм писала отдавна, повече съм във ФБ,
виждам че коментирате пишоците на бебчовците, ние още не сме забелили, а и педиатърката нищо не ни е казала до сега, ще видим тези дни на консултацията.
Давам на обяд пюре, след това дохранвам с АМ.
Елхата и ние я украсихме, даже имаме две, едната е в детската стая при големият ми син, а другата в хола.
Хайде ставам, че господинчото е гладен вече и мрънка.
Целувки на всички бебчета.  Hug

# 733
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Привет от зимен Бургас Simple Smile
Сузи, доста прочетох за захранването и навсякъде препоръчват новите храни да се въвеждат минимум през 7-10 дни за да може ако има негативни реакции да знаеш от коя храна е. За месни пюрета наистина е рано - мисля, че се препоръчват след 6-ти месец. Добре си се насочила - първо даваш пюре, после да суче.
Ние сега в събота ще украсим елхата, че таткото е в София, а ние в Бургас и тази седмица като сме си заедно ще си я украсим тримата.
Имам въпрос към мамите на "озъбилите" се бебчовци - колко време отнема самото пробиване на зъбчето. Защото на Реан долните два резеца прозират и венеца е подут от около 3-4 дни, даже едното ръбче всеки момент ще се подаде, но явно става много бавно, а милия много го дразнят.

# 734
  • Видин
  • Мнения: 685
Здравейте момичета!
Известно време нямах нет и затова така изчезнах. Искам да ви се похваля, че операцията на Ивайло мина успешно, но до края на годината ще сме с гипс, а после би трябвало само с масажи Simple Smile Другото ново е, че точно когато навърши 4м (26.11) ни изби и първото зъбче. В момента и другото избива и се надявам до 2-3 дни да е факт, защото е доста кисел и неспокоен. Но това да е проблема Simple Smile Пожелавам ви приятен ден и да знаете, че вече съм тук и няма да ви изпусна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт